Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak umieścić kominek w ścianie


stefek1980

Recommended Posts

Budynek jeszcze nie stoi, dlatego mocno sie zastanawiam jak to fizycznie zrobić. Czy mogę zrobić pustkę w ścianie na całej szerokości kominka i na wysokość ściany ale co pod stropem muszę mieć jakiś podciąg?, jak to ma być zrobione?

 

Najlepiej zapytać kogoś kto będzie Ci budował dom. Wg mnie nie powinno być problemu.

Trzeba zrobić podciąg taki jak nad drzwiami lub oknem i tyle.

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wiem :) bo to samo u mnie się buduje. Najpierw wstępnie wybrałam wkład, wrysowałam go w tą ścianę, oszacowałam ile miejsca potrzebuje, zawezwałam na budowę pana kominkowego on nam tą dziurę jeszcze powiększył i generalnie jest tak, że miejsce na kominek to normalna dziura z nadprożem taka sama jak drzwi, 100x200, zaś przewod spalinowy ma być umurowany z przerwą ok 15 cm w tym tylnym pomieszczeniu, tzn 15 cm od lica sciany pomieszczenia gospodarczego. układ taki jak u Ciebie, że rura podejdzie bokiem jest jak najbardziej wykonalny, nam też tak pozwolono (że komin nie na środku otworu tylko z jego boku) ale nie wiem czy skorzystam.

tylko teraz męki przechodzę z portalem kominkowym, muszę kupic gotowy bo samo pokazanie palcem, do czego portal ma być podobny - nie wystarcza, chcą ode mnie szczegółowych rysunków technicznych... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

semiramida tomekluka Trociu bardzo dziękuję za odpowiedź, coś już mi świta jak to zrobić, zastanawiam się jeszcze jak do tego wszystkiego podejdą kominiarze przy odbiorach, spróbuję się zapytać jakiegoś miejscowego. Co do komina to on również może trafić zaraz za kominek ( na ścianę kuchni) będę miał wtedy sporo miejsca na piec kondensacyjny, w domu ma być WM, komin ma być systemowy, podwójny z jednej strony do kondensatu z drugiej do kominka z zamkniętą komorą spalania i wlotem powietrza od dołu.

Teraz muszę poszukać odpowiedzi jak to wszystko zabudować i jaka wielkość kominka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mam wątpliwości czy Ty dobrze robisz zmieniając lokalizacje tego kominka...

nie wystarczy kominek spłaszczyć coby nie przeszkadzał w przejsciu. weź pod uwagę że zmarźnięta osoba dosunie fotel do kominka niemal na styk i tym fotelem to już na pewno zastawi przejscie, dlatego kominków nie robi się w przejsciach...

u mnie jest trochę podobnie ale nie osadziłam kominka na trasie która na pewno będzie używana często, choć mam tego typu miejsce. kominek mam na tyle dleko od wejscia ze napchane na nigo fotele da się ominąć a na dodatek isc prosto kolo kominka to nie ma po co, rzadko będzie to chyba konieczne... dlatego zawsze sobie narysuj te 2 foteliki tuż przy kominku... nawet jak inspirowała cię jakaś prosta ściana bez niczego....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...