Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Bardzo proszę o pomoc. Mam salon połączony z kuchnią i jadalnią. W kuchni na oknie będzie roletka rzymska. Dalej w jadalni w wykuszu z 3 oknami - fixami do ziemi będzie firanka + zasłona boczna. Dalej jest salon - 1 drzwi z wyjściem na taras i 2 okna. I tu mam problem. Ponieważ drzwi tarasowe są na tej samej ścianie co okna w wykuszu i oknem w kuchni, to dałabym to samo co w jadalni, bo te okna są koło siebie a roletka moim zdaniem nie będzie się gryzła w kuchni- może zrobić ją z tego samego co firany na tej ścianie lub innej, skoro to inna forma dekoracji okiennej - co myślicie, że będzie lepsze? No ale największy problem jest dalej, na ścianie z 2 oknami. Tu już mi opadają ręce. Pod oknami są duże (150 cm każdy) kaloryfery, które wystają poza parapet na ok. 7 cm. Z jednej strony myślę o zrobieniu roletek rzymskich do kaloryfera i zasłon, ale czy te dwie formy do siebie pasują? Czy może lepiej krótkie firany i zasłony, o ile tak się stosuje i dobrze to wygląda? Nie mam możliwości (ze względu na ekran projekcyjny) odejścia od okna na tyle, aby firana była do ziemi. Poradźcie coś proszę. Aha wszędzie poza kuchnią będzie sztukateria osłaniająca karnisze, stąd myślę, że zasłony muszą być wszędzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

@Basia_KRK

u mnie jest podobnie - tj. "karnisz" jest zrobiony z g-k, choć sufitu całego nie obniżałam, bo chciałam mieć, nazwijmy to, maskownicę. ale idea jest dokładnie ta sama. dziura na firankę i zasłonkę ma szerokość 13 cm (dopasowywałam do parapetów, żeby mi się na nich nie opierała firanka), a od sufitu odstaje to coś na ok. 15 cm.

jak przeszperasz wątek znajdziesz zbliżenia, bo wrzucałam tu gdzieś zdjęcia tego pomysłu, a jak nie znajdziesz to dawaj znać - przeszperam 2 komputer w ich poszukiwaniu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duś, dzięki za link do galerii - jestem zachwycona granatową tapetą , całość super, a widok z okna super (obecnie mieszkam na 12 piętrze, lubię takie widoki, ale z domku już takich nie będzie). Co do firan, to po pierwsze nie umiem wklejać zdjęć, a po drugie musiałabym najpierw takie zrobić, bo nie mam nic pod ręką. Może macie jakiś patent na te zdjęcia - prosty pls.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klikasz obrazek i w zależności od tego czy z www czy z dysku - zmieniasz zakładkę na "ze strony" (wklejasz link) lub "z komputera" ('przeglądaj' i odnajdujesz lokalizację na kompie)

;)

 

a tak w ogólności - jeśli masz różne okna obok siebie, chyba najważniejsza będzie konsekwencja, tj. połączenie sąsiednich okien jakimś spajającym elementem - ta sama tkanina, albo takie samo upięcie czy w ogóle to samo rozwiązanie (firanka lub roleta)

u siebie postawiłam na prostotę - na oknach salonowych i jadalnianych (duże) będzie taka sama biała prościutka przezroczysta firanka do samej ziemi. ponieważ w tym samym pomieszczeniu jest jeszcze jedno krótkie okno w kuchni - tam będzie roleta rzymska - albo biała, przezroczysta, nawiązująca do firanki, albo srebrno-granatowa, jak zasłona, która będzie kiedyś zasłaniać kaloryfer w salonie (to plan przyszłościowy, tą decyzję uzależniam jeszcze od tego, jaki będzie wzór tkaniny - mogę zaszaleć, może być bardzo ozdobna, nawiązująca do tapety, ale nie jestem pewna czy coś takiego będzie dobrze wyglądało obok mojej kuchni, która przecież ma zarówno inną kolorystykę, jak i sama w sobie ma ozdobną górę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Poszukuję osoby z forum, która ma grafitowe bądź szare rolety. Wiem, że ktoś ma, widziałam ale nie mam pojęcia kto. Jeżeli tu zajrzy proszę o odpowiedź.

