Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam, mam prośbę o poradę :)

 

Wymysliłam, że w oknach w pokoju dziennym + kuchni (kuchnia otwarta na salon) będą wisiały rolety rzymskie, ale z cieniutkiego, gładkiego woalu (to dlatego że nie lubię firan, a chcę mieć coś "przysłaniającego"), a do tego będzie pojedynczy karnisz i zasłony z grubszego materiału. Raczej ozdobne, zasuwać ich nie zamierzam.

 

Coś w tym stylu:

http://www.mol.net.pl/upl/zaslony-rzymskie5b_20060718142816_14b8b198b5

 

Na roletach rzymskich w ogóle się nie znam, więc mam parę pytań:

 

1. Czy da się je wykonać jedynie z użyciem "mechanizmu", tzn. tej listwy na górze, sznurka "kulkowego" (nie wiem, jaka jest fachowa nazwa) itd? Bo wcześniej miałam pomysł, żeby rolety powiesić razem z zasłonami na podwójnym karniszu, na szelkach - ale w jednym miejscu, gdzie rolety szyją, powiedziano mi, że ów mechanizm jest za ciężki i mógłby za bardzo obciążyć karnisz...

A w sypialni mam już podwójny karnisz i zasłony wiszące na jednej rurce, na drugiej chciałam powiesić właśnie rolety rzymskie. Stąd pytanie: czy da się je uszyć jakoś inaczej, "lżej", w sumie moim zdaniem taki zwisający sznurek z plastikowych kulek nie jest zbyt estetyczny.

 

2. Czy woal - zwykły, bez haftów - nadaje się na rolety rzymskie? Nie będzie się gniótł?

 

3. Gdzie najlepiej zamówić te rolety? Szyją je np. w dużych marketach (Castorama, Komfort), ale może lepiej udać się do jakiegoś zakładu krawieckiego, czy coś?

 

4. Lepiej je zamocować do ściany nad oknem, niż do okna, prawda? Ile w tym wypadku taka roleta powinna wystawać za obrys okna (tzn. po prawej i lewej stronie otworu okiennego). Czy jeśli parapet lekko wystaje, to powinna dochodzić do parapetu, czy puścić ją lekko poniżej (ale wtedy w miejscu parapetu będzie się wybrzuszać)?

 

5. W salonie mam 3 okna, jedno z nich to w zasadzie okno+drzwi balkonowe, więc otwór jest w kształcie litery L. Jak tu zaplanować roletę? Z dwóch części - tzn. jedna, krótsza, na okno, a druga do ziemi - na drzwi balkonowe? Jednej wielkiej do ziemi chyba raczej nie, bo wszystko musi pasować, a pod dwoma pozostałymi oknami w salonie są grzejniki i rolety muszą być krótsze - tylko do parapetu.

 

Uff :)

Będę bardzo wdzięczna za wszelkie opinie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze takie techniczne pytanie.Czy roletę rzymską można przyczepić bezpośredni do okna, czy tylko do ściany lub sufitu?

 

Można roletę na specjalnych do tego uchwytach zaczepić na ramę okienną .

Teraz tak myślę że ewentualnie z prawej strony możesz również powiesić zasłonę, tylko jaka jest między oknami odległość ? aby to dobrze wyglądało .

Edytowane przez Sd***gn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam prośbę o poradę :)

 

Wymysliłam, że w oknach w pokoju dziennym + kuchni (kuchnia otwarta na salon) będą wisiały rolety rzymskie, ale z cieniutkiego, gładkiego woalu (to dlatego że nie lubię firan, a chcę mieć coś "przysłaniającego"), a do tego będzie pojedynczy karnisz i zasłony z grubszego materiału. Raczej ozdobne, zasuwać ich nie zamierzam.

 

 

 

Na roletach rzymskich w ogóle się nie znam, więc mam parę pytań:

 

1. Czy da się je wykonać jedynie z użyciem "mechanizmu", tzn. tej listwy na górze, sznurka "kulkowego" (nie wiem, jaka jest fachowa nazwa) itd? Bo wcześniej miałam pomysł, żeby rolety powiesić razem z zasłonami na podwójnym karniszu, na szelkach - ale w jednym miejscu, gdzie rolety szyją, powiedziano mi, że ów mechanizm jest za ciężki i mógłby za bardzo obciążyć karnisz...

