Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

http://www.dekorokna.com.pl/fotki/faldy_na_tasmie.jpg

 

ktos wie moze jak nazywa się ta specjalna tasma która układa firankę w takie równe" fale" na pewno bedę mieć karnisze montowane do sufitu, takie na których mozna przesuwac firanki za pomoca sznurka ( czyli odpada zwykły karnisz i firanka z"oczkami") ) - robią takie w eurofirany ale tam mają bardzo wysokie ceny - jakoś nie uśmiecha mi się płacić ponad 3000zł za same firanki + plastikowe karnisze do salonu który ma zaledwie 30m2, o zasłonach nawet nie wspominam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do forumowiczek tych które same szyły badź mają rolety rzymskie.

Zamierzam sama uszyć takie rolety ale biorąc pod uwagę, ze jestem dość niedoświadczoną krawcową nasuwa mi sie sporo technicznych uwag. I mimo, że przeryłam internet w te i wewte ciągla pozostają pewne wątpliwości.

A moje pytania to:

- w jaki sposób macie założone paliki/ czy są w specjalnych taśmach, tunelikach itp - jak to wygląda od strony okna?

- ile sznureczków jast zalożonych na całej szerokości - zależy to pewnie od szer. okna więc pewnie pytanie powinno brzmieć co ile cm taki sznureczek powinien przebiegać?

- jakie powinny być odległości miedzy palikami? wiem, że jeśli chcę by fale układały się schodkowo to odległości nie powinny być równe

- czy wasze oczka w roletach wszywane sa ręczne czy macie pionowe taśmy z zaczepionymi oczkami?

 

Może ktoś może wrzucić jakieś podglądowe zdjęcie tyłu rolety? I np zmierzyć mi jakie ma odległości między patyczkami?

 

Wiem, że każda roleta pewnie szyta jest indywidulanie do okna ale pewien podgląd moze by mi ułatwił rozpracowanie tego u siebie.

Z góry dziękuję za wszystkie uwagi, rady, zdjęcia itp.:hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś pomoże

Planuję rolety rzymskie.

Widzę je u mnie w jadalni. Ale nie chcę takich lichych…

http://images65.fotosik.pl/819/3553279c6490def6.jpg

 

Chcę takie konkretne

 

http://images64.fotosik.pl/819/258cccc1cc17df91.jpg

 

Czy to jest tylko kwestia materiału, czy uszycia, jakie macie doświadczenia?

 

Jak sadzicie z czego najlepiej zrobić tę czarną obwódkę?

 

Pięknie wyglądają rolety we wnękach okiennych, rozumiem, ze są wtedy podwieszane do ściany we wnęce i skoro ja w tym miejscu mam rewizje od rolet zewnętrznych to wtedy to rozwiązanie odpada, prawda?

 

Jak sądzicie cena za uszycie (z ta lamówką) z mechanizmem bez materiału za roletę na okno o wymiarach 140cm x87cm – 212 zł to ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Czy sądzicie, że taka tkanina będzie dobra na roletę rzymską, chodzi mi o to czy nie za gruba?

http://drecotton.pl/pl//909-bawe%C5%...%82onowa-.html

 

Chcę, żeby była gęsta, zasłaniająca, nie takie tam fru fru, ale czy do mechanizmu się takie coś nadaje?

 

Do mechanizmu powinna się nadać, jednak możesz mieć dwa w jednym: gęstą, konkretnie wyglądającą a jednak nie całkiem zaciemniająca. Zawsze przyjemniej gdy światło przenika nawet jeśli chcesz się chronić przed spojrzeniami z zewnątrz czy przed słońcem. W jadalni chyba nie powinno być aż takiego zaciemnienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no więc przeszperałam dysk. zdjęcia mają zmieniony kontrast, bo na oryginałach nie było absolutnie nic widać.

 

w każdym razie wrzucam zdjęcie od dołu, gdzie widać konstrukcję g-k (u mnie jest to profil obłożony płytą, 4 cm o ile pamiętam. ktoś z forumowiczów po prostu przymocował płytę gk do sufitu i ma "chudszą" maskownicę (1cm szeroką). mi się ten efekt 3d podoba znacznie bardziej, zabudowa jest moim zdaniem bardziej wyraźna i bardziej elegancka).

[ATTACH=CONFIG]218560[/ATTACH]

 

tutaj macie dość karkołomną próbę uchwycenia karnisza od ściany do ściany. akurat na tym oknie jest tylko zasłona. ale widać jak jej kawałek dochodzi do narożnika.

[ATTACH=CONFIG]218562[/ATTACH]

a tutaj widok zabudowy od boku - akurat u mnie pomieszczenie ma taki układ, że jeden z karniszy jest oglądany od boku i wygląda moim zdaniem całkiem estetycznie (cieżko mi sobie wyobrazić oglądanie szczytu "rurki" na której jest np. zasłona. ze względu na układanie się materiału byłabym w stanie zaakceptować tylko przelotki, ale pozostaje problem tejże "rury").

[ATTACH=CONFIG]218563[/ATTACH]

 

 

Duś, może coś doradzisz :)

Chciałabym zrobić taką zabudowę karnisza z gk, jeszcze nie wiem czy 3D jak to określiłaś, czy tylko wersję cieńszą z kawałka płyty gk. To narazie do rozważenia, natomiast mam problem innej natury. Właśnie sobie uświadomiłam że mam dość nietypową sytuację nad oknami w salonie. Załączam fotki. Jak widać, jest tam nad nimi nadlany jakiś (chyba) podciąg? I teraz pytanie w którym miejscu ulokować listwę z żabkami, oraz zabudowę gk, aby było najlepiej..?

