Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nietypowy układ salonu z aneksem


jrk

Recommended Posts

Witam,

Nadszedł czas aby zmierzyć się z aranżacją naszego pierwszego mieszkania i największy problem mamy z salonem i aneksem.

Układ jak poniżej:

plan.jpg

 

To co wymyśliliśmy z żoną:

- Chcemy po prawej we wnęce zrobić szafkę i lodówkę w zabudowanie.

- Stworzyć małą wyspę aby ukryć piekarnik i uniknąć narożnika

- Obudować wyspę i dostawić stół na 4 os.

mieszkanieOpcja1.jpgmieszkanieOpcja2.jpgmieszkanie.jpgmieszkanie2.jpg

 

Z racji, że w tej materii nie mamy ani wiedzy ani doświadczenia chcielibyśmy opinie czy to ma sens i ewnetualnie jak zrobić to lepiej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej, można by przenieść indukcję na drugą stronę, co by ułatwiło montaż okapu, a po stronie wyspy pozostałby jedynie piekarnik.

 

Pytanie czy 1m odległości pomiędzy szafkami to nie za dużo?

 

Gdzie w takim układzie zastosować płytki? Nie ukrywam, że podobają nam się projekty bez płytek, ale obawiamy się, że drewniana podłoga w kuchni zbyt szybko się zniszczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam drewnianą podłogę w kuchni i polecam w 100% . Spokojnie nic się z nią bardziej nie zrobi niż w innych pomieszczeniach , chyba że planujesz powodzie i długie ich nie wycieranie :lol2: w takich małych pomieszczeniach nie baw się w dzielenie podłogi. Najwyżej dywanik położycie :p Układ wydaje się sensowny ale też płytę dała bym pod ścianą . My odległość między szafkami a wyspą mamy 110cm i powiem Ci że na dwie osoby w kuchni jest znośnie dla jednej bardzo komfortowo . Jak macie możliwość tego 1m to mniej nie dawał bym . Zależy też jak często i w jaki sposób używacie kuchni :rolleyes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Pomysł z wyspą po odbiorze mieszkania upadł i biedzie biała kuchnia w L.

 

Pojawił się inny problem, nasze mieszkanie ma zarówno stolarkę okienna jak i drzwi wejściowe w kolorze ciemnego orzecha. Podłogę jaką chcemy to Dąb White Pepper Molti i i teraz pytanie jakie drzwi dobrać do tej podłogi i stolarki okiennej?

Edytowane przez jrk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Inspiracja super :)

Lampę nad stołem zrobiłabym obowiązkowo + lampę stojącą obok kanapy.

Ja osobiście lubię jak jest jasno, więc pomyślałabym jeszcze o jakimś centralnym źródle światła, albo chociaż o kinkietach.

Co do cegły nad blatem kuchennym, to jest to dość popularne rozwiązanie :yes:

Zapraszam TUTAJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...