Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam szanowne koleżanki,

14 grudnia urodziłam ślicznego synusia Gabrysia.

Powoli dochodzę do siebie i myślę, że za kilka dni rozpocznę znowu prace w naszym okiennym forum

oraz w wątku dotyczacym szycia dekoracji okiennych we własnym zakresie.

Pozdrawiam wszystkich w nowym roku, życzę spełnienia marzeń i pięknych dekoracji okiennych.

BUZIAKI

 

No proszę! Wczoraj byłam w połowie wątku i wysłałam do Ciebie priv a dzisiaj do takiej wiadomości dotarłam. Gratulacje!!! Jak będziesz miała chwilkę to będę wdzięczna za odp.

 

A tak w ogóle to dzień dobry wszystkim :) Czytam i oglądam na razie wasze pomysły i nabieram odwagi żeby i coś swojego pokazać i poprosić Was o pomoc/ radę. Ale najpierw to zdjęcia muszę zrobić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam bardzo cieplutko wszystkie forumowiczki i "panie czytające forum". Bardzo długo mnie tu nie było a także na innym temacie: jak stworzyć własną dekorację okienną.

Zapewne już wiecie, ze urodziłam w grudniu synusia, a ciąża którą przeszłam "bardzo cieżko", nie pozwoliła mi na udzielanie się na forum. Przebyte choroby w czasie trwania ciąży oraz jej stałe zagrożenie nie pozwoliło mi na jakiekolwiek inne myślenie, niż tylko o dziecku. Nikomu nie życzę takich przeżyć. Ale już po wszystkim, Gabryś co prawda odczuł moje chorowanie (ma tylko 4 paluszki w lewej rączce) ale na szczęście to tylko "mały drobiazg" w porównaniu jakie nieszczęścia spotykają inne matki. Daje ostro popalić, chodzimy z mężem na rzęsach ale ogólnie jest wesoło i szczęśliwie. To w kwestii wyjaśnienia mojej długiej nieobecności.

Wracając to tematu forum.

W miarę możliwości postaram się coraz częściej zaglądać na forum i pomagać Wam w różnych problemach. Zdjęcia "jak szyć" pojawią się dopiero w marcu, bo wtedy tak naprawdę odpalam wszystkie silniki i jadę do przodu z tymi dekoracjami. Pewnie zacznę powoli już w lutym bo trudno mi usiedzieć na tyłeczku.

Jakiś czas temu pojawiła się propozycja z mojej strony dotycząca "małego szkolenia" szycia dekoracji, najróżniejszych. W ostatnim czasie zgłasza sie coraz więcej dziewczyn z zapytaniem o takie szkolenie. Pierwsze planuję w okolicach czerwca bądź lipca. To zależy od osób, które na takie szkolenie by przystały. Jeśli ktoś ma ochotę to zapraszam z wszelkimi pytaniami, nie tylko dotyczącymi szkolenia ale wszystkimi dotyczącymi dekoracji i dodatków. Mój email: [email protected]

Buziale.

Kurcze, jak dobrze być tu znowu............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki wyjątkowy problem. A mianowicie okna w mojej nieszczęsnęj

kuchni

1 . okna nie mają nadproży -praktycznie sięgają do sufitu

2 . tylko jedno okno się otwiera -to w rogu takie małe

3 . są bardzo szerokie - to najdłuższe ma koło 2,40m - a cała

powierzchnia od początku okna do rogu 3,1 m(dokładnie nie mierzyłam)

 

Pierwsze co mi przyszło na myśl to drewniane żaluzje - ale one mogą

być tylko maksymalnie 2 m szerokości co dla mnie za mało. Musiałyby w połowie się stykać (taka szpara by powstała)

No to rolety rzymskie - ale też występuję ten sam problem. Chyba pozostają tylko

zasłonki.. :( Tylko całkowicie nie wiem jakie i jak to dobrać do tej kuchni.

Edytowane przez AJa?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z roletami rzymskimi nie będzie żadnego problemu , możesz je zamontować na oknie i wtedy małe okno będzie się otwierać, jedynie przy uchylonym roleta może odstawać. Mogą być uszyte wtedy nawet do szerokości 310 cm. W rachubę wchodzą również plissy, ale przez blaty dookoła może być problem z ich całkowitą obsługą . Zasłonki - jakoś tam ich nie widzę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sd***gn A nie wiesz gdzie ja mogę kupić takie długie rolety rzymskie na zamówienie? Bo byłam już w 2 firmac i w każdej mi mówili że mogą uszyć ale nie będzie się podnosić bo nie ma takiego systemu który by to uniósł.

 

Noi w jakie kolory iść? delikatne caffe latte czy szarosci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytałam już w dwóch firmach i obie odpowiedziały to samo. Że będą problemy z podnoszeniem. Dałoby się ale to się Pani szybko zepsuje.. Jak masz jakąś do polecenia to z chęcią wezmę namiar, bo także najbardziej jestem za drewnianymi..

 

A może zrobić jakieś pionowe żaluzje? Takie materiałowe? Można by je całkowicie zsunąć..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sd***gn A nie wiesz gdzie ja mogę kupić takie długie rolety rzymskie na zamówienie? Bo byłam już w 2 firmac i w każdej mi mówili że mogą uszyć ale nie będzie się podnosić bo nie ma takiego systemu który by to uniósł.

 

No i w jakie kolory iść? delikatne caffe latte czy szarosci?

 

Wysłałam wiadomość na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info z pierwszej lepszej strony:

 

"Dane techniczne:

 

Lamele wykonane z drewna egzotycznego o szerokości listków 25 i 50mm.

Listwa maskująca rynnę górną prosta lub z bokami zależnie od sposobu montażu.

Żaluzje 50mm z drabinką sznurkową lub taśmową oraz w wersji RETRO

Maksymalna szerokość żaluzji 25mm to 2,4m a wysokość 3m. Przy listkach 50mm maksymalna szerokość to 3m a wysokość 4 m.

Po podciągnięciu żaluzje 25 mm zajmują ok. 20% swojej całkowitej długości a żaluzje 50 mm ok. 15% swojej całkowitej długości

Prosty montaż do ramy okna, do ściany lub do sufitu"

 

http://www.okiennica.pl/zaluzje-drewniane-bambusowe.html#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Oto nasze firany, zasłony, rolety i plisy. Wszystko uszyte przez naszą specjalistkę Asię.

Musiałam usunąc wcześniejszy post, bo zdjęcia się poucinały, chyba za duży rozmiar dałam.

 

http://img35.imageshack.us/img35/1773/dsc2043.jpg

 

http://img576.imageshack.us/img576/856/dsc2036r.jpg

 

http://img823.imageshack.us/img823/6662/dsc2006.jpg

 

http://img295.imageshack.us/img295/5705/dsc2007y.jpg

 

http://img221.imageshack.us/img221/1184/dsc2001.jpg

 

http://img15.imageshack.us/img15/4206/dsc2008x.jpg

 

Pozdrawiam,

K.

 

Witaj Plebus, nie ukrywam ze strasznie Ci zazdroszcze tych rolet w kuchni! SĄ PIĘKNE! i tu mam pytanie do Ciebie, bo ja tez jestem z Łodzi:):):):) czy uzyczyłabys mi moze namiary do tej Pani Asi która wyczynia takie cuda??? Byłabym Ci ogroooomnie wdziczna:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...