Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

ja mam też stałe okna 2x120 z przerwa 45 cm potem 260 okno stałe 120 potem kąt prosty 100 i okno 220 przesuwne. Po kącie prostym mam tez obniżony sufit praktycznie do początku okna. Trochę zagwoztka, bo niby są dwie strefy, jadalnia i kąt wypoczynkowy, ale chcę żeby to było spójne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, dziękuję na wstepie za fajny wątek , też postanowiłam zasięgnąc rady , co mozna załoźyć do okna 3 metrowego plus balkonowe ??nie interesuja mnie firanki ani zaslony myslałam nad roletami drewnanymi albo aluminiowymi 50 mm, jeszcze moze dzien noc??Prosze o podpowiedz co by było najlepsze , salon ma byc urządzony w wersji nowoczesnej ,. dziękuje za sugestie i pozdrawiam:D

P1120762.jpg

Edytowane przez emmila1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drewniane rolety wyglądają bardzo ładnie, ale u ciebie odradzam

po 1: będą podzielone, bo takie długaśne na całe okno i niepraktyczne i cholernie drogie, i pewnie nikt nie da gwarancji, że nie będą się odkształcać;

po 2: żaluzje drewniane strasznie kiepsko (imho) wyglądają na oknach różnej długości.

 

zresztą to ostatnie odnosi się do wszystkiego co zdobi okno, a nie jest firanką, która trochę przesłania paskudne grzejniki (nie to, że twój grzejnik jest jakoś szczególnie brzydki. po prostu uważam, że ten sprzęt choć konieczny nie dodaje wnętrzom uroku)

więc na twoim miejscu wybrałabym jednak prostą nowoczesną firankę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety firanki odpadaja, nie podobają mi sie, nawet te nowoczesne, co do grzejnika to jest jak jest , i musi zostac. okno tez bardzo długie. ma ponad 3 m!!naprawdę mam problem z tymi oknami jest :bash:Może ktoś ma jakies pomysły jeszcze?Coś takiego?IMG_0338.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oo, ja też z tych "niefirankowych" :) Okno mam w bardzo podobnej konfiguracji, ale u mnie jest wewnętrznie białe. Też mam problem z wyborem, roleta rzymska odpada ze względu na okno balkonowe, więc też zostają mi żaluzje drewniane (do białego okna białe) lub rolety duo.

Mi akurat podobają się żaluzje na oknach różnej wysokości, a z grzejnikiem mogę żyć :)

DSCN0304.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oo, ja też z tych "niefirankowych" :) Okno mam w bardzo podobnej konfiguracji, ale u mnie jest wewnętrznie białe. Też mam problem z wyborem, roleta rzymska odpada ze względu na okno balkonowe, więc też zostają mi żaluzje drewniane (do białego okna białe) lub rolety duo.

Mi akurat podobają się żaluzje na oknach różnej wysokości, a z grzejnikiem mogę żyć :)

[ATTACH=CONFIG]172969[/ATTACH]

Dzięki za zdięcie , chyba jednak pujde w stronę aluminiowych rolet bo lepiej chronią przed ciepłem a zimą większa izolacja, Mam w domu alergika i chce miec jak najmniej kurzu z tego wszytskiego chyab aluminium jest najlepsze!!!Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emmila, to nie moje zdjęcie, a jedynie przykładowe - tak dla jasności :)

Ilość kurzu w mieszkaniu nie zależy od zastosowanej dekoracji okna, zasłony można prać dokładnie tak często, jak odkurzać żaluzje. Pozostaje wybrać mniej kłopotliwe dla Ciebie rozwiązanie. Nie wiem jedynie, czy aluminiową roletę zewnątrzną można wpasować w kategorię "wystrój okna". Jeśli już, to dość luźno. Chyba, że pisząc "roleta aluminiowa" miałaś na myśli jeszcze jakieś inne rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam pomysłu na coś na takie "super' okno :bash:

Jest to pokój gościnny/kiedys dziecinny bez konkretnego przeznaczenia w tej chwili. Szukam pomysłu. Szerokośc ok 120 cm .

