Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mirelko czyli tak, że delikatnie nacinasz, chwytasz wystąjącą niteczkę i wyciągasz ją z materiału naciągając. Ja parę razy taką nitkę urywam (nie umiem wyciągnąć całej za jednym razem), jak już ją wyjmiesz to widzisz ślad wyciągniętej nitki i po niej tniesz i wiesz że jest prosto :)

 

10 cm to luz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Czytam ten watek od długiego już czasu, szukam inspiracji, a teraz mam pytanie do znaczwczyń rolet rzymskich. Czy jest mozliwa "przeróbka" mechanizmu żaluzji poziomych, takich zwyczajnych aluminiowych, na roletę rzymską? Tzn. gdybym wyjeła wszystkie paski aluminiowe, uszyła roletę i wykorzystała ten górny mechanizm oraz środkowy sznureczek z żaluzji do podciągania , oczywiście podszywając tą pionową taśmą z kółeczkami to udałoby się stworzyć taką roletę? Przy założeniu że wszyłabym normalnie poziome usztywnienia. Oczywiście nie byłaby to profesjonalna roleta ale wydaje mi się miałałabym w ten sposób mechanizm pozwalający na podnoszenie i opuszczanie tkaniny i zatrzymywanie rolety na dowolnej wysokości za pomocą tego mechanizmu. Nie wiem czy wyraziłam sie dość jasno i czy nie ma gdzieś tzw. "haczyka" w moim pomysle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Forumowiczów. Widzę, że dominują tutaj kobiety, więc proszę nie zjadajcie mnie tak od razu :)

Mam takie narożne okno i kompletnie nie wiedziałem co tam założyć. I wiecie na co wpadłem? Na tzw. makarony, czyli sznurki. Mnie się podoba, ale sami powiedzcie co o tym myślicie. W jednym oknie mam nadal zwykła firanke, czy zmieniać do kompletu?

Jest to połączony pokój z kuchnią. aaa.jpgbbb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te chyba na mini karniszach, uszyte z tunelem. Chyba nie mają możliwości regulacji :)

 

Dzięki Venus za odpowiedź. :) A czy te mini karnisze to takie, jak do firanek kuchennych? Prawdę mówiąc nie przypominam sobie, żebym takie małe karnisze widziała w sklepach. Dzisiaj może będę, to sprawdzę. Mam wykusz, bez kawałka ściany po bokach, w środku drzwi przesuwne i kompletnie nie wiem, co z tym zrobić. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie szukania pomysłów okiennych. :) Możecie powiedzieć, na czym są te firanki zawieszone?

 

 

To moje firanki i wisza na karniszach takich plaskich i na te karnisze jest wsuwana listwa plastikowa z zabkami z przyszytym rzepem a druga strona rzepu jest przyszyta do firany.hmm wies o co chodzi? Jak nie to pstrykne zdjecie z bliska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Venus za odpowiedź. :) A czy te mini karnisze to takie, jak do firanek kuchennych? Prawdę mówiąc nie przypominam sobie, żebym takie małe karnisze widziała w sklepach. Dzisiaj może będę, to sprawdzę. Mam wykusz, bez kawałka ściany po bokach, w środku drzwi przesuwne i kompletnie nie wiem, co z tym zrobić.

:(

Nie,nie kochane,one wisza na takich karniszach:

 

 

http://karnisze.rores.pl/?4,manhattan-stal-nierdzewna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnimi czasy postawiłam na rolety bambusowe oraz krótkie, delikatne firanki... Muszę powiedzieć, że póki co, jestem bardzo zadowolona... ciekawe na jak długo. :p

 

Na przykład jeden z pokoi ma ściany w kolorze beżowym, jasne brązowe rolety bambusowe i firanki beżowo - brązowe... Muszę powiedzieć, że wiele inspiracji można znaleźć na stronie producenta Wisan. Oto jego strona z firanami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Piszę pierwszy raz na forum, ale od dłuższego czasu zaglądam tu i tam w poszukiwaniu inspiracji :) Dzisiaj postanowiłam poprosić o poradę. Od kilku dni nie mogę się zdecydować w sprawie długość zasłonek w sypialni. Firanki do parapetu, zasłonki.....?Na pewno nie mogą być do podłogi. Doradzie dziewczyny! do grzejnika, parapetu czy dłuższe? IMG_0796.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o mechanizmy w roletach rzymskich - są otwarte i zamknięte:

 

System zamknięty - sznureczki podciągające zamontowane na stałe;

System otwarty - istnieje możliwość wypięcia sznureczków podciągających.

 

AsiaMariusz pisała kiedyś na ten temat, ale nie mogę znaleźć... Z tego, co pamiętam system otwarty był lepszy, bo łatwiej było z praniem (ściąga się roletę ze sznurkami i do prania), a przy zamkniętym trzeba wyplatać ze sznurków ? Czy ktoś może to potwierdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...