 

 

 

2. Czy woal - zwykły, bez haftów - nadaje się na rolety rzymskie? Nie będzie się gniótł?

 

3. Gdzie najlepiej zamówić te rolety? Szyją je np. w dużych marketach (Castorama, Komfort), ale może lepiej udać się do jakiegoś zakładu krawieckiego, czy coś?

 

4. Lepiej je zamocować do ściany nad oknem, niż do okna, prawda? Ile w tym wypadku taka roleta powinna wystawać za obrys okna (tzn. po prawej i lewej stronie otworu okiennego). Czy jeśli parapet lekko wystaje, to powinna dochodzić do parapetu, czy puścić ją lekko poniżej (ale wtedy w miejscu parapetu będzie się wybrzuszać)?

 

5. W salonie mam 3 okna, jedno z nich to w zasadzie okno+drzwi balkonowe, więc otwór jest w kształcie litery L. Jak tu zaplanować roletę? Z dwóch części - tzn. jedna, krótsza, na okno, a druga do ziemi - na drzwi balkonowe? Jednej wielkiej do ziemi chyba raczej nie, bo wszystko musi pasować, a pod dwoma pozostałymi oknami w salonie są grzejniki i rolety muszą być krótsze - tylko do parapetu.

 

Uff :)

Będę bardzo wdzięczna za wszelkie opinie :)

 

 

Ad 1.

 

Zestaw sznurkowy na uchwytach można zamontować na tylnej rurce karnisza jest lekki ,i jeśli nie jest gruba tkanina to na pewno karnisz to utrzyma , ewentualnie mechanizm koralikowy do ściany lub sufitu.

 

 

Ad 2.

Woal jak najbardziej może być, również etemina lub batyst.

 

Ad3.

Możesz zamówić w hipermarketach tylko czy znasz umiejętności krawcowej ?i lepiej może pierwsze obejrzeć ich wykonanie iż później żałować.

 

Ad4.

Ładniej wygląda roleta zamontowana na nadprożu jest wygodniejsza w użyciu ( nie przecząc, że na ramie okiennej jest niewygodna). Roleta powinna wystawać po około 5 cm na boki aby nie było prześwitu. Jeśli masz wystający parapet bardziej estetycznie będzie wyglądać do parapetu niż poza niego.

 

Ad5.

Na okno balkonowe długa i krótka roleta bardziej wygodna, aczkolwiek klientki różnie sobie życzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze wrócić znowu do pracy.

Oj brakowało mi tego forum, brakowało....sporo się tu napisałam.

 

 

To ja tez dołączę swoje dwa pytania nt. rolet rzymskich"

1. Ile cm więcej nad wnęką okienną muszę uwzględnić podczas mierzenia? Innymi słowy jak wysoko nad górną krawędzią wnęki powinna wisieć roleta ?

2. Ile cm odstaje od ściany taka roleta po zamocowaniu?

 

Izaa.

Roleta rzymska powinna wisieć około 25 cm nad wnęką pod warunkiem, że to okno planujesz często szeroko otwierać. Dlaczego aż 25 cm? Ponieważ kiedy roletę podniesiemy całkowicie do góry, to nie złoży się ona " do zera" tylko na wysokość około 25 cm. W związku z tym, do wysokości okna zawsze trzeba doliczyć jeszcze około 25 cm i wtedy jest to właściwa wysokość rolety.

Jeśli natomiast okno nie planujesz szeroko otwierać a tylko uchylać to ta wysokość może być różna. Wszystko zależy od tego, czy w tym pomieszczeniu już nie wisi coś na oknie, np karnisz. Wtedy dobrze jest zamieścić roletę na tym samym poziomie. Osobiście uważam, że 10-15 cm spokojnie wystarczy. Jeśli takiej odległosci nie posiadamy to może być niżej, ale nie mniej niż 4 cm bo tyle ma mechanizm.