Niestety z jednej strony okno dochodzi niemal do sciany :bash: Bede wdzięczna za sugestie.

 

<a href=http://img803.imageshack.us/img803/1936/oknoy.jpg' alt='oknoy.jpg'> Uploaded with ImageShack.us[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diedra chodziło mi o żeluzjie aluminiowe, mniej kłopotliwe do utzymania w czystkości, podobaja mi się te mocowane do sufitu ale u mnei chyba w tym pokoju nie mozliwe:( ponieważ jest balkonowe okno które bede otwierac dość czesto !!Takie rozwiązanie zastosuję do kuchni , czy ktoś posiada żeluzje zamontowane do sufitu??jak sie sprawuja?czy ich uzytkowanei nie jest kłopotliwe jak ma sie uchylne okno??

25.jpg

Edytowane przez emmila1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojaka, mozesz napisac jak szerokie jest Twoje okno, to w jadalni po lewej stronie? umyśliłam sobie roletę rzymską do salonu, ale okno ma 2,75 m szerokosci i zastanawiam sie, czy taka roleta jest w stanie ladnie prosto sie trzymac i nie uginac gdzies na srodku, tym bardziej, ze mysle o tkaninie raczej grubszej niz cieńszej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zonk :( reklamuję roletę z pokoju synka. Mechanizm (sznurkowy) przestał działać, rolety niebieskiej nie daje się podnieść http://emoty.blox.pl/resource/wallbash.gif

Drugiej takiej na pewno nie wezmę.

Poradźcie proszę co dać na to okno. Okno jest od strony południowej więc latem koniecznie trzeba przysłonic mocnej okno, a na codzień chciałabym, żeby też jakoś troche się od sąsiadów osłonić (lekka firanka?)

Może firanka (myśłałam o takiej krótszej, przed parapet) i gładkie np. niebieskie załony? Czy jednak zostać przy rolecie rzymskiej? Przy urządzaniu pokoju nie planowałam zasłon i teraz tak nie bardzo mi tam pasują :(

 

dla ułatwienia jeszcze raz zdjęcia

IMG_2842.JPG

IMG_2805.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktyczni, zasłona nie bardzo będzie Ci ty pasować, może powinnaś na okno dać jakąś roletę zaciemniającą i delikatną firankę http://www.roletex.pl/uploads/oferta/.thumbs/prestige_3w-1-_5fc8d4.jpg

http://papilot3.mykmyk.pl/img/660/0/roleta-i-firanka-90003962.jpg

 

ewentualnie rolety dzień-noc, ale trzeba by je dobrać bardzo starannie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zonk :( reklamuję roletę z pokoju synka. Mechanizm (sznurkowy) przestał działać, rolety niebieskiej nie daje się podnieść http://emoty.blox.pl/resource/wallbash.gif

Drugiej takiej na pewno nie wezmę.

Poradźcie proszę co dać na to okno. Okno jest od strony południowej więc latem koniecznie trzeba przysłonic mocnej okno, a na codzień chciałabym, żeby też jakoś troche się od sąsiadów osłonić (lekka firanka?)

Może firanka (myśłałam o takiej krótszej, przed parapet) i gładkie np. niebieskie załony? Czy jednak zostać przy rolecie rzymskiej? Przy urządzaniu pokoju nie planowałam zasłon i teraz tak nie bardzo mi tam pasują :(

 

dla ułatwienia jeszcze raz zdjęcia

 

a te rolety masz z dekorii??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojaka, mozesz napisac jak szerokie jest Twoje okno, to w jadalni po lewej stronie? umyśliłam sobie roletę rzymską do salonu, ale okno ma 2,75 m szerokosci i zastanawiam sie, czy taka roleta jest w stanie ladnie prosto sie trzymac i nie uginac gdzies na srodku, tym bardziej, ze mysle o tkaninie raczej grubszej niz cieńszej...

 

Ile ma okno nie pamiętam dokładnie,ale ta roleta masz szerokość 160cm. Jak narazie prezentuje się ok,nic się nie ugina. Ale zobaczymy po jakimś czasie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...