Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

duś, masz rację. Ja traktuję plisy jako alternatywę rolety z opisanych powyżej powodów. Dla mnie takie okno też wygląda goło i zamierzam mieć jeszcze do tego delikatne woalowe firanki (które jednak jak sama piszesz nie zasłaniają widoku). Ale na razie nie mam na to funduszy, a potrzebowałam zasłonić się od sąsiadów - dom stoi blisko przy ulicy, zanim wyrośnie żywopłot, minie jakiś czas, a nie chciałabym, żeby każdy przechodzień zaglądał mi w okna.

 

majamaki, jak będę w domu, zrobię kilka zdjęć i postaram się tu wrzucić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

azusa

jeśli mogę Ci coś podpowiedzieć, to poszperaj w takich małych zakladzikach firankowych. moje "woalki" zrobiła mi pani z punktu firankowego pod moim biurem - sam materiał kosztował jedynie 25 zł/mb, a w sumie ta przyjemność kosztowała mnie ok 600-650 zł (okna o szer 2.90, 2.00 i 0.90, do tego firanka zasłania naroznik, ma wszyta listwe i jest dosyć mocno zmarszczona), czyli jakaś polowe tego, co chcieli w eurofiranach iheszcze jednej sieciowce firankowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duś,

mam zamiar tak właśnie zrobić, bo jak na początku mojej próby udekorowania okien dostałam wycenę z jednego salonu, to nie wiedziałam, czy śmiać się, czy płakac. Niestety, jak już pisałam, muszę na to chwilę poczekać, bo karnisze też jeszcze nie kupione, a u mnie to będzie spory wydatek (mam 8 okien 1.5, 2 po 1.8 i 2 po 2.7).

Tak przy okazji mam pytanie, bo już z różnymi opiniami się spotkałam. Ile zostawić karnisza po obu stronach okna, aby to ładnie wyglądało. Jak pisałam planuję jakies delikatne firanki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narysuj sobie rzuty ścian i pokombinuj z proporcjami. albo z prześcieradłem, jeśli masz mężczyznę, który zniesie stanie z ręcami do góry przez dłuższą chwilę :)))

 

z karniszem, to ja niestety nie pomogę, bo ja mam wszystkie karnisze zabudowane i poza salonem - są rozciągnięte na całą ścianę

tak jest w sypialni (chwilowo mam tam tylko firankę, bo jeszcze nie znalazłam idealnej tkaniny na zasłony), podobnie w domowym biurze (tam z kolei są zasłony i żaluzje drewniane), w salonie zaś karnisz jest przeciągnięty za kaloryfer, który planuję schować pod zasłoną (wątpliwa to ozdoba), no ale ministerstwo finansów strajkuje, toteż czekam grzecznie i będę negocjować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

azusa

jeśli mogę Ci coś podpowiedzieć, to poszperaj w takich małych zakladzikach firankowych. moje "woalki" zrobiła mi pani z punktu firankowego pod moim biurem - sam materiał kosztował jedynie 25 zł/mb, a w sumie ta przyjemność kosztowała mnie ok 600-650 zł (okna o szer 2.90, 2.00 i 0.90, do tego firanka zasłania naroznik, ma wszyta listwe i jest dosyć mocno zmarszczona), czyli jakaś polowe tego, co chcieli w eurofiranach iheszcze jednej sieciowce firankowej.

Zgadzam się z tym. Ostatnio tak sobie łaziłam i trafiłam do jakiegoś miejsca z firankami i wyszperałam piękne delikatne, zwiewne białe materiały za 20-30 zika/mb. Na miescu wszystko obszywają ile się chce i jak sie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuję od kilku dni inspiracji dla mojego wykuszu. Zauważyłam, że mistrzyni tego tematu AsiaMariusz ma identyczny wykusz, tzn. boczne okna wąskie, środkowe duże. Nie mam pojęcia, jak je zagospodarować. Dom urządzam w stylu ikeowskim:D Lubię prostotę, bardzo spodobały mi się rolety szyte przez Asię. Natomiast nie bardzo widzę ją we wszystkich oknach. Czy można założyć roletę na dużo okno, a na te małe jakoś fajnie upiąć firanki? I jak to ew. zrobić? Proszę pięknie o pomoc:)

 

Przy okazji podrzucam linka do sklepu z tapetami i tkaninami, mają dość fajny wybór:

http://styl-sklep.pl/index.html?kat=0

Edytowane przez phantomka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja w końcu tu trafiłam. W salonie mam jeno okno razem z balkonowym. Zupełnie ale to zupełnie nie mam pojęcia co tam dać. Salon jest jeszcze nie urządzony więc można poszaleć ale jak? Kanapa na pewno zostaje, jest szara. Tak samo jak rolety szare na oknie - musieliśmy na szybkości zamontować najtańsze, by nas ni epodglądali sąsiedzi ale w dzień jest ciemno jak w nocy jak zasłonię, dlatego muszę mieć coś jaśniejszego. Nie mogą to być rolety. Musi to być coś co będzie wisiało cały czas, ew. po bokach może być coś ozdobnego.

 

Całe okno ma 240cm.

 

Mąż upiera się przy panelach ale uszytych z normalnych, przezroczystych firan. Ja nie jestem w 100% pewna. Podobają mi się długie firany/panele od sufitu do podłogi, do tego jakieś wyraziste zasłony, ciężkie ale nie wiem czy dobrze myślę. Pomóżcie :)

 

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/4/vi/kg/qp4n/Avmxwex9SAa3FlP5ZB.jpg

 

Meble do wymiany. Nie patrzcie na salon, bo jest jeszcze w stanie surowym. Okno chciałabym zrobić już, bo sąsiedzi się wprowadzili i ciągle mnie podglądają :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My zdecydowaliśmy że interesują nas tylko rolety. Rzymskie raczej nie. Takie zwykłe , materiałowe, proste. Mam tylko pytanie bo zdaje się że takie rolety mają 2 typy - takie które obejmują ramę okna i takie które pokrywają tylko szybę czyli są pomiędzy ramą okna. Jakie są pomiędzy nimi różnice poza tym że te drugie lepiej zaciemnią pokój ?

A jeśli już mielibyśmy wybierać to czy możecie podpowiedzieć na jakie materiały zwracać uwagę a jakie sobie darować ? Ewentualne namiary na sprawdzone produkty będą również mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nielotku

nie wiem jak to dokładnie jest z roleta rzymska, ale podobny temat przerabialam na etapie zaluzji drewnianych. otóż montaż na otworze okiennym wymaga miejsca (żalu ja czy roleta podciagniete maksymalnie do góry mogą utrudniać otwieranie okna), problem może sie rownież powtórzyć przy uchylaniu okna (choć z tego co wiem ona wychylaja sie na stała odleglosc). poza tym kwestia kwiatków czy tego co trzymasz na oknie - jeśli nie maja być tylko ozdobą, ale planujesz nimi zaciemnac, to bardziej rozlozysty kwiatek zostanie zmolestowany, no chyba ze będziesz go co wieczór przestawiać ;)

 

pan od zaluzji odradzil mi montowanie ich w nieduzym pokoju poza światłem okna bo dosyć mocno zmniejszają przestrzeń. tyle ze rolety rzymskiej w świetle szyby... no nie wiem, nie kojarze by ktoś miał takie rozwiazanie u siebie. jakoś mi to nie pasuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...