Trzeba pamiętać jeszcze o jednej rzeczy. Mianowicie o kablach w ścianach, na jakiej są wysokości nad oknem, jeśli są w tym miejscu. Warto zapytać męża:)

 

Sam mechanizm po zamontowaniu do ściany wystaje 4 cm, jeśli jeszcze dodamy do tego przypiętą tkaninę to wychodzi mniej więcej 4,2 cm.

 

Co do poprzednich wątków dotyczących mechanizmów sznurkowych, to ja osobiście takie odradzam. Zdecydowanie. Przede wszystkim dlatego, że "ala" mechanizm wykonany jest zazwyczaj z plastiku i zapewniam, że wiszące sznurki po pewnym czasie mogą wprawić w szał. Jakościowo i funkcjonalnie - absolutnie nie. Ale to moja opinia.

Doradzam natomiast ozdobne zasłony do rolety rzymskie,j zawieszane powyżej rolet i na krótkich karniszach (około 50-70cm w zależności od możliwości). Jeśli zasłony mają pełnić funkcję tylko dekoracji to nie potrzeba zawieszać karnisza przez całą szerokość okna i tracić na to pieniądze.

Edytowane przez AsiaMariusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was mógłby mi doradzić odnośnie dekoracji okien w sypialni.

Mam wstępny plan, jak kto zrobić, ale nie jestem do końca przekonana.

W załączeniu pokazuje ścianę z oknami.

Na dużym oknie z lewej strony chciałam zrobić takie zwykłe, wiszące zasłony na przelotkach. Natomiast na prawym oknie roletę rzymską.

Chodzi też o materiały. Z lewej byłaby taka turkusowa, bawełniana tkanina w lekkie wzorki, a po prawej turkusowy aksamit.

Myślicie, że taka opcja będzie ładnie wyglądała?

 

Wojtol

Wydaje mi się, że aksamit z bawełnianą tkaniną blisko siebie mogą się "kłócić".

Musisz wiedzieć, ze aksamit ma włos i trzeba go szyć z włosem, a nie pod włos. Mówiąc dokładnie, jak "pogłaskasz" tkaninę z włosem to nie będziesz czuła "oporu". Poza tym należy pamiętać o praniu chemicznym. Generalnie bardzo widać na tej tkaninie wszystkie niedoskonałości, jeśli włos troszkę się "załamie" to będzie widoczny inny odcień w tym miejscu. Z doświadczenia nie polecam tej tkaniny, ale to Ty zadecydujesz i Tobie ma się to podobać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za rady :)

 

Roleta rzymska powinna wisieć około 25 cm nad wnęką pod warunkiem, że to okno planujesz często szeroko otwierać. Dlaczego aż 25 cm? Ponieważ kiedy roletę podniesiemy całkowicie do góry, to nie złoży się ona " do zera" tylko na wysokość około 25 cm. W związku z tym, do wysokości okna zawsze trzeba doliczyć jeszcze około 25 cm i wtedy jest to właściwa wysokość rolety.

Jeśli natomiast okno nie planujesz szeroko otwierać a tylko uchylać to ta wysokość może być różna. Wszystko zależy od tego, czy w tym pomieszczeniu już nie wisi coś na oknie, np karnisz. Wtedy dobrze jest zamieścić roletę na tym samym poziomie. Osobiście uważam, że 10-15 cm spokojnie wystarczy. Jeśli takiej odległosci nie posiadamy to może być niżej, ale nie mniej niż 4 cm bo tyle ma mechanizm.

 

No właśnie, też mnie to zastanawiało. Okien często otwierać na oścież nie zamierzam, za to zamierzam otwierać drzwi balkonowe, a ponieważ wszystko jest na jednej ścianie, to muszą wszystkie rolety być zawieszone na jednej wysokości. 25 cm to dużo... Ja od wnęki okiennej do sufitu mam 26 cm - czyli mam zawiesić rolety pod samym sufitem? I co wtedy z karniszem? Też ma wisieć pod samym sufitem? (Na tym zdjęciu, które wstawiłam parę postów wcześniej, roleta jest zamocowana na brzegu wnęki okiennej, a karnisz wyżej - i to fajnie wygląda)

 

Sam mechanizm po zamontowaniu do ściany wystaje 4 cm, jeśli jeszcze dodamy do tego przypiętą tkaninę to wychodzi mniej więcej 4,2 cm.

