Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

prosze pomozcie, chce w wykuszu upiac w mniej wiecej taki sposob jak w linkach firanki z woalu, tzn odpowiednio w lewym oknie lewy bok firanki prosty, prawy podpiety na haczyku (czy na rozecie????). ALE: nie chce, aby ta czesc, ktora bede podpinac bardzo sie skrocila, zatem jaka dlugosc powinnam kupic jesli od karnisza do podlogi mam 245 cm? prosze poradzcie. oto linki:

 

firanka ma byc mniej wiecej tak, jak zaslona na tym zdjeciu:

 

http://www.google.pl/imgres?q=upieta+zas%C5%82ona&um=1&hl=pl&safe=off&sa=N&biw=1272&bih=596&tbm=isch&tbnid=gWStVbN3aS73aM:&imgrefurl=http://forum.muratordom.pl/showthread.php%3F19809-Dekoracja-okna/page26&docid=hiB_wE84BqyxdM&imgurl=http://images50.fotosik.pl/75/3b89c9f73f878716med.jpg&w=500&h=375&ei=j6SdTrOpNPTN4QTF_8ndCQ&zoom=1

 

 

czy tu:

 

http://www.google.pl/imgres?q=upieta+zas%C5%82ona&um=1&hl=pl&safe=off&sa=N&biw=1272&bih=596&tbm=isch&tbnid=6umNnLGrOB_vwM:&imgrefurl=http://czterykaty.pl/czterykaty/5,58140,8262148,Zrob_to_sam__szyjemy_rolete_rzymska_i_zaslone.html&docid=shnrCAVMAvtfpM&imgurl=http://bi.gazeta.pl/im/5/8255/z8255725X,Modna-dekoracja-okna---upiete-na-stale--zawieszone.jpg&w=640&h=428&ei=j6SdTrOpNPTN4QTF_8ndCQ&zoom=1

 

ale tutaj zbytnio zaslony poszly w gore jedna strona, a ja chce tego uniknac.

 

 

kolejne;

 

http://czterykaty.pl/czterykaty/5,58140,8247866,Ozdobne_zaslony_i_firany.html?i=3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc jakie firanki, zasłonki, rolety czy cos innego na to okno. Muszę zaznaczyć że okno jest bardzo duże ma szerokość 240 cm. i troszke przeszkadza mi że każdy moze w nie zajrzeć (jest od strony ulicy). Moze ktos ma jakiś pomysł :)))

http://img824.imageshack.us/img824/6268/dobramieszkamy3133.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magduska widziałąm Twoją rolete muszę przyznać ze faktycznie wyglada fajnie. Ale u siebie mam problem moja kuchnia jest dosć nowoczesna a salon coś na styl kolonialny mam w salonie zasłony cos w kolorze khaki z e złotem i to wsystko musi ze sobą grać bo jak też i wiesz salon kuchnia i jadalnia w naszych domkach to prawie jedno. Ty kuchnie masz lekko przysłonieta a moja jest całkiem na salon otwarta. A do tego denerwuje mnie ze każdy moze zagladać w okna przez kuchnie i w ten sposób widzi cały salon jadalnie myślałam troszke o przysłonięciu tych okien np. firanki albo zadroski chociaż. Brałąm pod uwagę również zaluzje drewniane ale nie wiem jak to bedzie wyglądało no i mam problem. :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madzia1976, jakoś zazdrostek u Ciebie nie widzę ze względu na nowoczesną kuchnię. Ja jestem za roletą rzymską - jest tyyyyyyyle materiałów, że można coś dobrać ;) ..coś może stonowanego aaaaaaaalbo po prostu prostą roletę przezroczystą albo z tego samego materiału co w salonie, albo z tej samej kolekcji ale nieco innego...

 

U mnie są zasłony kremowe z wytłaczanym wzorem a rolety w pasy kremowo-zielone z wytłaczanym wzorem...

