Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplenie poddasza- który wariant?


krest

Recommended Posts

Wtam,

Mam dylemat co wariantu ocieplenia poddasza użytkowego (dach dwuspadowy). Planuję dwie warstwy wełny:18cm między krokwiami oraz 10cm jako następna warstwa między profilami aluminiowymi.

W domu planuję strych (niemieszkalny ale użytkowy), podłoga z płyt osb.

Mam 2 opcje i nie wiem którą wybrać, prosze o porady:

1.Pierwsza warstwa wełny między krokwiami do samego szczytu, druga warstwa podobnie.

2.Pierwsza warstwa wełny między krokwiami do samego szczytu, druga warstwa tylko do wysokości sufitu poddasza użytkowego, a następnie ocieplenie pomiędzy legarami czyli pomiedzy sufitem poddasza a podłogą strychu, tym sposobem część mieszkalna byłaby ocieplona 2 warstwami a strych tylko 1 warstwą pomiędzy legarami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I między legarami i warstwę pod zrobił .

Oczywiście najważniejsze będzie danie paroizolacji szczelnie posklejanej.

 

Możesz rozwinąć co masz na myśli pisząc 'i warstwę pod'? Ja mam podobne poddasze, nad ktorym jest strych i chciałem zrobić tak (od gory):

1. 2xosb - jako posadzka strychu

2. Belki stropowe+wełna

3. Dystanse z kantowki (10cm)

4. Stelaż do g-k

5. Folia paroizolacyjna

6. Płyty g-k

 

Czy coś byś polecał zmienić/dodać? Rozumiem że tak jak kolega wcześniej napisał, pierwszą warstwę ciągnąć aż do szczytu, a tylko drugą te 20-50 cm nad podłogę strychu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...