Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jakiś czas temu pisałam o firankach z Tchibo. Otóż one. W komplecie są też białe tasiemki satynowe. Jedna musi być podciągnięta do połowy, bo to "okno na świat" moich zwierzaków ;) chociaż zdecydowanie ładniej wygląda nie zwinięta. No ale czego się nie robi dla ukochanych futrzaków ;)

 

http://images35.fotosik.pl/446/f4b81eccd698c62emed.jpg

 

http://images40.fotosik.pl/613/5a7f0e0c8f62e2e5med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

chyba w końcu znalazłam wątek w którym moge zadac moje pytanie :)

 

otóż mam jadalnie: po lewo jest wejście do kuchni, na wprost wykusz i po prawo wyjście na taras...

 

015a.jpg

 

W oknach widze rolety rzymskie i zasłony

 

Pytania:

 

1. karnisze - zrobić tylko na ścianach z okami (czerwone), czy "wyjechać" z nimi na ściany sąsiednie (zielone), ma to o tyle sens, że nawet po zmarszczeniu zasłon było by ich jakby więcej widać... choć zasłony będa raczej tylko ozdobne.

 

2. zasłony - między każdym oknem... czy między wykuszowymi odpuścić? między wykuszem a balkonem zrobić jedną dużą i zakryć nią ściane łączącą okna... czy dwie mniejsze?

 

3. rolety - we wnęce okna czy przed oknem? jeśli przed oknem to raczej bez zasłon między oknami wykusza chyba...

 

Niestety w tym pomieszczeniu sufit jest podwieszany bo były tam wkurzające podciągi które tam schowałam. ale tuż przy samym oknie wykusza jest dziwna wnęka...wszystko to sprawia, że karnisz będzie bardzo nisko nad szapletą okna...ok 10 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

chyba w końcu znalazłam wątek w którym moge zadac moje pytanie :)

 

otóż mam jadalnie: po lewo jest wejście do kuchni, na wprost wykusz i po prawo wyjście na taras...

 

015a.jpg

 

W oknach widze rolety rzymskie i zasłony

 

Pytania:

 

1. karnisze - zrobić tylko na ścianach z okami (czerwone), czy "wyjechać" z nimi na ściany sąsiednie (zielone), ma to o tyle sens, że nawet po zmarszczeniu zasłon było by ich jakby więcej widać... choć zasłony będa raczej tylko ozdobne.

 

2. zasłony - między każdym oknem... czy między wykuszowymi odpuścić? między wykuszem a balkonem zrobić jedną dużą i zakryć nią ściane łączącą okna... czy dwie mniejsze?

 

3. rolety - we wnęce okna czy przed oknem? jeśli przed oknem to raczej bez zasłon między oknami wykusza chyba...

 

Niestety w tym pomieszczeniu sufit jest podwieszany bo były tam wkurzające podciągi które tam schowałam. ale tuż przy samym oknie wykusza jest dziwna wnęka...wszystko to sprawia, że karnisz będzie bardzo nisko nad szapletą okna...ok 10 cm.

 

Witam, mam identyczną wnęke i też tak samo umieszczone drzwi balkonowe.

Czy ten domek to nie jest " dom w bluszczu"?

Opiszę Ci jak ja zaplanowałam swoją dekorację i karnisze na tej wnęce i na tych drzwiach.

Ale chyba zrobię to rano bo malutki cały czas płacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

potrzebuje porady.Chcialabym uszyc do salonu i kuchni rolety rzymskie w kolorze bialym i jednolitym.

Szukam odpowiedniego materialu.

Chcialabym aby bylo to cos podobnego do woalu ale nie az tak delikatne.Wnetrza mam w stylu nowoczesnym i boje sie, ze roleta z wolau nie bedzie calkiem pasowac.Zalezy mi jednak aby byl to material ktory ladnie przepuszcza swiatlo.

Czy ktos moglby mi cos doradzic?Ja w temacie firan,materialow jestem calkowicie zielona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam identyczną wnęke i też tak samo umieszczone drzwi balkonowe.

Czy ten domek to nie jest " dom w bluszczu"?

Opiszę Ci jak ja zaplanowałam swoją dekorację i karnisze na tej wnęce i na tych drzwiach.

Ale chyba zrobię to rano bo malutki cały czas płacze.