Czyli jeśli u mnie parapety wystają poza obrys wnęki 2 cm, to bez problemu mogę zrobić rolety troszkę dłuższe 0 i nie będą zachodziły na parapet? Dobrze myślę?

 

Co do poprzednich wątków dotyczących mechanizmów sznurkowych, to ja osobiście takie odradzam. Zdecydowanie. Przede wszystkim dlatego, że "ala" mechanizm wykonany jest zazwyczaj z plastiku i zapewniam, że wiszące sznurki po pewnym czasie mogą wprawić w szał. Jakościowo i funkcjonalnie - absolutnie nie. Ale to moja opinia.

Przepraszam, ale nie całkiem rozumiem.. Mechanizmy sznurkowe, czyli jakie? Przecież roletę trzeba jakoś zaciągać, musi zwisać jakiś sznurek, prawda?

Chcę zamówić rolety jutro w Komforcie, a tam szyją z mechanizmem z takim sznurkiem z koralików, innych nie ma. Nie podoba mi się ten koralikowy "zwis", ale skoro i tak będą zasłony po bokach, to przecież te sznurki będą zakryte.

 

Chcę mieć rolety ze zwykłego, białego woalu, a do tego zasłony na karniszu, na szelkach, płócienne albo bawełniane, jednolitego koloru. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za rady :)

 

 

 

No właśnie, też mnie to zastanawiało. Okien często otwierać na oścież nie zamierzam, za to zamierzam otwierać drzwi balkonowe, a ponieważ wszystko jest na jednej ścianie, to muszą wszystkie rolety być zawieszone na jednej wysokości. 25 cm to dużo... Ja od wnęki okiennej do sufitu mam 26 cm - czyli mam zawiesić rolety pod samym sufitem? I co wtedy z karniszem? Też ma wisieć pod samym sufitem? (Na tym zdjęciu, które wstawiłam parę postów wcześniej, roleta jest zamocowana na brzegu wnęki okiennej, a karnisz wyżej - i to fajnie wygląda)

 

Czyli jeśli u mnie parapety wystają poza obrys wnęki 2 cm, to bez problemu mogę zrobić rolety troszkę dłuższe 0 i nie będą zachodziły na parapet? Dobrze myślę?

 

 

Przepraszam, ale nie całkiem rozumiem.. Mechanizmy sznurkowe, czyli jakie? Przecież roletę trzeba jakoś zaciągać, musi zwisać jakiś sznurek, prawda?

Chcę zamówić rolety jutro w Komforcie, a tam szyją z mechanizmem z takim sznurkiem z koralików, innych nie ma. Nie podoba mi się ten koralikowy "zwis", ale skoro i tak będą zasłony po bokach, to przecież te sznurki będą zakryte.

 

Chcę mieć rolety ze zwykłego, białego woalu, a do tego zasłony na karniszu, na szelkach, płócienne albo bawełniane, jednolitego koloru. :)

 

Biorąc pod uwagę fakt, że chcesz oprócz rolet rzymskich zawiesić również zasłonki, to jest jedno wyjście.

Ważna jest też Twoja informacja, że na tej ścianie są drzwi balkonowe, które zamierzasz otwierać. Gdybyś miała same rolety bez zasłon to sparwa z głowy, bo mocujesz rolety do sufity i ok. Ale skoro do dekoracji chcesz zasłony po bokach, to rolety powinny być zawieszone na skrzydle, na beziwazyjnych uchwytach i wtedy możesz powyżej (15-18 ) cm zamontować karnisze, doradzam krótkie karnisze, dokładnie takie, jakie pokazałaś na powyższym zdjęciu. Na chwilę obecną taka dekoracja jest bardzo popularna.

