Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A mnie się wydaje, że wystarczy aby firmy, w których zamawia się coś, co i tak swoje kosztuje, były uczciwe. Żeby przykładowo zasłony zamówione na długość 265cm miały długość 265cm a nie 260. Czy naprawdę uczciwość w dzisiejszych czasach kosztuje dodatkowe pieniądze? Nie wiem, może ja jestem z innego świata...

 

Nie miałam na myśli że uczciwość kosztuje dodatkowe pieniądze !!! .

To co robią duże firmy wysyłkowe to masówka , krawcowa na godzinę żeby wyrobić normę ma uszyć kilka kompletów zasłon za marną miesięczna pensję . Ja na takie coś nie mogę sobie pozwolić ,, Klient mój Pan " i szanuję go sobie to i wtedy on mnie będzie szanował. Bo w takiej sytuacji traktowania klienta nie miałabym co jeść .)

 

kochani - stoję własnie przed dylematem w kwestii listew na firankę. otóż mam jeden nieszczęsny narożnik - nie wiem czy ładniej będzie zastosować luk czy jednak kat prosty. moglybyscie pokazać mi jak to wyglada u was? tj narożnik prosty i z łukiem (kupiłam takie powszechnie marketowo oferowane, chyba gardinii)

 

Chodzi Ci o szyny sufitowe ?!

Robię z łukiem lub kąt prosty - wszystko zależy od klientki różnie sobie życzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

tak, szyba sufitowa. masz może jakieś zdjęcie jednego i drugiego efektu? bo ja mam fachowców na sr i nie wiem co sobie życzę :/ (może być na prv jeśli klientki sobie nie życzą udostępniani)

mam osłony karnisza z g-k zrobione i nie wiem jak to sprytnie rozwiązać, żeby było cacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, szyba sufitowa. masz może jakieś zdjęcie jednego i drugiego efektu? bo ja mam fachowców na sr i nie wiem co sobie życzę :/ (może być na prv jeśli klientki sobie nie życzą udostępniani)

mam osłony karnisza z g-k zrobione i nie wiem jak to sprytnie rozwiązać, żeby było cacy.

 

Nie posiadam zdjęć takiego rozwiązania , może prześlij swoje zdjęcie to coś zaradzimy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobię jak będę w domku, bo na kompie w pracy nie mam nic pokazującego problem :)

a każdym razie - tu post w którym wrzuciłam takie dosyć skąpe zdjęcia karnisza, a pod spodem rzut "problemu"

 

problem..jpg

długość karnisza przy pojedynczym oknie to ok. 1.20., do ściany (narożnika) zostaje ok. 10-15 cm, następnie ok. 40 cm. i podwójne okno (na tej ścianie są kolejne okna, więc karnisz ma w sumie długość niemal 5m :))

karnisz odstaje od ściany w narożniku dokładnie tak jak widać, tj. narożnik wychodzi w miejscu gdzie zaczyna się framuga okienna.

problem..jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko: pamiętam, że kiedyś w tym wątku był dokładny opis jak uszyć rolety rzymskie. Oczywiście jak go potrzebuję to nie mogę odszukać. Pomożecie?

 

np tu - jest przystępny opis ;)

http://fotoforum.gazeta.pl/72,2,35,51461379,51462904.html

 

a tu - więcej linków

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?134700-Rolety-rzymskie-jak-uszy%C4%87

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko: pamiętam, że kiedyś w tym wątku był dokładny opis jak uszyć rolety rzymskie. Oczywiście jak go potrzebuję to nie mogę odszukać. Pomożecie?

 

Strona nr 4 tego wątku, przepis Osowy :)

 

Też chcę uszyć rolety rzymskie, ale chyba zdecyduję się na te gotowe zestawy do rolet rzymskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobię jak będę w domku, bo na kompie w pracy nie mam nic pokazującego problem :)

a każdym razie - tu post w którym wrzuciłam takie dosyć skąpe zdjęcia karnisza, a pod spodem rzut "problemu"

 

[ATTACH=CONFIG]40986[/ATTACH]

długość karnisza przy pojedynczym oknie to ok. 1.20., do ściany (narożnika) zostaje ok. 10-15 cm, następnie ok. 40 cm. i podwójne okno (na tej ścianie są kolejne okna, więc karnisz ma w sumie długość niemal 5m :))

karnisz odstaje od ściany w narożniku dokładnie tak jak widać, tj. narożnik wychodzi w miejscu gdzie zaczyna się framuga okienna.

 

Duś

dałabym z łukiem w takiej sytuacji możesz kiedyś mieć powieszone same zasłony w narożniku, a przy kącie prostym będzie je trudno zawiesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dizee
Mam problem z plisami, sa juz torche przybrudzone i przydaloby sie jakies czyszczenie,tylko nie wiem czy mozna je prac?Czy mial ktos juz jakies doswiadczenia w czyszczeniu plis.Ja mam z fimry Faber i producent pisze ze mozna je tylko odkurzac ,nie ma nic o innym czyszczeniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z plisami, sa juz torche przybrudzone i przydaloby sie jakies czyszczenie,tylko nie wiem czy mozna je prac?Czy mial ktos juz jakies doswiadczenia w czyszczeniu plis.Ja mam z fimry Faber i producent pisze ze mozna je tylko odkurzac ,nie ma nic o innym czyszczeniu.

