Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam, mam na imię Aneta

Zacznę od pozdrowień i chylę czoła przed wszystkim forumowiczkami, które z wielkim zaangażowaniem, cierpliwością i serdecznością doradzają w różnorodnych dylematach wnętrzarskich.

Czytam forum od kilku lat, bo jak nietrudno się domyślić budujemy z mężem dom. Ponieważ w najbliższym czasie (mam nadzieję) będę mogła zwiększyć swój udział w tworzeniu naszego miejsca na ziemi, chciałabym prosić o pomoc.

[ATTACH=CONFIG]204030[/ATTACH]

to jest widok na salon, 3 okna fiksy i jedno otwierane - wyjście na taras

Chciałabym powiesić zasłony na szerokości tych murków (ok 40 cm) , firanek chyba nie będzie (jak myślicie?). No i sprawa karnisza, czy przymocować na całej długości, czy krótkie, tam gdzie będą wisiały zasłony?

Materiał znalazłam miękki, ale z kategorii "mięsistych" z lekkim satynowym połyskiem, w pięknych szarych odcieniach. Ważne żeby nie robił się na dole "wachlarz" bo one będą wąskie, ale ten materiał powinien się dobrze ułożyć. Będę wdzięczna za wszystkie sugestie :)

 

 

Jak poradziłaś sobie z oknami? Mam takie same okna i ogromny dylemat. Trzy okna, maja po 90cm. Patrzac na wprost na salon:

po lewej mam okno 270cm

na wprost 3 okna fix po 90cm, między nimi ok 55cm

po prawej wyjscie na taras 160cm i zaraz kuchnia otarta na salon.

 

Nie wiem jakie karnisze wybrać, jak ustroić te trzy okna aby tworzyło to całośc - styl nowoczesny. A może ktoś mógłby podpowiedzieć??? Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

chciałabym poprosić o pomoc w zasłonięciu okna tarasowego.Okno ma 2,7m, Dotychczas mi nie przeszkadzało ze nic w nim nie ma, ale sąsiedzi z naprzeciwka chyba wprowadzą się lada moment a ja się przez to czuję jak w Big Brotherze...

Dotychczas myslałam o zasłonach- jasnych, ecru??, niezbyt ciężkich by nie przytłoczyć salonu. Ale przeglądając forum, na poprzedniej stronie zobaczyłam u jednej z forumek piękne , delikatne firany ... No i mam dylemat. Czy ładniej z sama firanką woalową (ale zrobi się tak klasycznie), cz może zasłaniać na wieczór zasłony, w dzień luźno zwisające po bokach.?

 

Pomóżcie:

http://images61.fotosik.pl/387/ccb6ad227f08e3edmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy sa stabilne? Okno ma 3m szerokosci, widzialam je i dotykalam, troche malo stabilne mi sie wydawaly

 

a masz gdzieś w pobliżu sklep Sewera albo Praktiker? U nich można dostać takie karnisze. Ja kupowałam w Sewerze tyle że nie w kolorze białym a platynowym karnisz 3,5 m i płaciłam coś ok 300zł. Warto też zobaczyć w Leroy Merlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Leroy seria INSPIRE, grubości masz 19 lub 20mm,

są srebrne, i białe,

długość najdłuższe to 3m, ale możesz kupić łącznik i dać np. 2 i 1,5m,

ale to jeśli nie planujesz mega mocno ciężkich zasłon, i przy tych długościach proponuje podpórkę pośrodku, ja tak mam dokładnie, wieszam lniane zasłony o dłuuuuuugości 200cm, i szerokość to 3,20cm

 

6.11 skończyla sie promocja na te karnisze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...