Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kominek z PW CTM Polonia -jak dostać się w jego górną część ?


Darek Rz

Recommended Posts

Witam

 

Mam takie oto pytanie - Posiadam kominem jak w temacie. Wszystko działa idealnie ,nie mam zastrzeżeń do jego pracy. Palę dwuletnim bukiem i grabem, komin czyszczę 2x do roku . Jednak zastanawiam się czy należy (pewnie tak) czyscić rurę spalinową łączącą kominek z kominem (rura jest stalowa ,a w kominie ceramiczna) .I własnie o tą stalową rurę mi chodzi. Jak to do diabła wyczyścić ? Jak wsadzę łepetynę do kominka i patrzę w górę to widzę jakies żaluzje itp itd i nijak nie ma dostepu do tej rury. Tak sobie myślę że nie czyszczona juz z 6 lat musi być zasyfiona mocno chociaż jak wspomniałem na wstępie nie zauważyłem żadnych nieprawidłowości w jego pracy . Ta rura ma kształt kolanka z kątem 90stopni i obawiam sie że w tej poziomej części może zalegac masa syfu. Może są jakieś szczotki podobne do tych którymi myje się butelki bo taką to może udało by się tam wprowadzić .

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Każdy kominek powinien być tak wykonany aby przez jego kratki lub otwory rewizyjne można było bezproblemowo sięgnąć do kolan przyłączy dymowych na których zamontowane powinny być odkręcane rewizje - wyczystki. Przez nie można czyścić przyłącze dymowe zarówno w kierunku wkładu kominkowego jak i w kierunku komina, spychając tam sadze zbierające się w tym miejscu.

Przy podłączeniach wkładów kominkowych rurą giętką (Spiroflex) należy mieć dostęp do niej od spodu lub możliwość jej ściągnięcia w celu wyczyszczenia, bo wbrew pozorom i jej właściwościom "samo oczyszczających" potrafi też się nieźle "zakitować", zwłaszcza przy wkładach z płaszczem wodnym.

Jeżeli nie masz takich kratek lub rewizji, to akurat dobry moment po temu żeby je wykonać.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczotkę na wydłużonym stalowym "wyginanym" uchwycie można dostać w handlu -albo "sklepy żelazne" albo może nowocześniejszy handel. Dostanie się od strony wkładu będzie rozwiązaniem doraźnym, choć może w trakcie czyszczenia okazać się, iż wcale to połączenie nie jest zabrudzone.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...