 

OOOOOOOOO ale mi się fartnęło :D :D

 

Czekam zatem z zapartym tchem :) ale nic na siłę... Bączek najważniejszy :yes:

 

Domek jest bliźniakiem i z bluszczem nie ma nic wspólnego ... no może poza tym w ogrodzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forumowiczki mam do Was prośbę.Czy podsunie mi ktoś rozwiązanie na osłonięcie okna w sypialni.Chodzi mi tylko o pore wieczorną. w dzień ma być w pełni odsłonione.Ma ono trzy kwaterki, w których środkowa ma kształt nie pozwalający na montaż ani zaluzji ani plis. Dodam, że sypialnia nie ma mieć stylu glamour tylko styl nowoczesny: drewniane kanciaste łózko, kinkiety na wysięgnikach itp http://images38.fotosik.pl/408/e4ed113325731e84gen.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj kamilla.ja od samego początku planowałam wnetrza...Nie miałam jeszcze murów a wizualizacje były juz gotowe.Oczywiście cały czas coś zmieniam, ale pewne elementy są niezmienne.To zdjęcie , które załączyłam jest nieaktualne co zresztą widać po tym co za oknem :-) Już mam okna tylko zdjęc nie ma kto zrobić....ale ten problem okienny spędza mi sen z powiek od samego początku i nie wiem czy dobrze zrobiłam decydując sie na przeszklenie całej ściany w sypialni.Dlatego w końcu poprosiłam o pomoc.Najgorsze jest to , że przy sypialni mamy wspólny balkon z synkiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agi75 Ty na serio już myślisz o czymś w okna?

 

lepiej dmuchać na zimne, ja natomiast podczas budowy domu bardzo pilnowałam elektryków, żeby mi kabli nad oknami nie "ładowali", każdy szczegół omawiałam dokładnie z każdym. Że mnie mąż z domu wtedy nie wyrzucił...............Nawet rozrysowałam kostkę brukową na zewnątrz, co do koloru i sztuki, ale pracownicy mieli miny, a mój mąż :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

potrzebuje porady.Chcialabym uszyc do salonu i kuchni rolety rzymskie w kolorze bialym i jednolitym.

Szukam odpowiedniego materialu.

Chcialabym aby bylo to cos podobnego do woalu ale nie az tak delikatne.Wnetrza mam w stylu nowoczesnym i boje sie, ze roleta z wolau nie bedzie calkiem pasowac.Zalezy mi jednak aby byl to material ktory ladnie przepuszcza swiatlo.

Czy ktos moglby mi cos doradzic?Ja w temacie firan,materialow jestem calkowicie zielona.

 

Sprawdź batyst, a najlepiej sama w sklepie powiedz co chesz, a Panie już powinny Tobie podsunąć kilka propozycji. Ważne, aby tkanina nie gniotła się, inaczej fałdy będą miały " zaprasowania" od tego, że jakiś czas są podciągnięte do góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu pisałam o firankach z Tchibo. Otóż one. W komplecie są też białe tasiemki satynowe. Jedna musi być podciągnięta do połowy, bo to "okno na świat" moich zwierzaków ;) chociaż zdecydowanie ładniej wygląda nie zwinięta. No ale czego się nie robi dla ukochanych futrzaków ;)

 

http://images35.fotosik.pl/446/f4b81eccd698c62emed.jpg

 

http://images40.fotosik.pl/613/5a7f0e0c8f62e2e5med.jpg

 

Podobne "ala" roletki ma Haft z Kalisza. Nie wiem, czy czasem nie mają swojego sklepu internetowego, warto sprawdzić. Są tanie i ładnie wyglądają, o ile dobrze pamiętam to mieli kilka kolorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj kamilla.ja od samego początku planowałam wnetrza...Nie miałam jeszcze murów a wizualizacje były juz gotowe.Oczywiście cały czas coś zmieniam, ale pewne elementy są niezmienne.To zdjęcie , które załączyłam jest nieaktualne co zresztą widać po tym co za oknem :-) Już mam okna tylko zdjęc nie ma kto zrobić....ale ten problem okienny spędza mi sen z powiek od samego początku i nie wiem czy dobrze zrobiłam decydując sie na przeszklenie całej ściany w sypialni.Dlatego w końcu poprosiłam o pomoc.Najgorsze jest to , że przy sypialni mamy wspólny balkon z synkiem.

 

Agi, a możesz wkleić teraźniejsze zdjęcia?

Będzie łatwiej coś wymyśleć, ponieważ zobaczymy więcej szczegółów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...