Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Przekręt czy normalka?


Recommended Posts

Potrzebowałem transportu do przewiezienia bloczków na działkę (1400 bloczków, odległość 15 km). Dzwonię pod pierwszy telefon - 80 zł za kurs, 3 kursy. Drugi telefon - 300 zł za całość. Trzeci - zaczynamy od 250, w końcu staje na 230 zł. Po wykonaniu usługi przychodzi do płacenia - facet mówi, że nie 230 tylko 250 zł i to za kurs, czyli razem 750 zł. Ręce mi opadły... :cry:

Anpi, a jaki to był samochód? Jeżeli była to tzw. dłużyca obudowana wyglądająca jak wielka ciężarówa to nic dziwnego, bo to są samochody straszniście drogie w kupnie i straszniście drogie w utrzymaniu a mogą solidnie dźwigać. My musieliśmy taki wziąć do transportu drzewa z tartaku i płaciliśmy 400 zł za dwa kursy (30km). Ale jeżeli wziąłeś zwykły samochód dostawczy, ciężarówkę, to koleś Cię wykiwał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebowałem transportu do przewiezienia bloczków na działkę (1400 bloczków, odległość 15 km). Dzwonię pod pierwszy telefon - 80 zł za kurs, 3 kursy. Drugi telefon - 300 zł za całość. Trzeci - zaczynamy od 250, w końcu staje na 230 zł. Po wykonaniu usługi przychodzi do płacenia - facet mówi, że nie 230 tylko 250 zł i to za kurs, czyli razem 750 zł. Ręce mi opadły... :cry:

Anpi, a jaki to był samochód? Jeżeli była to tzw. dłużyca obudowana wyglądająca jak wielka ciężarówa to nic dziwnego, bo to są samochody straszniście drogie w kupnie i straszniście drogie w utrzymaniu a mogą solidnie dźwigać. My musieliśmy taki wziąć do transportu drzewa z tartaku i płaciliśmy 400 zł za dwa kursy (30km). Ale jeżeli wziąłeś zwykły samochód dostawczy, ciężarówkę, to koleś Cię wykiwał.

 

Eeeeee - to zwykły kamaz wywrotka. Stary rupieć.

Niestety ceny u konkurencji też były podobne, więc potargowałem się do 230 i musiałem wziąć z bólem serca. Ale przy płaceniu gośc przegiął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebowałem transportu do przewiezienia bloczków na działkę (1400 bloczków, odległość 15 km). Dzwonię pod pierwszy telefon - 80 zł za kurs, 3 kursy. Drugi telefon - 300 zł za całość. Trzeci - zaczynamy od 250, w końcu staje na 230 zł. Po wykonaniu usługi przychodzi do płacenia - facet mówi, że nie 230 tylko 250 zł i to za kurs, czyli razem 750 zł. Ręce mi opadły... :cry:

Gruby przekręt: ostatnio trochę ściagałem na działkę towaru i 70 do 80 pln kosztuje transport betonu gruchą na odległość ok.15-20km, a hds z przyczepą 36-40 za kurs 100pln. ceny są warszawskie i negocjowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobną sytuację z piaskiem. Prywatni kierowcy zazwyczaj mnie rozbawiali. Jeden chciał nawet 150 za kurs (wcześniej korzystałem s usług przy tej żwirowni i płaciłem jakieś 80PLN za kurs). Ale że wywrotek miałem ok 14 a prywaciarze mnie rozbawiali to zadzwoniłem do kierownika transportu tej żwirowni i dostałem ofertę (z fakturą) 60 PLN. Cztery auta uwinęły się z piaskiem błyskawicznie. Czasem warto uderzyć do "większych". W końcu kilkanaście kursów to ładny pieniądz do "zdjęcia". Dość często czuję się jak "jeleń z walizką pieniędzy" do odstrzelenia. Dawniej mnie to irytowało - teraz świetnie się bawię - i to jest dobry kierunek. A może zamieszaj wśród "kierowców". Ustaw ich po drugiej stronie. Daj przy żwirowni (lub w lokalnej gazecie) ogłoszenie na transport - niech się sprężają - święte krowy ch.l.ra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryby:cena very....szkoda, że mam tak daleko.

Dobra fabryka betonu, kupuje piach i żwir na platformy i płaci po 11-12, też chciałem tak, ale do takiego auta, jakie do nich jeżdżą trzeba specjalnie utwardzonej drogi, a moi sasiedzi gdyby zobaczyli taką wywrotkę z 35m3 to by mnie zlinczowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...