Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Ma ktoś jakieś doświadczenie z dekoria.pl?

Wybrałam sobie kilka fajnych rolet rzymskich i zasłon,ale obawiam się kupowania "w ciemno"

Zamówiłam bezpłatne próbki materiałów do domu i czekam.

A ceny są dużo bardziej niższe niż w sklepach.

Pozdrawiam

 

Ja mam od nich karnisz, dwie zasłonki, firankę oraz cztery rolety rzymskie... Cena za wszystko w granicy 2000zł. Akurat przypasował mi jeden z materiałów - jestem zadowolona a swój zestaw kupiłam jakieś 1,5 roku temu - ja bym poleciła sklep ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

super, dzięki! chodziło mi o ten jaśniejszy właśnie.. szkoda tylko że farba nosi typową polską nazwę :( ciekawe cyz ma swój europejski odpowiednik....

 

Jaśniejszy czyli?

Bo w rzeczywistości jaśniejszy jest ten na słupku, a on nie ma polskiej nazwy.

Ten na scianie z oknem jest zdecydowanie ciemniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My wybraliśmy z dekorii takie rolety na okna:

[ATTACH=CONFIG]158870[/ATTACH]

I na okno tarasowe zasłony z tego samego materiału:

[ATTACH=CONFIG]158869[/ATTACH]

Albo dla kontrastu takie:

http://cdn.dekoria.pl/image/djpg/18/18_358.1/0/0/Zaslona-na-tasmie-marszczacej_358.jpg

 

co myślicie?

 

Jeszcze nic nie zamawialiśmy,jeszcze czekam na próbki materiałów.

 

ojaka, czy te roletki można powiesić na karniszach, czy trzeba mocować do ściany?

Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megana według tego co napisali na stronie można montować i na oknie i na ścianie (my chcemy raczej na ścianie- choć niestety w jednym wypadku będzie zamontowana duzo niżej niż pozostałe, ale może nie będzie się to tak bardzo w oczy rzucać)

Teraz zachorowałam na te rolety http://www.dekoria.pl/offer/product/4299/0/5149/Roleta-rzymska-z-pomponikami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojaka, baaardzo ładne, ale jak pomyślę o praniu i prasowaniu, to już mi słabo. Ja chciałam coś lekkiego, coś co zasłoni od widoku sąsiadów i tylko tyle :) Na Dekorii widziałam z woalu na listwach aluminiowych, jak policzyłam 4 okna i ogromne drzwi tarasowe, to z woalu wyszło około około 1700 zł :) Nazywają się "Modena na szynie aluminiowej" -

http://www.dekoria.pl/offer/internet_sewing/23#a/-

Nie mogę się zdecydować, bo materiał woal trzeba prasować, a taki materiał który nie trzeba prasować, pewnie kosztuje krocie.

Takim to sposobem dalej mam puste okna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Megana według tego co napisali na stronie można montować i na oknie i na ścianie (my chcemy raczej na ścianie- choć niestety w jednym wypadku będzie zamontowana duzo niżej niż pozostałe, ale może nie będzie się to tak bardzo w oczy rzucać)

Teraz zachorowałam na te rolety http://www.dekoria.pl/offer/product/4299/0/5149/Roleta-rzymska-z-pomponikami

 

OJAKA, a ja z dobrego serca odradzam Ci zakup rolet w Dekorii!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ane3ka1 Twoje zasłony linkowałam nie do pokazania Dekorii tylko do pokazania rozwiązania dla Semiry.

 

a rolety i zasłony z Dekorii już zamówiłam i już dostałam. Szału nie ma, ale dopiero mogę ocenić jak już będą wisieć,narazie leżą w kartonach. Ale niestety nawet jeśli będą się fatalnie prezentować będę musiała z "nimi życ" bo póki co na inne mnie nie stać a kosztowało mnie to 1 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojaka, to Ci szczerze współczuję tych wydanych pieniędzy. Ja też żałuję wydanego tysiąca na "dekorację" okien w salonie".

Ostatnio zamówiłam 2 rolety u Pani Joasi (AsiaMariusz). Kupiłam materiał i wysłałam do szycia. Uszyte rolety są przepiękne. Trudno je nawet porównywać z tym co mam z Dekorii. W przyszłości planuję wymianę rolet i zasłon z Dekorii, bo z tym nie da się funkcjonować.

