Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Alunek zamawiałam rolety rzymskie do domu na stronie Stylus.pl (szyte z własnych materiałów) Mają też mechanizmy same do rolet rzymskich, nie wiem czy najtaniej. Ale ja za swoje rolety (materiał plus mechanizm plus szycie) z kurierem zapłaciłam 60% ceny w porównaniu z cenami warszawskimi. Edytowane przez marzena2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też potrzebuję waszej pomocy w wyborze dekoracji.

Najpierw myślałam o roletach rzymskich w kolorze szarych zasłon, które mam w salonie. Drugi pomysł to pliski (na szybę) a trzeci to żaluzja aluminiowa ale z szerokimi lamelami 50mm montowana we wnękę. Ja skłaniam się ku żaluzjom tylko nie wiem czy biały kolor czy aluminiowe, a może jednak rolety. Nie mogę się zdecydować.

Dla przypomnienia - okno w kuchni

http://imageshack.us/a/img849/9117/imag0794f.jpg

 

http://imageshack.us/a/img547/4420/imag0793l.jpg

 

Proximka - mamy identyczny układ w kuchni - tez mam zlew na środku okna dzielonego na pół - tak na oko okno podobne wilekości - kuchnia też biała, tylko ja mam czarne blaty zlicowane wyskością z parapetem. Ja mam roletę rzymską i zazdrostkę. U ciebie zazdrostka tak średnio pasuje - bo bardzo nowoczesna kuchnia. Roleta w dzień jest praktycznie odsłonięta - a wtedy jeśli postawisz coś na blacie - wszystko widać z podwórza - stąd u mnie ta zazdrostka ;) Mam okno od ulicy. Musisz się zastanowić - czy w przypadku rolety - nie będzie Ci to przeszkadzać. Ja bym chyba w Twoim przypadku poszła w żaluzje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forumowa Asia z Mariuszem zamontowali mi dzisiaj uszyte przez Asię zasłonki!!! Juuupiiii!!! Są.... no fantastyczne są!!!:cool::cool::cool: Jeszcze roleta będzie do tego, ale muszę wymyślić jak ją zamontować... a może i w sumie będą trzy roletki:rolleyes:

To jest pierwsza dekoracja okna jaką mam w domku;).

AsiuMariuszu! Zasłonki są CUUUDNEEE!!!! Dziękuję!:lol:

 

IMG_5509male.jpg

 

IMG_5502male.jpg

 

IMG_5492male.jpg

 

IMG_5476male.jpg

 

IMG_5506male.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witam Was serdecznie i mam nadzieję że mi pomożecie :)

 

W swoim salonie planuje białe, gładkie firanki, na karniszach mocowanych na suficie...

wszystko byłoby łatwe w realizcji, tylko że nie mam pojecia z jakiego materiału firnaki powinny być aby się nie świeciły, nie błyszczały, nie wyglądały na sztuczne,

 

Czy możecie polecić mi jakiś materiał który nie będzie wyglądał jak większość firanek któe można spotkać w supermarketach :/

 

dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam wszystkich mam pytanie czy ktoś widział takie firanki, gdzie można je dostać ??strasznie mi sie podobają, dziękuje za podpowiedzi

[ATTACH=CONFIG]191465[/ATTACH]

biorąc pod uwagę, że to "dom modelowy", to pewnie wytwór oracy grafika. natomiast takie dziurawce są w kolekcji ewy minge, dostępnej w eurofiranach. sklepowe aranżacje wyglądają całkiem fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biorąc pod uwagę, że to "dom modelowy", to pewnie wytwór oracy grafika. natomiast takie dziurawce są w kolekcji ewy minge, dostępnej w eurofiranach. sklepowe aranżacje wyglądają całkiem fajnie.

 

dziękuje za odpowiedz nieomieszkam zobaczyć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeja, straciłam nadzieję a tu sie dziewczyny nade mną zlitowały :hug:

 

wiesz co... średnio cokolwiek widać na tym zdjęciu poza szybą i framugą. okno się ubiera do wnętrza, chyba, tak mi się wydaje. a ja nie mam zielonego w jakim klimacie jest twoja kuchnia - nie umiem odpowiedzieć na twoje pytanie

Masz absolutna rację. Kuchnia, jak i reszta pomieszczeń jest bardziej w tradycyjnym stylu:

DSC01630.JPG

 

Kilka zastrzeżeń:

- lampa do wymiany

- kolor ścian też do wymiany, myślę o leciutkim szarym albo w ogóle machnę wszystko na biało

 

Nie nerwujsia sie...:D Zaraz ktoś coś poradzi. Ja osobiście nie szalałabym specjalnie z gabarytami firanki. Nie wiem jak tam kolorystycznie reszta kuchni ale mi osobiście pasowała by mała firaneczka nie wychodząca poza okno. Masz jakiś "przewodni" kolor w tym pomieszczeniu?

pozdrawiam

Przewodni kolor to w sumie biały. Ściany co prawda zielone, ale planuję przemalowanie i właśnie nie do końca wiem na jaki...

Nie wiem czy dobrze rozumiem- mówisz o takiej małej firaneczce, ala-zazdrostce, tylko powieszonej na karniszu? Coś w tym stylu?

 

http://zyj-komfortowo.pl/html.wmedia?_Instance=komfort_zk&_Connector=palio&_ID=111&_CheckSum=-1683694303

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Rasia cudne te twoje zasłonki! Lepiej zdradź gdzie kupiłaś ten materiał. Jest kapitalny.

pozdrawiam

Materiał, to tani szary len z Ikea;):D. http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/90159887/

 

Rasia,cudne te zasłony!

Jak nie planowałam zasłon,tak teraz nabrałam na nie ochoty.....

Ja mam 340cm wysokości... taka kurtyna daje rewelacyjny efekt:cool:...polecam:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam, czy znajdę na forum instrukcję jak zrobić takie rolety?

http://tuznajdziesz.pl/produkty/produkt/roleta-woalowa-dekoriapl-roma-100x180-cm-48834,4267/

http://www.modnefirany.pl/index.php?products=product&prod_id=320

Widziałam, że kilka osób ma takie, też bym chciała spróbować swych sił:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...