Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Drabina 3x9 - jaką kupić ??


Recommended Posts

Chcę nabyć drabinę do domu, której zasięg będzie na poziomie ok.5m, dlatego myślę że optymalna to 3x9

I mam problem, bo im bardziej szukam i czytam opinie, tym bardziej nie wiem co wybrać...

 

Myślałem o zakupie KRAUSE CORDA lub BAYERSYSTEM - ale w obu przypadkach znalazłem dużo opinii, że obie marki mają problem i wyginają się jak na nie wejdzie ktoś o wadze ok.75 kg (jak ja), co przy podanej przez producenta wadze do 150 kg chyba nie powinno mieć miejsca.

Wyczytałem że np. KRAUSE w tym samym modelu CORDA stosuje dwa profile, ale jak to sprawdzić i gdzie kupić taką z grubszym profilem już nie znalazłem. Na 99% na allegro i w marketach typu Castorama itp. są te z cieńszym profilem...

 

Ze względu na bezpieczeństwo, nie szukam tanich rozwiązań, chcę kupić dobrą, bezpieczną i sprawdzoną drabinę.

 

Dlatego prośba o radę do tych co już kupili drabiny i używają ich - co radzicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jakąś tanią drabinę 3x9 z allegro, Alve czy jakoś tak i złego słowa o niej nie powiem. Myślałem o Krauze, ale potrzebna mi była drabina z możliwością rozstawiania na schodach, a takiej Krauze akurat wtedy nie oferował. Kupiłem więc tą Alve, używam trzeci rok (w tym przez pewien czas dość intensywnie) i żadnych zastrzeżeń. Ważę 75kg, drabina pode mną całkowicie sztywna, nic nie skrzypi.

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, zakupiłem drabinę ... ALVE, czyli inną niż planowałem na początku.

Kupiłem ją na Allegro jak Jarek.P, na chwilę obecną sprawdziłem tylko czy mam zasięg jaki chciałem i jak się ogólnie sprawuje. Nie mam zastrzeżeń, jest ok.

Gwarancja 5 lat door-to-door, gratis hak na zawieszenie wiadra, z przesyłką 370 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dobrze zrobiłeś , kupuje sie najtańszą drabinę , i jak w karcie technicznej jest napisane że wytrzymuje 150 kg to znaczy że tyle wytrzymuję ( a tak na prawdę wytrzymuje więcej} trzeba tylko wiedzieć kiedy ona tyle wytrzymuje.. Ja mam jakiegoś śmiecia z casto , najtańszy jaki wtedy mieli i spisuje się bez zarzutu.Tylko na pełnym wysięgu w górę to raczej się staram stawiać jak najbardziej w pionie , wtedy wytrzyma jak najwięcej może , normalne prawa fizyki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
ja mam z drabexu- najtańsza nie była ale stojąc na pełnej wysokości mam pewność że drabina jest stabilna. kiedyś pożyczałem od sąsiada wyżej wspomnianą ALVE i stojąc na max wysokości miałem uczucie że zaraz pęknie.ogólnie rzecz biorąc powiem (może to złe porównanie ale..) audi a6 - szmochód i fiat punto też samochód, obydwa jeżdża.... jeżeli chodzi o drabiny można powiedzieć tak samo z tej się sięgnie na kilka metrów i z tamtej sięgnie się na kilka metrów (można też sięgnąć z gałęzi z pobliskiego drzewa jeżeli rośnie;) ) jeżeli chodzi o prace na większej wysokości to lepiej mieć 100% pewności
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

Kolejna osoba, która ma forumowiczów za idiotów...myślisz, że nikt się nie domyśli, że Twój post to marna reklama...i nawet nie zadałeś sobie trudu, żeby zerknąć, że wszyscy piszący w tym wątku, drabiny już mają, w tym ja :-)))

 

 

Jeśli nadal zastanawiasz się, polecam tą http://www.drabiny-krause.dmn.pl/typ/drabiny-aluminiowe/drabiny-czesciowe-uniwersalne/drabina-czesciowa-corda-ilosc-szczebli-3x9,253,385,5313

Znana marka, cena też przystępna, zasięg pracy 6,2 m, stabilne prowadnice. Same atuty !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years później...
Chcę zwrócić jeszcze "uwagę" na firmę HOHER ... ewidentnie niemiecko brzmiącą, sprzedają jednak tylko na allegro, gdzie mają prawie 100% pozytywów ale jak się przyjrzałem co chwilę pojawiają się te same wpisy z tymi samymi numerami "transakcji" więc wiadomo już skąd te 99.9 . a także olx gdzie nie można napisać opinii ... na znanym portalu opinieo.pl nie można zamieścić informacji, bo firma nie widnieje, a dodając ją pokazuje, że widnieje .... gdyż udało mi się znaleźć stronę internetową, która jest warunkiem do zamieszczenia tam opini ....więc za wiele ściem, żeby się skusić na niską cenę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...