Oto mój fragment maila do Pani Joasi na temat stanu w/w "dekoracji" okiennych:

 

W salonie mam 4 okna: jedno balkonowe, dwa dwudzielne o różnych wymiarachi jedno półokrągłe. Na oknie balkonowym jest zasłona - jedna, na dwóchoknach dwudzielnych rolety rzymskie a na półokrągłym dwie zasłony.Wszystko zamawiałam w dość popularnej Dekorii, ale jakość wykonania

pozostawia bardzo wiele do życzenia. Zasłony zostały uszyte za krótkie,pomimo podania wymiaru. Dodatkowo w praniu zbiegły się. Wynika to zrodzaju materiału (tkanina Jupiter). Materiał ma w składzie 25% bawełny i 75% poliestru.Jednak nie jest tkany z mieszanej nitki, ale nitka cieńsza,przebiegająca wzdłuż jest bawełniana, natomiast grubsza, poliestrowaprzebiega w poprzek . Zasłon nirolet po praniu nie da się doprasować. Zasłony ciągną się a brzegi siębrzydko odwijają. Przelotki nie zostałyniczym usztywnione, dlatego materiał ma górze przy karniszu się łamie.Rolety też są wykonane bardzo niestarannie. Są na mechanizmiesznurkowym (tu brak mojego doświadczenia w sprawie mechanizmów). Pojednym demontowaniu do prania mechanizm nie trzyma - w jednej roleciezębatka nie trzyma sznurka i roleta opada jednostronnie. Jak już złapie,to rolety nie ruszam. Materiał na roletach się faluje a same roletyprzyjmują kształt bananów. Tuneliki na patyczki są uszyte krzywo i"falują". Generalnie nie nadaje się to do niczego!

Kilka zdjęć...

100_6537.jpg

 

100_6540.jpg

 

100_6542.jpg

100_6545.jpg

 

100_6546.jpg

 

Nadmienię jeszcze, że to wszystko na zdjęciach prezentuje się lepiej niż w rzeczywistości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ane3ka nawet mi nie mów,bo ja właśnie mam rolety i zasłony z kolekcji Jupiter o takie:

http://www.dekoria.pl/offer/product/4299/0/5149/Roleta-rzymska-z-pomponikami (tyle że zasłony bez tych pomponików)

 

A niestety w przypadku ich beznadziejności nie stać nas obecnie na nowe,ledwo udaje nam się dom urządzić:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojaka... Cóż ja mam powiedzieć. Na wielu wątkach narzekałam na Dekorię. Z każdym praniem wściekłość moja wzrasta. Piszą o kurczliwości tkaniny - chyba ta kurczliwość dotyczy każdego prania, bo ubyło mi już jakieś 10cm.

Niektórym jakość Dekorii nie przeszkadza.

Dla mnie roleta rzymska powinna wyglądać jak od Pani Joasi - schludnie i równo.

 

Mnie też jest żal wydanych pieniędzy na to co wisi u mnie na oknach. Niestety dałam się zwieść. Dekoria po prostu zarabia, bez względu na wszystko, a niektóre tkaniny zwyczajnie nie nadają się na takie czy inne produkty. Na tak małej próbce, którą wysyłają można sobie obejrzeć kolor, ale nie stwierdzić co z tkaniną będzie się działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już "po ptokach". Jak tylko ogarniemy się ze sprzątaniem "po budowie-a dla zamieszkania" i powiesimy rolety to postaram się pokazać. Jeszcze czeka mnie podklejenie tej taśmy w zasłonach. Zamówiłam specjalnie dłuższe,bo chciałam,żeby mi lekko leżały na podłodze, ale skoro mówisz że się kurczą w praniu to pewnie długo się takim widokiem nie naciesze.

A tyle się naczytałam pozytywnych opinii o dekorii:/ Zawsze byłam przeciwniczką zamawiania takich rzeczy przez internet i znowu się zaciełam-fakt,skusiła mnie cena, bo w salonie z firanami za jedną! roletę powiedzieli mi jak za wszystko co tutaj kupiłam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...