Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

@ankubek

zdecydowanie karnisz na całej długości. te przestrzenie (40 cm) są dość małe.

to, co proponuje marcik25 - odradzałabym (tj. obniżenie sufitu i ukrycie w zabudowie karnisza, bo o ile nie zostało to od razu przewidziane podczas budowy domu, zawsze zabiera odrobinę przestrzeni (a wysokość w dużych pomieszczeniach jest bezcenna)). natomiast zachęcam do rozważenia g-k zabudowy karnisza (maskownicy) - oczywiście to zależy, jaki styl ma mieć wnętrze - ale jest to fantastycznie wygodne rozwiązanie (odpada problem wyboru karnisza - zwykła, najtańsza listwa przysufitowa sprawdza się idealnie) i nawet jeśli fragmenty okna są nieubrane - listwa nie jest widoczna (u mnie w gabinecie mam żaluzje w świetle szyby i zasłony po bokach - wygląda to fajnie).

 

wklejam na chybił-trafił znalezionego linka z takim rozwiązaniem.

u mnie jest zarówno od ściany do ściany, jak i na ścianach o kształcie litery L. jeśli będziesz chciała, mogę podesłać zdjęcia różnych ujęć tego karnisza privem.

2+1.JPG

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

duś co do obniżania sufitu jestem właśnie na nie ze względu na przywiązanie do wysokiego mieszkania. Teraz mamy 2.80 i ja to uwielbiam, a w domu i tak tyle nie wywalczyłam więc obniżać raczej niczego nie będę. Maskownica byłaby ok., ale ja nie mam nic przeciwko karniszom :), będzie prosty, pewnie na całej długości tak jak piszecie, kolor chrom mat. Może uszyłabym na początek dwie zasłony, oswoję się z nimi a później ewentualnie "doszyję" lub pójdę w stronę zwiewnej, delikatnej firanki, która nie zabierałaby światła? Co do stylu to lubię ponadczasową prostotę, raczej bez zbędnych ozdób, ale bez przesadnej nowoczesności. (chyba dojrzeję do założenia wątku :) )

U Ciebie duś szukałam, bo chyba o takiej pisałaś, no ale nie znalazłam zdjęć.

tych dylematów coraz więcej, spać nie mogę, znacie to doskonale, co?:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście, w moim wątku zdjęć nie publikuję (ewentualnie mogę privem udostępnić).

 

ja lubię takie lekkie przezroczyste firanki, uważam że ładnie ubierają okno, nie zasłaniając go i jednocześnie - ocieplają wnętrze. ale powiem ci szczerze jedno - z wyborem konkretnej dekoracji wstrzymaj się do chwili, aż pojawi się pierwszy mebel (albo przynajmniej postanowisz jaki on będzie). dobieranie kanapy czy stołu do okna jest znacznie trudniejsze, a ciężko się nie sugerować tym, co już jest :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewną koncepcję już mam, więc te moje rozważania nie są takie zupełnie "od firanek zaczynam" :D, jednak wiem że sporo racji jest w tym co piszesz;

mam już kupione lampy, upatrzone konkretne meble do korytarza, sypialni, zamówioną kuchnię, szafę do wiatrołapu, bibliotekę jednak konkretnych mebli do salonu jeszcze nie, bo nawet nie wiem jak finanse pozwolą;

a ozdoba okien to od zawsze był mój konik :p

w tzw. ciężkich czasach moja mama przywiozła nam materiały i gotowe firanki z Australii, ależ to była radość :)

teraz mogę kupić co tylko chcę.....no bez przesady, zasobność portfela mnie jednak ogranicza tylko żebym była tego pewna:(

Edytowane przez Ankubek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkim,

 

od jakiegoś czasu szukam (na razie tylko w internecie) szarych (jasnych) aksamitnych lub pluszowych zasłon. Może macie jakies namiary? Chce żeby to był porządny material tak żeby zaasłony prezentowały się dostojnie :-) hihi

może która z Was przetarła już szlaki?

