Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witaj Piu. Dokładnie, masz rację. Nie raz już widziałam takie ślady na ścianie po kasecie od rolety - zwłaszcza jak ściany są miękkie :(. Dlatego Nobel dla tego kto wymyślił plisy :). Iwona

 

 

Iwona

 

właśnie polecałyśmy już plisy w temacie łazienek, gdzie asiha także wkleiła pytanie. Ktoś podrzucił jeszcze pomysł na duety. Nie wiedziałam, co to jest, ale znalazłam w końcu, że to rodzaj plis, zwany duetkami. I faktycznie estetycznie to wygląda, bo nie widać sznureczków

 

http://wilen.pl/public/uploaded/duetki.gif

 

http://www.wilen.pl/Duetki,2,60.html

 

 

Nie mam tego, więc polecić nie mogę, ale warto by się chyba było tym zainteresować i obejrzeć w realu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Piu.

 

Niestety nie mam duetek, więc nie mogę się za bardzo w ich kwestii wypowiedzieć. Jedynie co, to to że bardzo ładnie wyglądają. :) Ja mam zwykłe plisy, ze sznureczkami, ale mają one taki sam kolor jak tkanina, więc za bardzo się nie rzucają w oczy i jestem z nich bardzo zadowolona.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

To ja się może podłączę do wątku. Myślę o założeniu żaluzji pisowanych na dość dużym oknie. I w związku z tym mam następujące pytanie: czy pod ciężarem plisy (okno jest dosć duże) tkanina nie bedzie opadać?

 

Zależy jakie wymiary? jaki materiał zgłoś się do jakiegoś punktu sprzedaży powinni Ci udzielić informacji

 

 

Co do wcześniejszych tematów apropo drewna w łazience czy ktoś wziął pod uwage wilgotność powietrza??? zdaje mi się że przy tak dużej żaluzji mogą pojawiać się problemy oczywiście zwróccie uwage też ile nadproża jest na drzwiami bo żaluzja drewniana po zciągnieciu do góry zajmuje sporo miejsca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okno około 2 m x 2,5 m. Wiem, że można iść do punktu sprzedaży, ale nie o to mi chodzi. Chciałbym poznać prawdziwą opinię użytkownika takiej rolety. W salonie to wiadomo, że powie się wszystko byle sprzedać. Ponawiam więc pytanie: czy ktoś ma taką dużą plisę i czy jest zadowolony z takiego rozwiązania?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okno około 2 m x 2,5 m. Wiem, że można iść do punktu sprzedaży, ale nie o to mi chodzi. Chciałbym poznać prawdziwą opinię użytkownika takiej rolety. W salonie to wiadomo, że powie się wszystko byle sprzedać. Ponawiam więc pytanie: czy ktoś ma taką dużą plisę i czy jest zadowolony z takiego rozwiązania?

 

 

Przy takim wymiarze myśle że większość producentów może mieć problem z wykonaniem a jeśli już się podejmą wykonania to najprawdopodobniej będzie to plisa ze stałą górną rynną czyli tak jak roleta będzie się tylko zwijać do góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mój syn ostatnio zamawiał plisę z montażem na okno 1,3 m x 2,2 m. I zrobili bez stałej górnej rynny, tzn można opuszczać zarówno w górę, jak i w dół, bez problemu. Duś ma rację, że to czy będzie opadać czy nie, zależy też od materiału jaki wybierzesz (w każdym bądź razie u syna jest dość gęsta tkanina i trzyma się dobrze). W Łodzi, w Starej Fabryce zamawiał. Jak się zdecydujesz to możesz się skontaktować z nimi i zapytać czy będą wstanie zrobić taką dużą plisę, bo faktycznie dość spore masz to okno.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kkarpu ja mam plisę 120cm x 105cm i to już jest sporo. Nie wiem czy da radę 2 razy większą. Najlepiej spytać w salonie. Na takie plisy jest gwarancja (ja mam 2 lata) więc sprzedawca nie wciśnie Ci czegoś co się nie sprawdzi. Zresztą jak przyjdą zamontować i będzie opadać to nie zapłacisz bo towar niezgodny z umową. Proste. I łachy nie zrobią żeby Ci oddać zaliczkę za coś co "nie działa".

Ja miałam farta bo trafiłam do sklepu gdzie sprzedawca znał się na rzeczy i nie próbował mi wcisnąć nic byle sprzedać. Nawet kilka rozwiązań droższych odradził ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę doradźcie,jaki i czy w ogóle są takie karnisze,żebym mogła powiesić go jakby wewnątrz okna? I taki żeby dało się otworzyć okno:/ Z prawej strony przeszkadza mi szafka i nie mogę mieć tradycyjnego karnisza "nad oknem",bo nie otworzę tej szafki. Może jeszcze jakieś inne rozwiązanie? Biorę pod uwagę jakby się nie udało z tym karniszem drewniane żaluzje.

okno3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co mi doradzicie do mojej kuchni

[ATTACH=CONFIG]227033[/ATTACH]

roletę rzymską (jeśli tak to białą, w kolorze czy jakąś wzorzystą)

czy drewniane żaluzje

okna są dwa: duże te które widać i po prawej małe (połowa tego dużego)

poradźcie bo :confused:

 

Superrr

Jakie wymiary ma Twoja kuchnia-to co jest na zdjęciu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co można zrobić przy okazji 'dekorowania' okna balkonowego którego róg styka się ze skośnym sufitem? Prawdopodobnie rolety rzymskie albo plisy przy ramie, ale co na miejsce zasłon?

 

[ATTACH=CONFIG]241086[/ATTACH]

 

 

Wszystko co pojdzie na skrzydło drzwi balkonowych a co w miejsce zasłon? Hmmmm żaluzja pionowa(wertikal) ale chyba nie o taki wygląd chodzi musisz coś pokąbinować ale będzie ciężko:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ba! Jakby miało byc lekko poradziłabym sobie sama. ;)

 

Ponieważ to pokój dziecięcy istnieje obawa, że z verticali szybko zostaną "wióry".

Już nawet w ramach desperacji i burzy mózgów przyszedł nam do głowy pomysł żeby zasłonę zastosować na czymś podobnym do wieszaków w łazience gdzie pręty są tylko z jednej strony przymocowane do sciany i się je odchyla w razie potrzeby ale to musiałoby byc strasznie pancerne by bez szwanku wytrzymać cieżar długiego pręta i zasłonę. Rozważaliśmy też wbicie karnisza z jednej strony w sufit podwieszany ale prawdpodobnie to spowodowałoby po jakims czasie destrukcję płyty GK i zawalenie się całości.

Myślimy dalej ...

 

Wszystko co pojdzie na skrzydło drzwi balkonowych a co w miejsce zasłon? Hmmmm żaluzja pionowa(wertikal) ale chyba nie o taki wygląd chodzi musisz coś pokąbinować ale będzie ciężko:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...