Osoba ta polecala miejsce w necie bądź nicka sprzedającego.

 

Mam prośbę też do innych forumowiczów. Jeżeli możecie polecić sklep z roletami w necie lub solidnego allegrowicza to będę wdzięczna.

 

Poszukuję rolet ciemnoszarych, grafitowych, antracytowych ew. czarnych. Zaciemniających ale nie gumowanych. Dobrych, a przede wszystkim tanich :D Takich najzwyklejszych jakie są.

 

Plissss.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziewczyny, potrzebuję potwierdzenia mojej teorii ;)

 

tak wygląda moja ściana

[ATTACH=CONFIG]50897[/ATTACH]

od prawego narożnika patrząc jest ok. 40 cm ścianka potem 265 cm okno, 10 cm i 130 cm grzejnik i dalej ok. 180 cm ściany. zabudowa karnisza kończy się ok 10 cm za brzegiem grzejnika.

firankę już zamówiłam, będzie prosta organtyna, niemalże przezroczysta biała. za jakiś czas pojawi się prosta zasłona, której zadaniem będzie przede wszystkim ukrycie niezbyt ładnego kaloryfera. czy waszym zdaniem powinnam też umieścić "ścinek" zasłony na tym 40cm kawałku ściany po prawej? (lewy narożnik czeka na pięknego obiecanego ślązaka)

 

Może już podjęłaś decyzję.... ale się wypowiem : dałabym po 1 stronie ale trochę więcej żeby jej było a nie taki lizak.

Czy do Twojej galerii to można zajrzeć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Poszukuję osoby z forum, która ma grafitowe bądź szare rolety. Wiem, że ktoś ma, widziałam ale nie mam pojęcia kto. Jeżeli tu zajrzy proszę o odpowiedź.

Osoba ta polecala miejsce w necie bądź nicka sprzedającego.

 

Mam prośbę też do innych forumowiczów. Jeżeli możecie polecić sklep z roletami w necie lub solidnego allegrowicza to będę wdzięczna.

 

Poszukuję rolet ciemnoszarych, grafitowych, antracytowych ew. czarnych. Zaciemniających ale nie gumowanych. Dobrych, a przede wszystkim tanich :D Takich najzwyklejszych jakie są.

 

Plissss.

 

Tu są grafitowe rolety

http://www.stylus.pl/sklep/Zaslony_rzymskie/gr/197

Szare rolety ma markoto własnie ze Stylusa ale chyba te jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może już podjęłaś decyzję.... ale się wypowiem : dałabym po 1 stronie ale trochę więcej żeby jej było a nie taki lizak.

Czy do Twojej galerii to można zajrzeć ?

 

firanka juz wisi ale zaslonka to plan na bliżej nieokreśloną przyszłość ;) nie znalazłam jeszcze idealnej tkaniny (moja pani od firanek uszyje mi ja w jedno popołudnie), a poza tym jest kilka pilnejszych wydatków w chwili obecnej. przede wszystkim jednak nie mam czasu na bieganie za ta tkanina ;)

podeslij mi swój adres mailowy, to wyśle zaproszenie do galerii ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie masz wysoko nad oknem to nie - rzymska tak jak żaluzje drewniane po podciągnięciu zajmuje jeszcze trochę miejsca (zależy chyba od mechanizmu i tkaniny), więc mogłoby się okazać, że nie otworzysz okna. no chyba, że to tylko taki francuski balkon, jedynie czasem uchylany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie masz wysoko nad oknem to nie - rzymska tak jak żaluzje drewniane po podciągnięciu zajmuje jeszcze trochę miejsca (zależy chyba od mechanizmu i tkaniny), więc mogłoby się okazać, że nie otworzysz okna. no chyba, że to tylko taki francuski balkon, jedynie czasem uchylany

 

mam 45cm nad drzwiami tarasowymi - więc chyba wejdzie :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...