Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

generator ciągu GCK i nasada "strażak"


pa.sko

Recommended Posts

Jako że pierwszy raz się odzywam - Witam Wszystkich.

 

Mam problem z ciągiem w kominku. Na kominie mam zainstalowany generator ciągu DARCO. Gdy jest wyłączony i nie palę (zimny komin) jest wsteczny cięg. Powoduje to przedostawanie się do mieszkania smrodu z komina - coś a'la wędzonka. Włączony generator na "pół gwizdka" rozwiązuje problem, ale prąd ciągnie.

Czy można na generator nałożyć strażaka, żeby jak najbardziej ograniczyć działanie generatora?

Czy strumień powietrza wymuszony przez generator nie wpłynie jakoś na "strażaka"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że pierwszy raz się odzywam - Witam Wszystkich.

 

Mam problem z ciągiem w kominku. Na kominie mam zainstalowany generator ciągu DARCO. Gdy jest wyłączony i nie palę (zimny komin) jest wsteczny cięg. Powoduje to przedostawanie się do mieszkania smrodu z komina - coś a'la wędzonka. Włączony generator na "pół gwizdka" rozwiązuje problem, ale prąd ciągnie.

Czy można na generator nałożyć strażaka, żeby jak najbardziej ograniczyć działanie generatora?

Czy strumień powietrza wymuszony przez generator nie wpłynie jakoś na "strażaka"?

 

paradoksalnie wbrew wszelkim pozorom nasady typu strażak obniżają ciąg kominowy

chyba, że wieje halny... to wówczas ma to sens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paradoksalnie wbrew wszelkim pozorom nasady typu strażak obniżają ciąg kominowy

chyba, że wieje halny... to wówczas ma to sens

 

Nie rozumiem. To po kiego grzyba te wszystkie nasady.

Nasada Dragon firmy Rotowent na przykład (link):

"Nasada zaprojektowana specjalnie dla zastosowania na przewodach spalinowych i dymowych (z kominków)

 

Najbardziej wydajnie wykorzystuje wiatr do wytworzenia ciągu kominowego"

 

Zresztą fizyka działa, jeśli wiatr wieje i ustawia nasadę tyłem do wiatru to przy wylocie wytwarza się pożądane podciśnienie. Coś nie tak rozumuję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...