Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam pytanie o mechanizmy w roletach rzymskich - są otwarte i zamknięte:

 

System zamknięty - sznureczki podciągające zamontowane na stałe;

System otwarty - istnieje możliwość wypięcia sznureczków podciągających.

 

AsiaMariusz pisała kiedyś na ten temat, ale nie mogę znaleźć... Z tego, co pamiętam system otwarty był lepszy, bo łatwiej było z praniem (ściąga się roletę ze sznurkami i do prania), a przy zamkniętym trzeba wyplatać ze sznurków ? Czy ktoś może to potwierdzić?

Witam,

w systemie zamkniętym nie ma możliwości wypinania sznurków i jest to problem w momencie zdejmowania rolety do prania lub np. wymiany tkaniny.

Jeżeli zakupimy mechanizmy z białymi sznurkami bo mamy jasną tkaninę na pierwsze rolety to w późniejszym okresie, kiedy zmieniamy tkaninę

na ciemniejszą to jest dość duży problem z wymianą sznurków na ciemniejsze. Tak samo przy praniu, przecież sznurki też się brudzą i warto byłoby

je przeprać ale w systemie zamkniętym jest to bardzo utrudnione i trzeba wypleść ten sznurek.

W systemie otwartym wymiana i wypięcie sznurków trwa kilka sekund.

Cenowo oba mechnizmy są bardzo zbliżone.

Pozdrawiam

Asia

 

a tutaj informacja ze zdjęciami na innym wątku:

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?152760-Jak-stworzyć-własną-dekorację-okienną-i-nie-tylko/page20&highlight=stworzy%C4%87+w%C5%82asn%C4%85+dekoracj%C4%99

Edytowane przez AsiaMariusz
dopełnienie postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...

Czy moglibyście polecić mi producenta, sklep w Warszawie z dobrymi karniszami? Interesują mnie metalowe czy też aluminiowe, w inoxie.

Nie mam doświadczenia z karniszami więc muszę Was dopytać- u mnie długość na jedno okno będzie ok. 280 cm. Większość producentów ma 240. Czy zastosowanie tych przedłużek nie jest kłopotliwe w użytkowaniu karnisza? Ja potrzebuję dwie rurki - na firanki rurkę gdzie w środku są żabki czy też haczyki, na zasłony zwykła rurka z kółkami. Jeśli zastosuję łączenie to czy przy suwaniu nie będą się zaczepiały firanki lub zasłonki? Wiem, że są łączniki co wkłada się w środek ale i tak boję się, że karnisz nie będzie działał sprawnie. Może macie doświadczenie w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomocy !

Kupiłam zasłony do salonu w Ikei. Materiał raczej z tych grubszych. Założyłam przelotki i ... na tym koniec :(. Powiesiliśmy je dzisiaj aby sprawdzić jak z długością - i wymiękam. Okazało się, że nawet jak równo (od linijki) pozaznaczam sobie ich wysokość - to całość wygląda krzywo. Nie wydaje mi się, aby to byłą wina sufitu (nie mamy takich nierówności), wydaje mi się raczej, że to materiał jest różnie ponaciągany. I moje pytanie - jaką zostawić w nich długość ? Podoba mi się idealnie, do ziemi, ale z tego co widzę, to trudno je tak skrócić. Poza tym po bokach brzydko odstają (dół zasłony jest dużo szerszy - zobaczcie foto), są poprzypinane szpilkami. Czy dać do nich jakieś obciążniki ? Mogłam w sumie zostawić je leżące na ziemi - ale koty ... muszę je skrócić.

 

Mirela, nie wiem czy nie za późno ale jak bedziesz je skracała to pamiętaj, że ikeowskie zasłony / obrusy lubią się mocno zmniejszać i defasonować niestety. . I tak jak Venus_m mówi są niestety krzywe. Mój obrus przestał być prostokątny (chociaż był przed praniem) a zasłon w sypialni boję się prać bo nie wiem co z tego wyniknie.

Mowa o tych zasłonach http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/40173918/ Macie z nimi jakieś doświadczenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam,

 

Obserwuję ten wątek od dawna i postanowiłam zapytać o radę. Mam problem z dekoracją okna tarasowego... nie pomyslałam wcześniej i teraz pojawił się kłopot.

