Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

gorgu - a czy mogłabyś z bliska zrobić zdjątko tej swojej rolety, żebym mogła zobaczyć jak ona jest przymocowana?

Jasne, że mogę, póki co spróbuję opisać. Roleta nie wisi na karniszu. Ma doczepiony mechanizm (listwę) która jest bezpośrednio doczepiona do ściany. Pani która robiła coś takiego powiedziała mi, że rolety maja dwa mechanizmy- albo wiszą na karniszu albo właśnie na tym mechanizmie (inaczej ukladają się fałdki) Jakbyś spytała tam gdzie robia firanki i rolety na pewno mają takie mechanizmy. Aha- to co ja mam mozna uzywać również do grubych materiałów-zasłon. Wersja z karniszem to raczej firanka. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witaj Danusiu

Zgodnie z obietnicą spróbowałam coś zaprojektować na Twoje okna .

 

W połowie – nad prostą częścią proponuję Ci zamontować zazdroskę .

Ponieważ jest to bardzo charakterystyczne wnętrze – dominują w nim ostre trójkąty – sadzę , że warto powielić ten wzór w firance . Dobrze by była uszyta ze zbliżonego koloru - zieleń ze ściany ( jeśli dobrze odczytałam barwę ) na jakimś przeżroczystym materiale- szyfonie, organzie itp.. Może mieć również delikatne wzorki w żółtawym zabarwieniu – kolor trójkąta po prawej ....

Nad tym powiesiłabym większy trójkąt mocując na wąskim karniszu pod sufitem...Oczywiście z górnym trójkatem materiału możesz zejść niżej – to kwestia wyboru wysokości .

 

Nie bardzo wiem, co lubisz...więc ciężko tak doradzać ...

daj znać - to będę myśleć dalej.

Pozdrawiam

http://foto.onet.pl/upload/15/93/_471384_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na drugiej fotce zeszłam z górnym trójkątem niżej – a materiał zastosowałam we wzorki w kolorze drugiej ściany – żółtawe..

Oczywiście zestawienie barw może być odwrotne- odcień żółci jako tło a zieleń tylko wzorkiem...

Ps. Nie jestem pewna, co do tych kolorów- zastanawiam się, czy to czasem nie jest nie pomalowany regips- te fotki są takie niewyrażne... ale kolor możesz sobie zawsze dobrać – najważniejszy jest krój .

Buzial

 

http://foto.onet.pl/upload/15/91/_471390_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojeja, Osowa, jesteś cudowna, już straciłam nadzieję na te okienka :)

Naprawdę jesteś niesamowita, ten drugi wariant mi się bardziej podoba. Jednak wprowadziłam Cię w błąd kolorystyczny. Rzeczywiście ściany jeszcze nie były malowane i są to regipsy, poniważ zabrakło białego, panowie poratowali się zielonym :) Kolorystyka będzie zupełnie inna. Prawa ściana (tylko) czyli ta gdzie są drzwi, wzdłóż której idą schody jest bordowa, sufity, w tym skosy - białe, reszta "brzoskwiniowy jogurt" Duluxa. Ale pomysł mi się bardzo podoba. Jesteś cudowna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam powiedzieć, co lubię, więc prawdę mówiąc myślałam tutaj o nie zasłanianiu okna raczej puszczenie czegoś po ścianie, dla ozdoby, coś lekkiego, zwiewnego. Tutaj nikt nam nie zajrzy w okno, no i światło z tego okna doświetla nam cały hol, więc wolelibyśmy nie zasłaniać okna. Jak wpadnie Ci jakiś ciekawy pomysł do głowy, to polecam się :) Z góry dziękuję Osówko :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, całe szczęście :) Ale to wychodzi ok. 150 zł za okno. Tzn. firanka, a gdzie karnisz, jakieś bajery do upięcia? Chociaż pewnie pomału cały dom można "obwiesić" takimi cudeńkami :)

Pozdrawiam i jak Ci się jeszcze coś nawinie dorotaele to wrzucaj jak najwięcej :)

PS, czy Ty też jesteś na etapie wykańczania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do Pań szyjących - bo ja maszynę mam od niedawna i bardzo chciałabym nauczyć się szyć różne cudeńka do okien...

Jak uszyć taką firankę?

http://www.finezja.pl/foto/lazienki/image_5.html

Mamy okno w łazience tak ok 30x50cm - ile mam kupić materiału? Jeżeli ktoś posiada na skanie jakikolwiek schemat ucięcia tego potem to chętnie przyjmę..

pozdrawiam serdecznie

zakochana w tym wątku...

tunia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Wam,

Mam pytanie czy spotkalyscie kiedys jakies ladne (zaznaczam ŁADNE!) rolety, ale zasuwane od dolu?

Chce zaslonic okna ktore sa na wys. calej sciany (takie od ziemi) potrzebowalabym cos takiego by zaslonic dol przed wscibskimi sasiadami majacymi okna na tej wysokosci co ja, a gorą przedostawalo sie swiatlo.

Bardzo podobaja mi sie rolety rzymskie, ale... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...