 

Jeśli parapety wystają tylko 2 cm, to śmiało możesz zrobić dłuższe rolety i nie będą one opierać się o parapet.

 

 

Miałaś jednak na myśli normalny mechanizm z łańcuszkiem wiszącym po boku, sznurki natomiast są w samym mechanizmie.

Taki mechanizm nazywa się łańcuszkowy, zaś ten z plastiku gdzie z boku wisi kilka sznurków jest mechanizmem sznurkowym. Zmyliło mnie Twoje nazewnictwo.

Co do cen w Komforcie to są one bardzo wysokie, poszukaj jeszcze gdzieś indziej. A jak już się na nich zdecydujesz, to dobrze wszystko pooglądaj, najlepiej jak pokażą Ci juz jakąś uszytą roletę.

 

Co do twojego pomysłu to uważam, że jest to bardzo trafny, w prostocie cała elegancja.

Otrzymałam katalog z tkaninami Evy Minge i są w nim właśnie dekoracje bardzo proste, ale za to jak wyglądają.................. prześlicznie.

Głównie to proste firany, lub firany na przelotkach z doszytym górą paskiem z innej tkaniny. Zasłony również na przelotkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiu dziękuje za rady. W sumie nie wiedziałam, że aksamit trzeba prać chemicznie:(

 

Nie wiem czy jednak nie zmienię koncepcji na tą którą zaproponowała Sd**gn tzn zasłony na całej długości. W oknach natomiast funkcję firanek pełniłyby rolety rzymskie. Musiałabym je jednak przyczepić bezpośrednio do okna, tak?

Ze względów oszczędnościowych chce to uszyć sama. Zasłon i rolet nigdy nie szyłam, ale dla siebie i córki troszkę ubrań popełniłam, więc mam nadzieję, że dam radę.

Do uszycia rolet rzymskich chciałabym zakupić taki mechanizm http://allegro.pl/mechanizm-rolety-rzymskiej-roleta-rzymska-promocja-i1434332070.html . Proszę o radę, czy te mechanizmy się sprawdzają?

 

A propos Asiu przeczytałam Twój wątek dotyczący nauki szycia. Super

sprawa Szkoda tylko, że musiałaś przerwać, ale oczywiście rozumiem.

Rodzina, zdrowie i dziecko najważniejsze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiu dziękuje za rady. W sumie nie wiedziałam, że aksamit trzeba prać chemicznie:(

 

Nie wiem czy jednak nie zmienię koncepcji na tą którą zaproponowała Sd**gn tzn zasłony na całej długości. W oknach natomiast funkcję firanek pełniłyby rolety rzymskie. Musiałabym je jednak przyczepić bezpośrednio do okna, tak?

Ze względów oszczędnościowych chce to uszyć sama. Zasłon i rolet nigdy nie szyłam, ale dla siebie i córki troszkę ubrań popełniłam, więc mam nadzieję, że dam radę.

Do uszycia rolet rzymskich chciałabym zakupić taki mechanizm http://allegro.pl/mechanizm-rolety-rzymskiej-roleta-rzymska-promocja-i1434332070.html . Proszę o radę, czy te mechanizmy się sprawdzają?

 

A propos Asiu przeczytałam Twój wątek dotyczący nauki szycia. Super

sprawa Szkoda tylko, że musiałaś przerwać, ale oczywiście rozumiem.

Rodzina, zdrowie i dziecko najważniejsze:)

 

Aksamit można wyprać, a właściwie moczyć w wodzie z płynem do tkanin, ale nie będzie ona już taka sama, możesz "załamać" włos. Lepiej dać do prania chemicznego.

Jeśli zasłony mają zasłaniać to powinny być na całej szerokości okna.

Co do szycia, to spokojnie uszyjesz sama biorąc pod uwagę moje zdjęcia i wskazówki ze strony : jak stworzyć własną dekorację okienną?

Ten temat zdążyłam opisać zanim zrobiłam przerwę z pewnych powodów.

Jeśli będziesz chciała to wszystko od początku wytłumaczę na tamtej stronie, gdyż tam również pojawiłam się po dłuższej przerwie.