Okno tarasowe jest duże na 270 cm (3x 90) , po jego bokach są dwie ściany szerokości 80 cm, na których wiszą grzejniki :(

Motam się teraz jakiej dugości karnisz powiesić, czy tylko na szerokość okna tarasowego czy też na długość całej ściany z oknem. Jesli na szerokość całej ściany to latem nie ma problemu, ale zimą będę zasłaniać grzejniki firanami lub zasłonami. Szukałam inspiracji, niestety bez skutku. Czy możecie wypowiedzieć się i coś doradzić? Będę wdzięczna za każdą radę.

 

Pozdrawiam

okno taras.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam ogromny dylemat!:confused: Urządzam pokój dla synka który ma się pojawić za ok miesiąc, i nie mam pojęcia co zrobić z tymi oknami, a dokładnie co na nie dać? Nie chciałabym rolet, myślałam o jakiś firankach/zasłonkach żeby się zrobiło przytulniej. Przeszukałam google ale nic nie znalazłam. Może macie jakieś pomysły??? Byłabym baaaaaaardzo wdzięczna!!!

IMGP8543_zmniejszacz-pl_690909.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć sobie w wyszukiwarkę google hasło dekoracja okna dachowego - w grafice wyświetli się mnóstwo pomysłów np:

 

 

[ATTACH=CONFIG]146213[/ATTACH][ lub [ATTACH=CONFIG]146214[/ATTACH] i wiele innych.

 

Pozdrawiam

 

Hej. dzięki za odpowiedź. Tak jak pisałam wcześniej google już przejrzałam, wiekszośc pomysłów to rolety, których nie chce. A co do zdjęć które wrzuciłaś to sa one z jednym oknem, ja mam 2, jedno pod drugim i raczej takie rozwiązania też nie za bardzo widzę. no nic, będę szukać dalej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inka, Asia - jak jest mocowana ta roleta rzymska do ściany - czy tam jest ukryty jakiś karnisz?

Cudnie to wygląda :) Też bym chciała taką jedną, można poprosić o koszt na priva - wymiar okna 120/200.

 

I mam pytanie do wszystkich.

Chciałabym na kilku oknach zalożyć 5cm żaluzje. Czy może ktoś z War polecić jakiegoś Wykonawcę (jestem z okolic Wawy). Te oferty, które do tej pory zebrałam, mają jakiś straszny rozstrzał cenowy i nie wiem ile powinny kosztować.

 

Okna o wym.

2x 240/220

1x 120/220

1x 230/110

 

Czy żaluzje na takich oknach da sie bez wielkiego wysiłku otworzyć zsunąc czy powinny być raczej elektryczne ?

Druga sprawa. Ile cm powinny zachodzić na wnękę okienną takie żaluzje - czy 5cm wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inka, Asia - jak jest mocowana ta roleta rzymska do ściany - czy tam jest ukryty jakiś karnisz?

Cudnie to wygląda :) Też bym chciała taką jedną, można poprosić o koszt na priva - wymiar okna 120/200.

 

I mam pytanie do wszystkich.

Chciałabym na kilku oknach zalożyć 5cm żaluzje. Czy może ktoś z War polecić jakiegoś Wykonawcę (jestem z okolic Wawy). Te oferty, które do tej pory zebrałam, mają jakiś straszny rozstrzał cenowy i nie wiem ile powinny kosztować.

 

Okna o wym.

2x 240/220

1x 120/220

1x 230/110

 

Czy żaluzje na takich oknach da sie bez wielkiego wysiłku otworzyć zsunąc czy powinny być raczej elektryczne ?

Druga sprawa. Ile cm powinny zachodzić na wnękę okienną takie żaluzje - czy 5cm wystarczy?

 

Witam,

Roleta rzymska mocowana jest na specjalnym mechanizmie łańcuszkowym a on mocowany do ściany

za pomocą specjalnych uchwytów.

Koszt takiej roletki jaką potrzebujesz wyślę na priv.

Pozdrawiam

Joanna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:rolleyes: , przychodzę tu z wątku o salonach.

Proszę o rady w zaplanowaniu dekoracji okien w salonie i jadalni(te łukowe). Załączam zdjęcia i leczę na jakiekolwiek opinie i porady. Myślę o woalowych roletach (jak kilka stron temu u Dominiki)- ale nie wiem czy dać je też na okno balkonowe i co z łukowymi- czy na takie się zakłada??? No i muszę mieć coś co nas dość dobrze zasłoni - a sam woal przecież jest przeźroczysty .

Kolory na ścianach to szary platynowy i kawowa pralinka Dekoral.salon3.JPGsalon2.JPGsalon1.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...