Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jakie skutki nie wypoziomowania wodnego wkładu kominkowego ?


Marcin MM

Recommended Posts

Witam

 

Nadszedł czas, po 3 sezonach użytkowania, obudowania wkładu kominkowego. Musiałem jednak go przestawić aby ustawić idealnie w narożniku w celu wykonania planowanej obudowy. Wkład kominkowy Lazar Westa - wodny. Firma który wykonała podłączenie wkładu w nowym miejscu nie wypoziomowała go. Od strony lewej do prawej wkładu poziom jest ok, jednak przód wkładu jest uniesiony do góry względem tyłu, otwór kominkowy patrzy w górę. Osoba obudowująca kominek myślała żę jest to celowe i kominek po prostu tak obudowała, na długości otworu kominkowego - drzwi kominek odchylony jest do tyłu ok 1,5 cm, teraz dopiero to widać po obudowaniu. Wymiar górnej płyty 40x70 cm, pochylenie to 1,5 cm na długości 40 cm. Co robić, boję się regulować wkład gdyż podpięte są wszelkie rury wodne, naczynie zbiorcze, komin itp. Górna część wkładu - jej przód jest lekko w górze aniżeli tył, woda z naczynia podpięta jest w tylnej części, więc domniemam że w przedniej części przy górze pojawiło się trochę powietrza. Co robić, rozbierać od nowa ? jakie mogą być skutki użytkowania tak usytuowanego wkładu ? Proszę o pomoc - załamka...:bash:

Edytowane przez Marcin MM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wezwij pisemnie firmę instalatorską do usunięcia wady nieprawidłowego montażu wkładu kominkowego - byle jaki piec montowany w piwnicy każdy instalator sobie ustawia poziomicą żeby się później jaja z jego zapowietrzaniem nie działy ... mogą zrobić to do spółki z równie rewelacyjnym gościem, który "zabudowywał" wkład ...

Rozumiem odchyłkę rzędu 1,5 mm ... to się zdarza bo ramki drzwi samego kładu potrafią być krzywe ... ale nie wiem jakim trzeba być debilem żeby nie przeszkadzała i nie kłuła żywcem w oczy krzywizna rzędu 1,5 cm na długości 40 cm przy robocie ... :rolleyes:

 

Znowu kolejna przestroga dla innych inwestorów - "porażka kominkowa" dowodząca po raz kolejny że kominki z płaszczem wodnym nie powinny być wykonywane przez instalatorów mających często w dupie to w jaki sposób potem się taki podłączony wkład zabuduje ... ani przez firmy kominkowe, które mają równie w dupie to w jaki sposób Pan Hydraulik podłączy parę rurek do tego ca mają później zabudować ... a tym bardziej przez tandem takich dwóch ignorantów budowlanych.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...