Co do mechanizmu to jest on jak najbardziej dobry, ale ktoś oferuje stare uchwyty (ale również dobre) i mechanizm już też troszkę starszy, bo sznurki nie wyciągają się z mechanizmu, lecz są przymocowane na stałe. Pomimo tego to bardzo dobry mechanizm. Polecam.

Czy wiesz ile tkaniny na to wszystko potrzebujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi.

Zasłony i rolety będę szyła w połowie marca, jak w pokoju będą już nowe okna, ale oczywiście chętnie skorzystam z rady ile potrzeba materiału na to wszystko. Dla przypomnienia załączam rysunek ściany z oknami.

W trakcie szycia na pewno wyjdą jakieś wątpliwości, więc pozwolę sobie wtedy pytać.

okna sypialnia1..jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aksamit można wyprać, a właściwie moczyć w wodzie z płynem do tkanin, ale nie będzie ona już taka sama, możesz "załamać" włos. Lepiej dać do prania chemicznego.

Jeśli zasłony mają zasłaniać to powinny być na całej szerokości okna.

Co do szycia, to spokojnie uszyjesz sama biorąc pod uwagę moje zdjęcia i wskazówki ze strony : jak stworzyć własną dekorację okienną?

Ten temat zdążyłam opisać zanim zrobiłam przerwę z pewnych powodów.

Jeśli będziesz chciała to wszystko od początku wytłumaczę na tamtej stronie, gdyż tam również pojawiłam się po dłuższej przerwie.

Co do mechanizmu to jest on jak najbardziej dobry, ale ktoś oferuje stare uchwyty (ale również dobre) i mechanizm już też troszkę starszy, bo sznurki nie wyciągają się z mechanizmu, lecz są przymocowane na stałe. Pomimo tego to bardzo dobry mechanizm. Polecam.

Czy wiesz ile tkaniny na to wszystko potrzebujesz?

 

Witam,

wątek jest super przydatny.

Ja również planuję uszycie rolet rzymskich, tylko gdzie kupić dobry mechanizm.

Co to znaczy, że sznurki nie wyciągają się z mechanizmu.

pozdrawiam Renata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy dobrze kombinuje ale niedawno przerabiałam problem wyciagania sznurków z mechanizmu - że tak to nazwę :)

Chodzi o to, żeby sznurki wyciągnąc np do uprania rolety

mam nawet zdjecie - zrobiłam je aby "nie zapomnieć" jak wygladają po wpięciu - chociaż jak sie już raz to zrobiło to trudno zapomniec i jest to banalnie proste

(sorki za jakośc zdjecia ale mam nadzieje że cos widać

 

IMG_4122%20-%20Kopia.JPG

 

sznurki trzeba wyciagnąc z tego haczyka w mechanizmie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy dobrze kombinuje ale niedawno przerabiałam problem wyciagania sznurków z mechanizmu - że tak to nazwę :)

Chodzi o to, żeby sznurki wyciągnąc np do uprania rolety

mam nawet zdjecie - zrobiłam je aby "nie zapomnieć" jak wygladają po wpięciu - chociaż jak sie już raz to zrobiło to trudno zapomniec i jest to banalnie proste

(sorki za jakośc zdjecia ale mam nadzieje że cos widać

 

IMG_4122%20-%20Kopia.JPG

 

sznurki trzeba wyciagnąc z tego haczyka w mechanizmie

 

 

90% sprzedawanych mechanizmów na rynku, ma na stałe wmontowane sznurki. Są one przytwierdzone do rolek, znajdujących się w środku mechanizmu. Nie ma to wpływu na funkcjonowanie samej rolety rzymskiej, lecz ma wpływ na jakość użytkowania przynajmniej dla mnie, bo mam dość wysokie wymagania jakościowe, także pod względem technicznym.

Ale wytłumaczę prosto i dokładnie o co z tymi sznurkami chodzi.

Przypuśćmy, że moja roleta jest z białej tkaniny i sznurki w mechanizmie też są w kolorze białym. I jeśli przez cały czas planuję białą roletę, nawet po wymianie tkaniny to wszystko w porządku. Co, jeśli nagle zechcę roletę w kolorze czerwonym. Białe sznurki zawsze już będą widoczne od lewej strony rolety (od ulicy) na czerwonej tkaninie.

