Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

...

Jedyne nad czym sie zastanawiam, to czy na duze okno balkonowe (szerokosc 2,25 m) brac jedna rolete rzymska czy dwie. Pani Joasia poleca 2, bo mozna okno otworzyc i miec zaslonieta druga czesc. Ja jednak boje sie, ze 2 beda glupio wygladaly i ze bedzie szpara miedzy nimi. Nie widzialam takich rozwiazan. :confused:

Ja mam okno chyba 2,1 lub 2,2 m i jedną rolete rzymską szyta przez Asie, wygląda pieknie. Ja mam to okno dzielone na dwie kwatery wiec sa dosc szerokie, nigdy ich nie otwieram, chyba tylko do mycia. Jeszcze gdzies w tv widzialam taka duza rolete... chyba w domu perfekcyjnej pani domu :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Pomóżcie proszę.

Chciałabym w końcu ubrać okno w kuchni, ale juz sama nie wiem co będzie lepsze. Czy jakaś krótka niby firaneczka (z materiału nie firankowego, tylko jakiegoś z ładnym wzorkiem) czy, ostatni pomysł, roleta rzymska?

Okno jest od strony południowej, więc musiałam zamontować w nim roletkę w kasetce, bo słońce czasami nie daje pracować. Cokolwiek wiec nie zawiśnie, będzie tylko ozdobą, max do 1/3 wysokości okna. I jeszcze jedna sprawa- jeśli roleta, to jak ją zamocować? Dać karnisz i na karnisz, czy może lepiej wyciągnąć ją aż do sufitu? A szerokość?

 

DSC_0220.JPG

Edytowane przez madzialena-lublin
nie umiem wgrac zdjęcia :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to i ja się ujawnię na tym wątku :) Czas najwżyszy, bo podczytuję i podglądam Was tutaj już co najmniej od roku :)

 

Poniżej zdjęcia rolet rzymskich uszytych przez forumową Asię - zdjęcia nie oddają całkowicie realnego wyglądu.

No i proszę nie zwracać uwagi na kanapy i stolik - są baaardzo tymczasowe, choć niestety trochę jeszcze z nami pobędą.

Mam nadzieję, że uda mi się je wkleić, specjanie dla rolet pani Asi poczyniłam trud nauczenia się wklejania zdjęć na FM :)

Pozdrawiam

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/82ef0f49e684f949.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9989885793f8f551.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/49ad0eb5e18c4bac.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/21a44152a31b47e2.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diedra ja go raczej nie otwieram(tyle co do mycia). Jak już to uchylam i to też rzadko (bo prędzej boczne-dachowe). A muszę coś zrobić z tym oknem,bo jest takie "łyse". Z resztą wieczorem przy zapalonym świetle wszystko z drogi widać:/

Są też rolety czy żaluzje na takie okna,ale wtedy to już inaczej wygląda. A mi bardzo pasują takie firanki-zasłonki. Sypialnie mamy biało-szaro-turkusową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt mi nic nie podpowie...? :cry:

Nie nerwujsia sie...:D Zaraz ktoś coś poradzi. Ja osobiście nie szalałabym specjalnie z gabarytami firanki. Nie wiem jak tam kolorystycznie reszta kuchni ale mi osobiście pasowała by mała firaneczka nie wychodząca poza okno. Masz jakiś "przewodni" kolor w tym pomieszczeniu?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Obserwuję ten wątek odkąd zaczęła się moja przygoda z budową. Ale jakoś nigdy nie odważyłam się odezwać na forum. Ale chyba teraz będę Was chciała bardzo poprosić o pomoc. Jestem na etapie wyboru karniszy i firanek i mam pewien pomysł, ale nie wiem czy dobry. Nawet nie wiem czy dobry wymiar karnisza mam na myśli. Jakoś nigdy nie przykładałam do tego uwagi,a teraz masz babo placek. Problem z karniszem, aż śmieszne. No ale trudno:) Postaram się wieczorem wkleić zdjęcia salonu, żebyście mogły mi coś ewentualnie podpowiedzieć, a teraz powiedzcie proszę, czy jak mam okno szer.150cm, to karnisz musi być 200cm??? Czy może być krótszy??? Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...