Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ponizej wklejam swoje ostatnie firanki....

[ATTACH=CONFIG]104721[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]104722[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]104724[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]104723[/ATTACH]

http://forum.muratordom.pl/images/misc/pencil.png

escape, czy firanki są z organtyny? Napisz ja Ci się sprawują, chodzi mi o pranie , prasowanie?

Jestem ciekawa, gdyż wciąż się przymierzam do czegoś na okna i nie mogę się zdecydować :)

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam!

 

Postanowiłam skorzystać z pomocy tego forum. szukam dekoracji (skromnej) na duże okna- kuchenne i w dużym pokoju. W kuchni myslalał o żaluzjach ale niestety mam na nie mało miejsca, szafka z lewej strony przeszkadza, jak się otworzy możae sie porysować od żaluzji. Więc może jakaś firanka, dodam że mieszaknie na parterze wiec muszą być okna zasłonięte, nie lubie jak ktos patrzy mi w okna. Proszę o jakieś pomysły.

P1080537.jpg

P1080970.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm... ale przecież są również żaluzje montowane w świetle okna (tak jakby na szybie) - niekoniecznie na wnęce okiennej. wówczas nie wystają one poza ramę. jeśli chodzi o okno kuchenne, to widziałabym u ciebie albo białe plisy albo białe żaluzje (widzę, że meble są dosyć proste, raczej nowoczesne no i nie przepadam za firankami w kuchni - średnio praktyczne mi sie wydają). roleta też by dobrze wyglądała, ale wówczas pojawia się kwestia możliwego zarysowania szafek.

 

natomiast pokój - w jakim klimacie jest/ma być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Postanowiłam skorzystać z pomocy tego forum. szukam dekoracji (skromnej) na duże okna- kuchenne i w dużym pokoju. W kuchni myslalał o żaluzjach ale niestety mam na nie mało miejsca, szafka z lewej strony przeszkadza, jak się otworzy możae sie porysować od żaluzji. Więc może jakaś firanka, dodam że mieszaknie na parterze wiec muszą być okna zasłonięte, nie lubie jak ktos patrzy mi w okna. Proszę o jakieś pomysły.

 

Polecam takie żaluzje montowane na okna. To fajne rozwiązanie bo nie musisz wiercić dodatkowych dziur w ścianach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

escape, czy firanki są z organtyny? Napisz ja Ci się sprawują, chodzi mi o pranie , prasowanie?

Jestem ciekawa, gdyż wciąż się przymierzam do czegoś na okna i nie mogę się zdecydować :)

Pozdrawiam :)

 

Witam tak firanki sa z organtyny,wlasnie jestem po pierwszym praniu ,pralam w pralce na delikatynym programie,nieskurczyla sie i prasuje sie bardzo dobrze .Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

escape fajna ta ścianka z TV :D

ja mam imitację betonu, ale u Ciebie jest lepsze wrażenie - WOW :yes:

te frędzelki mi trochę przeszkadzają, ale to już rzecz gustu, więc spoko

Ściana nam też sie nadal podoba i nieznudziła sie,musimy tylko "dolozyc"jej jeszcze do samego sufitu.Fajnie wygląda jak świeci na nia słońce,poniewaz b.ładnie się wtedy mieni...odnosnie "fredzelków"to są to koraliki -kryształki i na zywo zdecydowanie wygladaja lepiej......

na marginesie plyty betonowe tez mi chodzily po głowie,ale wygrał łupek kwarcytowy,pozdrawiam

Edytowane przez escape
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

escape mogłabyś zdradzić gdzie kupowałaś te koraliki? w sieci? jeśli tak, to ładnie proszę o dokładny namiar + typ koralików. Przejrzałam allegro, ale mam za mało czasu aktualnie na podejmowanie decyzji, które lepsze, jaki rodzaj, długość, a Twoje mi się bardzo podobają:) Może być na priv, Dziekuję!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

escape mogłabyś zdradzić gdzie kupowałaś te koraliki? w sieci? jeśli tak, to ładnie proszę o dokładny namiar + typ koralików. Przejrzałam allegro, ale mam za mało czasu aktualnie na podejmowanie decyzji, które lepsze, jaki rodzaj, długość, a Twoje mi się bardzo podobają:) Może być na priv, Dziekuję!

 

Witam kupywałam na alledrogo od allegrowicza Baflo 21 z tego co widze to niema ich teraz wystawionych na aukcji placilam 9,90 mb , tutaj http://allegro.pl/tasma-ozdobna-z-koralikami-biala-krysztalki-nr-2-i2174799577.html są dokładnie takie jak moje u innego allegrowicza ,kupowalam na allegro ze wzgledu na ilosc i cene ok 14 mb u nas w sklepie z firankami chcieli 17zl/mb więc spora róznica.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kupywałam na alledrogo od allegrowicza Baflo 21 z tego co widze to niema ich teraz wystawionych na aukcji placilam 9,90 mb , tutaj http://allegro.pl/tasma-ozdobna-z-koralikami-biala-krysztalki-nr-2-i2174799577.html są dokładnie takie jak moje u innego allegrowicza ,kupowalam na allegro ze wzgledu na ilosc i cene ok 14 mb u nas w sklepie z firankami chcieli 17zl/mb więc spora róznica.Pozdrawiam

 

Dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy od efektu, który chcesz uzyskać.

 

żaluzje drewniane montowane w świetle wnęki okiennej są przyczepiane do ściany lub sufitu. zazwyczaj deseczki są szersze, a wnętrze staje się nowoczesne i eleganckie. problemem jest uchylanie takiego okna - jeśli wnęka jest płytka (pewnie są w tym zakresie jakieś standardy) - uchylone okno powoduje, że nasze żaluzje są nieładnie wypchnięte.

 

można więc zamontować żaluzje drewniane w świetle szyby - listewki są zazwyczaj ciensze i trzymają się szyby dzięki cieniutkim żyłką. super do tych okien, które są często uchylane - nic nie odstaje.

 

montowanie bez wiercenia wiąże się z nałożeniem na górną ramę nakładek, do których montowana jest roleta. mankamentem jest jej "fruwanie" przy każdym uchyleniu okna, choć pewnie i to jakoś rozwiązano (tych zaczepów od przodu nie widać, od boku - tak), natomiast zaletą jest, iż można ją w każdej chwili zdemontować bez najmniejszego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o żaluzje drewniane, widzę że są różne sposoby montażu tzn. z wierceniem, bez wiercenia, przy szybie i jeszcze inne. Czy ktoś ma doświadczenie jaki sposób jest najlepszy?

 

My mamy do sufitu - lamele 5 cm, okno się otwiera:

 

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/4/vi/kg/qp4n/tARenoKWJs5cKzfnlB.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...