 

Mam Fabera białe- więc nie wyobrażam sobie tylko odkurzania i piorę w płynie do tkanin Perwoll bardzo delikatnie w wannie. Po wypraniu plissy powinny być złożone przynajmniej dobę w celu uniknięcia rozplisowania tkaniny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dizee
Ok ,tzn sciagasz sama tkanine z uchwytów?Czy wygladaja tak samo po praniu,czy sa jakies pomarszczone albo wyblakle?Ja mam prawie biale, biala kosc sloniowa to sie chyba nazywa. Edytowane przez dizee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi super pomogłyście z kuchnią więc teraz szukam czegoś do sypialni. Sypialnia w kolorze szarym, meble czarno-białe, uchwyty srebrne, żyrandol, srebrny, myślę o dodatkach seledynowych limonkowych lub żółtych. Jako że łóżko uniemożliwiało będzie swobodne dojście do okna myślałam o rolecie rzymskiej elektrycznej. Macie jakąś propozycję co do koloru, materiału etc.?

Fotka okna (jeszcze w trakcie remontu, na dniach zrobię aktualne zdjęcie):

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/00c2727581bb9b71.html

Okno jest "przytulone" do ściany jak widać:)

Edytowane przez KamillaDeMon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ,tzn sciagasz sama tkanine z uchwytów?Czy wygladaja tak samo po praniu,czy sa jakies pomarszczone albo wyblakle?Ja mam prawie biale, biala kosc sloniowa to sie chyba nazywa.

 

Wypinasz tkaninę z zaczepów na oknie tych dolnych i górnych nie z tych metalowych prowadnic. Pierzesz delikatnie nie pocierając broń boże tylko delikatnie wachlując tkaniną , możesz ją na chwile namoczyć. Nic się nie marszczy, ani nie blednie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi super pomogłyście z kuchnią więc teraz szukam czegoś do sypialni. Sypialnia w kolorze szarym, meble czarno-białe, uchwyty srebrne, żyrandol, srebrny, myślę o dodatkach seledynowych limonkowych lub żółtych. Jako że łóżko uniemożliwiało będzie swobodne dojście do okna myślałam o rolecie rzymskiej elektrycznej. Macie jakąś propozycję co do koloru, materiału etc.?

Fotka okna (jeszcze w trakcie remontu, na dniach zrobię aktualne zdjęcie):

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/00c2727581bb9b71.html

Okno jest "przytulone" do ściany jak widać:)

 

 

Ja również do swojej szaro- białej sypialni zastanawiam się nad takim kolorkiem w dodatkach.

ikea TROLLSTA.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dizee
Aha czyli zanurzam z prowadnicami metalowymi,to w takim razie to jest raczej plukanie a nie pranie.Ale zeby ja prac to musze nia chyba wachlowac zanurzona w wodzie ,bo inaczej sobie tego prania nie wyobrazam?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli zanurzam z prowadnicami metalowymi,to w takim razie to jest raczej plukanie a nie pranie.Ale zeby ja prac to musze nia chyba wachlowac zanurzona w wodzie ,bo inaczej sobie tego prania nie wyobrazam?

 

Nie miałam na myśli dosłownego prania he,he a wachlowanie tylko we wodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was mógłby mi doradzić odnośnie dekoracji okien w sypialni.

Mam wstępny plan, jak kto zrobić, ale nie jestem do końca przekonana.

W załączeniu pokazuje ścianę z oknami.

Na dużym oknie z lewej strony chciałam zrobić takie zwykłe, wiszące zasłony na przelotkach. Natomiast na prawym oknie roletę rzymską.

Chodzi też o materiały. Z lewej byłaby taka turkusowa, bawełniana tkanina w lekkie wzorki, a po prawej turkusowy aksamit.

Myślicie, że taka opcja będzie ładnie wyglądała?

okna sypialnia..jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was mógłby mi doradzić odnośnie dekoracji okien w sypialni.

Mam wstępny plan, jak kto zrobić, ale nie jestem do końca przekonana.

W załączeniu pokazuje ścianę z oknami.

Na dużym oknie z lewej strony chciałam zrobić takie zwykłe, wiszące zasłony na przelotkach. Natomiast na prawym oknie roletę rzymską.

Chodzi też o materiały. Z lewej byłaby taka turkusowa, bawełniana tkanina w lekkie wzorki, a po prawej turkusowy aksamit.

Myślicie, że taka opcja będzie ładnie wyglądała?

 

Jeśli wszystko będzie zachowane w tej samej gamie kolorystycznej .

Czy te okna są tak blisko siebie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...