Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ciągłość paroizolacji


enedue

Recommended Posts

Jak wyżej. Budujemy szkielet. Ma być ciepło i szczelnie. Bardzo ciepło i bardzo szczelnie. Jak uniknąć uszkodzenia tej szczelności w ramach wieszania półek na ścianach zewnętrznych, przy gniazdkach?

Na co mam zwrócić uwagę? Będę bardzo wdzięczna za rady.

 

Nie napinaj zbyt mocno paroizolacji, jeżeli będziesz mocował coś na ścianach na wysokości słupów, to możesz śmiało robić dziury i tak płyta dociska, przy mocowaniu do samej płyty, dobieraj śruby o grubości płyty lub nawiercaj otwory wstępne delikatnie a śrubie likwiduj czubek, wtedy jedynie napręży folię, bez przebicia, jeżeli będzie zbyt długa, gniazda można uszczelnić taśmą, ale co najważniejsze, liczy się tylko góra, bo tam będzie ciepło i para wodna, która może narobić bigosu....

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czegoś tu nie rozumiem , jak można uszkodzić folie paro przepuszczalną od zewnątrz skoro jest dylatacja i przerwa co najmniej 3 cm do ściany osłonowej . Czy myślicie o montażu pod ścianą osłonową budynku ? To dziwne pytanie ? Jeśli montujesz na zewnątrz to montujesz na ścianie osłonowej i nie ma możliwości uszkodzenia folii , chyba ze montujesz na 10 cm -owe wkręty (prościej wziąć spycharkę i zobaczyć , czy nie zniszczy domu , tylko po co ) .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...