Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Topiary w ogrodzie


ViVi

Recommended Posts

Może to nie jest trafiony dział, ale lepszego nie znalazłem na moje pytanie, a więc chciałbym się coś doradzić w temacie związanym z topiarami.

 

W Kołobrzegu widziałem dwa takie fajne koniki morskie gdzie szkielet był z drutów zrobiony, a w środku siatka, aby ziemia nie wylatywała i ten szkielet porastała roślina, ale nie wiem, co to za roślina. Czy ktoś wie, co to takiego jest?

Drugie foto to zdjęcie z internetu, ale roślina trochę podobna jak ta na tych konikach jednak nie jestem pewny czy to akurat ta sama.

 

http://fotosik.net.pl/di/KQ2A/topiary_formy_roslinne.jpg

 

 

Orientuje się ktoś, jakie to mogą być rośliny zastosowane na tych topiarach?

To jest coś jak na tym żółwiu bynajmniej na tych konikach coś takiego podobnego było.

 

http://fotosik.net.pl/di/4U99/topiar.jpg

 

 

Mógłbym mi ktoś też doradzić, jakie inne rośliny nadają się na topiary oraz jak takie szkielety robić? Gdzieś widziałem, że nie tylko ziemia jest stosowana, ale też hmm nie pamiętam dokładnie, co to takiego czy to trociny czy coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyraz, którego szukasz to rojniki. Zajmuję się granitem zawodowo a prywatnie sadzę właśnie rojniki przy kamieniach granitowych. Wtedy wyglądają najefektowniej.

Gdyby to forum było normalne, to byś sobie zajrzał do mojego www i tam zobaczył o czym mówię.

 

Pozdrawiam

Igor Blechert - nazwisko miałem zakazane przez pewien czas, obecnie jest przywrócone przez FM - łaskawie

profesja - zakazana przez FM - dozwolona od 1230 zł brutto

www - zakazana przez FM - dozwolona od 1230 zł brutto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki faktycznie są to rojniki ;-)

 

Jednak na tym koniku (jest to foto z internetu, zagraniczny serwis te rośliny są chyba inne one są bardziej takie nitkowate, delikatne listki mają jak się przyjrzałem) może więc tutaj jest coś innego.

Ale na tych konikach morskich i żółwiu będą to topiary.

Zamierzam coś takiego sobie wykonać :-|)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będziesz miał zabawy na kilka lat, bo ciężko cokolwiek wyhodować w takich warunkach.

Dobrą glebę wysmaruj mokrą gliną. Powciskaj rojniki i podlewaj delikatnie 2x dziennie.

 

Pozdrawiam

Igor Blechert - nazwisko zakazane przez pewien czas, obecnie jest przywrócone przez FM - łaskawie

moja profesja - zakazana przez FM - dozwolona tu na FM od 1230 zł brutto - w google za darmo

moja www - zakazana przez FM - dozwolona tu na FM od 1230 zł brutto - w google za darmo

Życie prowadzi do absurdów. Jak za komuny. "Alternatywy 4"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...