 

IMG_4295.jpgIMG_4296.jpg

 

Tu widać lepiej jak szerokie jest to "coś".

DSC00022.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej pozdrawiam wszystkich forumowiczów :bye::bye:

jestem totalnym laikiem jeśli chodzi o szycie firan a chcę uszyć firanę panel który na dole i na górze jest stworzony z 3 kolorów i moje pytanie czy muszę tą całość usztywnić mgiełką ??? zdjęcie firany mam nadzieję że się wyświetli;-) czekam na podpowiedz l-)

WP_20140414_020.jpg

WP_20140414_017.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

nie znam się na zasłonach, ale potrzebuję je do salonu :D Wysokość salonu to 2,70m. Zakupiłam już taftę 2x 3mb, tylko nie wiem na ile cm zrobić zakładkę u dołu (tzn. żeby nie było wiochy to ile ta zakładka powinna mieć)?

I nie wiem też czy zostawić dłuższą zasłonę żeby się "walała" po podłodze, czy zrobić na styk do podłogi.

Czy taka walająca się zasłona po podłodze nie jest w praktyce uciążliwa?

 

5484253_max_640_640_dla-domu-do-salonu-tekstylia-do-salonu-firany-i-zaslony-firana.jpg

(zdjęcie inspiracja)

 

pls help :confused:

Edytowane przez jazzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.dekorokna.com.pl/fotki/faldy_na_tasmie.jpg

 

ktos wie moze jak nazywa się ta specjalna tasma która układa firankę w takie równe" fale" na pewno bedę mieć karnisze montowane do sufitu, takie na których mozna przesuwac firanki za pomoca sznurka ( czyli odpada zwykły karnisz i firanka z"oczkami") ) - robią takie w eurofirany ale tam mają bardzo wysokie ceny - jakoś nie uśmiecha mi się płacić ponad 3000zł za same firanki + plastikowe karnisze do salonu który ma zaledwie 30m2, o zasłonach nawet nie wspominam!

 

system wave

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DSC01631.jpgDSC01630.jpg

 

Witam dziewczyny,

 

pomogłybyście udekorować mi powyższe okna. Bardzo podoba mi się "panel track" wieszany do sufitu. Myślę, że na tym szerokim oknie ładnie by to wyglądało, problemem jest tylko kaloryfer po lewej stronie i włączniki po prawej (mniejszy problem bo zawsze można włożyć rękę za panel). Co sądzicie o tym rozwiązaniu?

 

Druga opcja to żaluzje drewniane, u mnie pasują chyba tylko białe? ze względu na białe plastikowe okna, z drugiej strony mam bardzo ładną podłogę w kolorze ciepłego brązu i marzą mi się też takiego koloru żaluzje. Czy białe okna i drewniane żaluzje mocno źle wyglądają?

Żaluzje polecono mi montować we wnęce okiennej ze względu na ich ciężar. Wyjście na balkon byłoby problemem, bo musiałabym za każdym razem je podciągać.

Czy jeżeli zamontuję żaluzje, to mogę również zawiesić długie zasłony? i czy na jednym czy na dwóch oknach.

 

Dziękuję za wszystkie porady, przepraszam za jakość zdjęć, ale robione były starą komórką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wnętrze jest raczej nowoczesne, aneks kuchenny białe szafki z szarymi blatami, mam tez białą cegłę na jednej ścianie i na wyspie, wklejam zdjęcie tylko trochę ciemne jest, w rzeczywistości jest dużo jaśniej DSC01442.jpg. Mieszkanie jest bardzo widne, cały dzień mam słońce.

 

Jeżeli chodzi o te panel tracki to myślałam, że są różne materiały i można wybrać jakiś delikatniejszy by nie wyglądało jak dawniej vertikale.

Duś uważasz, że żaluzje na zewnątrz nie będą zbytnio uciążliwe? te drewniane podobno są ciężkie, co z wychodzeniem na balkon? i jaki kolor? Podłogę mam w kolorze ciepłego brązu, coś jak jasny orzech, tak samo drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duś dziękuję za info w sprawie paneli, bardzo przydatne,

 

mi o żaluzje też chodziło wewnątrz mieszkania, tylko mi w sklepie doradzali we wnęce okiennej,a mi się bardziej podobały montowane na ścianie lub suficie. Facet mi mówił, że z prawdziwego drewna są bardzo ciężkie i będzie mi ciężko je podciągać, by wyjść na balkon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zwracam się do Was z prośbą, może któraś z Was ma pomysł jak można zrobić zawieszki do lambrekina dziecięcego.

kwiatki 1.jpg

kwiatki.jpg

Moja córka ma 5 lat i od kiedy pokazałam jej taki lambrekin w necie, ciągle mi marudzi, że taki chce. Pomocy!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam trochę dziwne pytanie, ale może od początku. Będziemy synowi robić pokój z pokoju, który jest teraz naszą sypialnią, okno aktualnie wygląda tak:

[img[https://lh5.googleusercontent.com/-sCuJ9VLxh2Y/TR3i4nnRXpI/AAAAAAAADqw/tZzWmQZo3f4/s640/P1020098.JPG[/img]

Chciałabym synowi zrobić taką samą firankę (tz całkiem gładką), ale krótką i na innej szynie tz nie od ściany do ściany tylko na same okno i bez zasłon (będą rolety). Firankę chciałabym na taśmie na takich plastikowych haczykach.

Więc w końcu pytania :)

Jaka długą robić firankę? przed parapet czy za? (parapet mam średnio ładny) Jak długa powinna być szyna? Tz mniej więcej ile dłuższa niż okno? Ewentualnie co innego jeszcze oprócz firanki biorąc po uwagę, że mieszkanie jest w bloku na parterze i nie chce żeby mi zaglądano w okna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...