 

Jeśli chodzi o żaluzje drewniane to dla mnie będzie za surowo, znaczy się wydaje mi się, że materiał w oknach nadaje takiej przytulności, a my właśnie w takich wnętrzach się lubimy ;) Poza tym ja bym sobie nigdy już żaluzji nie kupiła - miałam i wiecznie je sprzątałam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brałąm pod uwagę również zaluzje drewniane ale nie wiem jak to bedzie wyglądało no i mam problem. :(

 

Jeśli mogę się wtrącić: mi się osobiście żaluzje drewniane podobają (chociaż nigdy nie miałam i pewnie magduska ma racje, że trzeba je non stop wycierać) ale w kuchni nad zlewem wydaje mi się to ryzykownym pomysłem - będą wiecznie pochlapane... Też jestem za roletami rzymskimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

potrzebuje porady drogie Panie w salonie zrobilam sobie scianke maskujaca na karnisz w salonie

chcialabym uzyskac efekt mocno drapowanych, regularnych mlecznych firan jak w zalaczniku

jaki karnisz, szyna itp. daje takie efekty? Do jakiego karnisza bedzie ze wzgledu na scianke mozliwie latwy dostep?

11932406557871_6.jpg

aBa4PokEItaHxBsSHB.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

potrzebuje porady drogie Panie w salonie zrobilam sobie scianke maskujaca na karnisz w salonie

chcialabym uzyskac efekt mocno drapowanych, regularnych mlecznych firan jak w zalaczniku

jaki karnisz, szyna itp. daje takie efekty? Do jakiego karnisza bedzie ze wzgledu na scianke mozliwie latwy dostep?

skonsultuj z profesjonalistą jeszcze, ale na moje oko to jest miękka firanka zmarszczona na taśmie ale bez drapowania (drapowanie daje idealnie rowniutkie pliski, które wyglądają jak równe brzuszki, a ja na tym zdjęciu widzę ciasne, ale jednak nie idealnie rowniutkie faldki). żeby uzyskać taki efekt tkanina powinna być lejaca, raczej woalowa niż organzowa

 

aha, co do montażu - ja mam u siebie taka sama zabudowę i mam za nią listwę z zabkami. nie narzekam na trudny dostep

Edytowane przez duś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc jakie firanki, zasłonki, rolety czy cos innego na to okno. Muszę zaznaczyć że okno jest bardzo duże ma szerokość 240 cm. i troszke przeszkadza mi że każdy moze w nie zajrzeć (jest od strony ulicy). Moze ktos ma jakiś pomysł :)))

http://img824.imageshack.us/img824/6268/dobramieszkamy3133.jpg

Uploaded with ImageShack.us[/quote

 

witam,

oczywiście koleżanki mają rację proponując do tego okienka i wystroju roletę rzymską. Zastanawiam się jeszcze nad szerokością tego okna.

Czy tam nie lepiej by było powiesić 2 rolety obok siebie co stworzyłoby wiekszą praktyczność tego okna i oczywiście zwiększyłoby możliwości

wzajemnego układania rolet. 240 cm to bardzo szeroko więc potrzebny byłby mechanizm z przekładniami do ciężkich materiałów co podwyższa dużo koszty takiej rolety. No i oczywiście estetyka zupełnie inna, jedna ogromna płachta (przy pełnym opuszczeniu) może spowodować efekt spłaszczenia pomieszczenia.

Poza tym ważną sprawą jest przy podjęciu decyzji o wyborze rolet rzymskich, jaka jest odległość od wnęki okiennej do sufitu. Aby rolety dobrze się układały i można było spokojnie to okienko otwierać (choć ze zdjęcia widać, że może przeszkadzać bateria), ta odległość powinna wynosić minimum 23 - 25 cm.

Jeżeli jednak nie masz zamiaru otwierać szeroko okna ale tylko uchylać, odległość ta nie ma znaczenia.

Kolorystyka: oczywiście stonowana

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zarejestrowałam sie na tym forum, bo potrzebuję pomocy, a widzę że pomysłów w waszych głowach wiele. Mój problem jest jednak nietypowy :) Jestem studentką i w naszym mieszkaniu sprawa okien wygląda jak na załączonym obrazku. Okna te są umieszczone od strony ulicy, a szyby w drzwiach są duuże i odsłaniają wszystko. Problemem są też karnisze, które są umieszczone dokładnie jak na rysunku..

 

Jak uważacie- co zrobić z tymi drzwiami i oknami?