Byłam na razie tylko w sklepie eurofirany i NIC. Nic nie ma :-(

Będę wdzieczna za info,

 

 

Kochana, nie szukaj tylko zadzwoń do studia firanowego w Olsztynie (przy ul. Polnej, jeśli chciałabyś się wybrać). Są rewelacyjni! Babeczka robiła mi firany, zasłony, rolety rzymskie i na okno dachowe do całego domu! Szyje sama, wymiar pobiera sama u klienta i co najlepsze, jak już przyjedzie to doradzi co do koloru i tkaniny. Widać, że ma zmysł artystyczny. Mam jasny salon, z sosnową podłogą i białymi meblami i kolorami ścian ecru, chciałam do niego ciężkie, ciemne brązowe zasłony. Przyjechała, spojrzała na całość i mówi, że jak dam tu takie ciężkie zasłony to wszystko spartolę :p Wybrała mi piękne firany z szyfonu, czy tiulu w kolorze ecru i delikatne zasłony w kolorze złotego piasku :) Wyglądają przepięknie! Salon jest optycznie większy, jasny, słoneczny, a sąsiedzi nie zaglądają w okna :p Tutaj masz link do jej realizacji. Robi naprawdę wszystko, do kuchni uszyła nam piękną firanę, podpięła na górze i puściła luźno z jednej strony okna, a do sypialni kilka rolet rzymskich, każdą opuściła na innej wysokości. Wygląda bajecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam, w tej dyskusji ktoś przedstawiał zdjęcie karnisza i firanki na okno okrągłe, 132 podstrona ...

Jak i gdzie tego szukać bo już na wszystkie sposoby wpisuje i nic ... okno 60

 

A może jest coś ciekawszego na takie okno ?

 

Pozdrawiam...

Edytowane przez Aju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Marcela_a w normalniej cenie ciężka sprawa bo to materiał ala tildowy czyli naprawdę sporo kosztuje, a patrzyłaś tu

http://100krotki.sklep2.pl/tkaniny-bawelna-c-20_22.html?page=3&sort=1a

albo tu

http://allegro.pl/listing/user/listing.php?listing_sel=2&listing_interval=7&us_id=13160117

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć dziewczyny,

szukam materiału na zasłony do pokoju syna, wymyśliłam sobie zasłony z filcu ale nie wiem gdzie kupić taki materiał.

Może mi podpowiecie.

I pytanie odnośnie ceny uszycia rolety rzymskiej o wymiarach szer 170 wys.165.

przypominam się może ktoś spotkał materiał filcowy, ja widziałam u koleżanki, jest super tylko nie wiem gdzie go kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam.

Chcialam sie pochwalic roletami uszytymi przez P.Asie. Sa sliczne, precyzyjnie wykonane a wspolpraca z P.Joanna to czysta przyjemnosc. POLECAM.

Sa jeszcze firanki do okien tarasowych, ktore niebawem zostana zawieszone.

 

http://img202.imageshack.us/img202/5973/od2k.jpg

 

http://img821.imageshack.us/img821/6564/gsty.jpg

 

http://img856.imageshack.us/img856/8783/jlcr.jpg

Edytowane przez Alija
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam, mam do ustrojenia takie to okno w salonie. W tej części będzie kanapa i tv. Myślałam o dodaniu listwy maskującej i schowaniu pod nią lekkich szarych zasłon i białych firanek. Nie wiem tylko, jak lepiej to zrobić:

a. kupic listwe maskujaca czy

b. dobudowac taki panel ze scianki kartonowo-gipsowej, a jesli tak, to jakiej wysokosci i grubosci - 1, 1,5 czy wiecej cm.

A moze lepiej w tym waskim pomieszczeniu beda sie prezentowac zaluzje? Jak myslicie?

 

Dziekuje za wszelkie sugestie!

 

DSC00264[1].jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc,

Chciałam sie poradzić odnośnie wystroju okien w salonie; konkretnie mam dylematy typu:

 

1) na jakiej wysokości zawiesić karnisz (zaraz pod sufitem, w połowie, czy zaraz nad oknem)?

2) jaki kolor karnisza (biały czy czarny)?

3) zasłony białe czy beżowe?

4) zasłony do podłogi czy dłuższe?

 

 

Wrzucam dwie fotki "inspiracyjne", a za jakiś czas wrzuce zdjęcie swojego pokoju..

 

Z góry dzięki za pomoc!

b0e77e0940af40d5970613d739253407.jpg

image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...