Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kominek z płaszczem wodnym czy można naczynie wzbiorcze dać do kotłowni


marekbo

Recommended Posts

Witam,

 

Mam pytanie czy mogę przenieść cały osprzęt kominka z płaszczem wodnym do kotłowni?. W razie uszkodzenia naprawa będzie mniej kosztowna. Mam w tej chwili doprowadzone 3 rury CU z kotłowni do kominka (krótki odcinki 2.5m. Naczynie wzbiorcze byłoby na tej samej wysokości. Rury idą pionową wiec ta najwyższa byłaby z rury bezpieczeństwa.

Clipboard02.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanie czy mogę przenieść cały osprzęt kominka z płaszczem wodnym do kotłowni?. W razie uszkodzenia naprawa będzie mniej kosztowna. Mam w tej chwili doprowadzone 3 rury CU z kotłowni do kominka (krótki odcinki 2.5m. Naczynie wzbiorcze byłoby na tej samej wysokości. Rury idą pionową wiec ta najwyższa byłaby z rury bezpieczeństwa.

[ATTACH=CONFIG]219554[/ATTACH]

 

witam

 

możesz, b. ważne są średnice rur

jakie są średnice tych rur?

czy kominek zabezpieczony jest "tylko" naczyniem wzbiorczym?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

możesz, b. ważne są średnice rur

jakie są średnice tych rur?

czy kominek zabezpieczony jest "tylko" naczyniem wzbiorczym?

 

pozdrawiam

 

Płaszcz wodny to wymiennik ciepła montowany jako rura spalinowa moc do 10KW, ale wkład ma 12KW. "Płaszcz" będzie dopiero montowany, na razie mam 2 rury Cu przekrój 28. Czy wystarczą dwie?, czy ta 3 jest konieczna?, czy mogę w kotłowni z rury wychodzącej z płaszcza dać trójnik i podłączyć naczynie wzbiorcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płaszcz wodny to wymiennik ciepła montowany jako rura spalinowa moc do 10KW, ale wkład ma 12KW. "Płaszcz" będzie dopiero montowany, na razie mam 2 rury Cu przekrój 28. Czy wystarczą dwie?, czy ta 3 jest konieczna?, czy mogę w kotłowni z rury wychodzącej z płaszcza dać trójnik i podłączyć naczynie wzbiorcze.

 

Źle napisałem rury mają 22mm, czytałem że do płaszczów do 24KW należy dać minimum 22mm, ja mam wkład 12KW.. Czy mogę rurę wzbiorczą i bezpieczeństwa dać z zasilania i powrotu kominka? (ten sam przekrój) będę wdzięczny za szybką odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle napisałem rury mają 22mm, czytałem że do płaszczów do 24KW należy dać minimum 22mm, ja mam wkład 12KW.. Czy mogę rurę wzbiorczą i bezpieczeństwa dać z zasilania i powrotu kominka? (ten sam przekrój) będę wdzięczny za szybką odpowiedź.

 

witam

 

rura Cu 28mm do naczynia będzie najbardziej odpowiednia

daj 3 rurę wzbiorczą, przepisy mówią o rurze 1" (Dn 25) więc Cu 22 to mało

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

rura Cu 28mm do naczynia będzie najbardziej odpowiednia

daj 3 rurę wzbiorczą, przepisy mówią o rurze 1" (Dn 25) więc Cu 22 to mało

 

pozdrawiam

 

OK, choć słyszałem że stali 25 odpowiada Cu 22 mm bo ma mniejsze opory. W każdym razie dałem dodatkowo 2 rury 28Cu na RB i RW, a te 22 wykorzystam do C.O. Nie będzie problemu jeśli rury 22mm idą 10cm od sufitu, a rura bezpieczeństwa leci równolegle ale 1,5 od sufitu, a dopiero w kotłowni leci pionowo do naczynia wzbiorczego (tutaj jest już w najwyższym punkcie (kilka cm wyżej od rur C.O.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płaszcz wodny to wymiennik ciepła montowany jako rura spalinowa moc do 10KW, ale wkład ma 12KW. "Płaszcz" będzie dopiero montowany, na razie mam 2 rury Cu przekrój 28. Czy wystarczą dwie?, czy ta 3 jest konieczna?, czy mogę w kotłowni z rury wychodzącej z płaszcza dać trójnik i podłączyć naczynie wzbiorcze.

 

 

Jaki to wymiennik o tak dużej mocy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki to wymiennik o tak dużej mocy?

 

Hej,

 

Dokładnie taki kratki-wymiennik-cieplej-wody-z-rurkami-o-180-wcw2-180.jpg

 

Dane techniczne

Moc nominalna (kW): do 10 - uzależniona od mocy wkładu kominkowego

Średnica czopucha(mm): 180

Sprawność cieplna (%)* : do 75%

Waga (kg): 68,5

Pojemność wody(l): 16,5

Materiał wykonania: stal kotłowa 4mm

 

Ja mam wkład 12KW, ale wystarczy mi spokojnie 6KW do podłogówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...