Nie mam pojęcia jak to wszystko pozasłaniać...no i z racji, że jestem studentką chciałabym, żeby koszty były jak najmniejsze. Oczywiście nie ma mowy o wymianie karnisza itp, bo mieszkanie nie należy do mnie.

 

Bardzo proszę o pomoc..

pokoj.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

oczywiście koleżanki mają rację proponując do tego okienka i wystroju roletę rzymską. Zastanawiam się jeszcze nad szerokością tego okna.

Czy tam nie lepiej by było powiesić 2 rolety obok siebie co stworzyłoby wiekszą praktyczność tego okna i oczywiście zwiększyłoby możliwości

wzajemnego układania rolet. 240 cm to bardzo szeroko więc potrzebny byłby mechanizm z przekładniami do ciężkich materiałów co podwyższa dużo koszty takiej rolety. No i oczywiście estetyka zupełnie inna, jedna ogromna płachta (przy pełnym opuszczeniu) może spowodować efekt spłaszczenia pomieszczenia.

tu się zgodzę - u mnie jest okno 200cm szerokości i już jest szeroko, co prawda nie otwieram tego okna (jest tylko uchylane) ;)

..i też wydaje mi się, że dwie roletki będzie w Twoim przypadku praktyczniejsze ;)

Poza tym ważną sprawą jest przy podjęciu decyzji o wyborze rolet rzymskich, jaka jest odległość od wnęki okiennej do sufitu. Aby rolety dobrze się układały i można było spokojnie to okienko otwierać (choć ze zdjęcia widać, że może przeszkadzać bateria), ta odległość powinna wynosić minimum 23 - 25 cm.

Jeżeli jednak nie masz zamiaru otwierać szeroko okna ale tylko uchylać, odległość ta nie ma znaczenia.

Kolorystyka: oczywiście stonowana

Pozdrawiam

a może roletę rzymską przymocować do sufitu? bo tak ze zdjęcia to nie wiem czy jest tam 25cm (?) Jednak możliwość otworzenia okna bez kombinacji z roletą powinna być chociażby do mycia - no nie wiem, ale ja okno w kuchni myję częściej niż inne okna w domu (okno mam przy wejściu do domu a od szumnie nazwanej drogi brudzi i kurzy się jak chole... - u Madzi jest to samo, bo.. mamy ten sam projekt)

..tylko, że ja nie bardzo się znam na montażu rolet :/ ale chyba jest możliwość zamocowania do sufitu, tylko czy to zabudowy kg? tego już nie wiem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze zdjęcia widać na oko, że jest tam ok. 15 cm od wnęki do sufitu więc roletę należałoby zamontować na spojeniu sufitu ze ścianą.

Oczywiście nie ma problemu z montażem do płyt gk, a np. zdjęcie rolety do mycia okna to jest ok 2 sek. przy nowoczesnych uchwytach

do mechanizmów tzw klik- klakach

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, moje ono otwiera sie w tą i spowrotem, ale właściwien nie ma takiej potrzeby. Wystarczy mi aby było uchylne. Co prawda też myję je częściej niz inne tak jak Magduska ale biorę sobie drabinkę i wychodzę na zeewnątrz, to żaden kłopot. Jeśli chodzi o rolety to o jednej na takim duzym oknie nie ma mowy muszą być dwie. Pooglądałam sobie te z dekorii i pozamawiałam próbki zobaczymy co z tego wyjdzie. Muszę jakoś zgrać je z zasłonami w salonie i wykuszu bo u mnie mocno wszystko pootwierane i tworzy w zasadzie jedno pomieszczenie.

 

Zeby bardziej zobrazować pokazuję moją tymczasową roletę w kuchni

http://img225.imageshack.us/img225/7885/wita236.jpg

Uploaded with ImageShack.us

 

i zasłony w salonie. Kolor to taka oliwka lub khaki ze złotem może ktoś umie sobie to wyobrazić. Na meble i wypoczynek proszę nie patrzeć obecnie wystrój jest juz zmieniony, nie mam niestety jeszcze fotek.

http://img822.imageshack.us/img822/7513/dobramieszkamy3172.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...