W mechanizmach, w których sznurki można wyciągać istnieje możliwość wymiany sznurków na dowolny kolor, w zależności od koloru tkaniny. Przynajmniej ja tak mam. I o to w tym wszystkim chodzi. Jest jeszcze jedna bardzo ważna rzecz. W tych mechanizmach, podczas ściągania rolety do prania, sznurki można wyciągnąć z rolety i zawiązać o pierwsze kółko. Pierze się nie tylko tkanina, ale również zakurzone sznurki. I co najważniejsze, nie trzeba teraz przy zawieszaniu każdy ze sznurków dokładnie mierzyć i wiązać od nowa, lecz wystarczy tylko odwiązać sznurek od kółka i przyczepić do mechanizmu. W przypadku, gdy sznurki są na stałe, należy przed każdym praniem wszystkie wyplątać, zaś po praniu każdy z osobna ponownie przewlec przez kółka i odmierzyć taką samą wysokość każdego z nich, zawiązać na dole. Jeśli jeden ze sznurków ma inną wysokość to fałdy nie będą się równo układać. Będą "skręcone".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując rolety w internecie nie ma możliwości sprawdzenia jaki jest ten mechanizm.

Ja nawet nie wiedziałam,że są takie udogodnienia. To rozwiązanie jest super nie trzeba wypinać całego mechanizmu żeby zjąć rolety do prania.

Dla mnie zdejmowanie i zakładanie rolet do prania to straszna mordęga robię to w ostateczności.

Może podpowiesz Asiu gdzie kupić takie mechanizmy z wypinanymi sznurkami.

Będę bardzo wdzięczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując rolety w internecie nie ma możliwości sprawdzenia jaki jest ten mechanizm.

Ja nawet nie wiedziałam,że są takie udogodnienia. To rozwiązanie jest super nie trzeba wypinać całego mechanizmu żeby zjąć rolety do prania.

Dla mnie zdejmowanie i zakładanie rolet do prania to straszna mordęga robię to w ostateczności.

Może podpowiesz Asiu gdzie kupić takie mechanizmy z wypinanymi sznurkami.

Będę bardzo wdzięczna

 

Jest dokładnie jak piszesz. Komfort w używaniu niesamowity.

Dodatkowo widzę, że firmy mają stare uchwyty, które ja miałam 3 lata temu. Jest różnica w odpinaniu mechanizmu od uchwytów. Ogromna.

Co do samych mechanizmów napisałam Ci na pv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie pomóc w ubraniu naszego okna w salonie? Niestety okno wymienione przez poprzednich właścicieli ze starego drewnianego na plastik, prawdpodobnie ze względu na oszczędność otwieralna jest tylko ta mała część, reszta nie do ruszenia, mycie tej części na zewnątrz to też jakiś koszmarek.

 

Ze względu na widok nie chcę zasłaniać całego okna, na upalne słoneczne dni jest roleta. Chodzi mi o coś co będzie ozdabiało okno mniej więcej jak ta kurtyna świetlna, bo jak ją zdejmę niebawem to okno znów będzie do połowy w górę takie puste... Zasłonka, czy też firanka może bardziej, ma mieć jedynie charakter czysto ozdobny :)

 

Problem jest z zamontowaniem karnisza, nad samym oknem nie ma miejsca, na ramie okna na górze - obie części mają różną wysokość. Myślałam o cienkim karniszu mocowanym do góry tej wnęki, tak żeby część uchylna się otwierała, bo latem ją otwieramy często, ale nie wiem czy coś takiego w ogóle się robi? wtedy karnisz byłby zamontowany jakby w dół, nie tak jak normalnie się go mocuje.

 

http://images49.fotosik.pl/610/47c3e17184216378med.jpg

 

http://images50.fotosik.pl/612/2abf73be1bc4e288med.jpg

 

http://images47.fotosik.pl/612/9e9f961ee7acd281med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...