Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dziewczyny potrzebuję podpowiedzi.

Muszę jak najszybciej kupić coś na okna do domu;) w salonie będą firany i zasłony, u dzieciaków też (łatwiej przeprać co tydzień-alergia), natomiast zastanawiam się co dać do naszej sypialni i gabinetu (okna na jednej ścianie od frontu, więc raczej w obu powinno być to samo). Plisy mnie urzekły, ale czy one się sprawdzą w sypialni?? Mamy duuuże okno, od ulicy. Jak zasłonię plisę na noc to spoko, a co za dnia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny potrzebuję podpowiedzi.

Muszę jak najszybciej kupić coś na okna do domu;) w salonie będą firany i zasłony, u dzieciaków też (łatwiej przeprać co tydzień-alergia), natomiast zastanawiam się co dać do naszej sypialni i gabinetu (okna na jednej ścianie od frontu, więc raczej w obu powinno być to samo). Plisy mnie urzekły, ale czy one się sprawdzą w sypialni?? Mamy duuuże okno, od ulicy. Jak zasłonię plisę na noc to spoko, a co za dnia?

Do sypialni lepiej dać coś bardziej przytulnego od plis.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,proszę poradżcie mi co dać do moich okien na frontowej elewacji.Są to 2 okna ,jedno z kuchni ,a drugie z sypialni,chyba dobrze ,gdyby było to samo.Kuchnia jest nowoczesna,biała z żółtymi i limonkowymi dodatkami .Proszę o rade:)
Rolety rzymskie nadają się i do nowoczesnych wnętrz i do klasycznych. Do sypialni polecam rolety rzymskie DUO gdzie materiał firanowy podciąga się niezależnie od zasłon i odwrotnie. Do tego są bardzo łatwe w obsłudze i w utrzymaniu czystości. Można regulować dopływ światła. O roletach mogłabym pisać w nieskończoność.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowoczesność to dla każdego coś innego, ale może te realizacje Ci się spodobają:

bardzo ładne, tak o coś takiego :)

tylko zastanawiam sie nad tym rozwiązaniem rolety rzymskie DUO :cool:

Potrzebuje cos na dwa okna które beda musiały być zaslaniane i w dzień /firanka lub cos w tym stylu / i na noc.

Czy takie rolety rzymskie no Duo można tak stosować , nigdy tego na żywo nie widziałam :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz może jakies fajne zdjecie takich realizacji we wnętrzu nowoczesnym ?? chodzi mi o jakies proste wersje a nie na bogato :-) moze to będzie cos czwgo szukam do okien w salonie , ktore będą za naroznikiem/ kanapą :-)
Klienci sami sobie montują rolety, więc nie mam możliwości zrobienia zdjęć. Ale w internecie jest tego mnóstwo, więc jest się w czym zainspirować

 

bardzo ładne, tak o coś takiego :)

tylko zastanawiam sie nad tym rozwiązaniem rolety rzymskie DUO :cool:

Potrzebuje cos na dwa okna które beda musiały być zaslaniane i w dzień /firanka lub cos w tym stylu / i na noc.

Czy takie rolety rzymskie no Duo można tak stosować , nigdy tego na żywo nie widziałam :cool:

Tak właśnie działają Duo. Myślę że to dużo lepsze rozwiązanie niż lekka roleta i zasłony. Tym bardziej że ma tam stać kanapa,jeśli dobrze pamiętam, a krótkie zasłony - zdecydowanie nie.

Mechanizm Duo ma 2 łańcuszki sterujące i wygląda trochę inaczej niż zwykły mechanizm. Są w internecie też Duo gdzie działają na zasadzie firana w górę, zasłona w dół i odwrotnie,ale to nie ma sensu wg mnie- to tania chińszczyzna.

 

z tym, że rolety tego typu są mocno ingerujące we wnętrze. Chodzi mi o ich mocny charakter, wzór, który uzależnia dobranie pozostałych dodatków.

Nie zgadzam się z tą wypowiedzią. Uważam, że" ingerujące we wnętrze" są tkaniny, ich kolor, wzór czy faktura a nie forma dekoracji. Np. wzorzysta zasłona na pewno będzie bardziej przykuwać wzrok niż gładka roleta rzymska.

Edytowane przez joliska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po raz pierwszy! Jestem pod wrażeniem tego forum! jestem taką zszywaczką:) hobbystką. szyłam raczej sobie ubrania, ale, że nasze rolety zakończyły swój żywot postanowiłam zmierzyć się z uszyciem rolet rzymskich. Proszę o radę: gdzie można kupić akcesoria do nich typu te obciążniki wszywane w poprzek rolety, mechanizm ze sznureczkiem, który blokuje roletę na właściwym miejscu itp. Jak najlepiej zamocować je: do ściany czy do ramy okiennej, ( bardziej podobałoby mi się do ramy, ale boję się ,że to będzie mniej stabilne, a mój mąż nie należy do osób szczególnie cierpliwych- nie znosi , gdy coś się rozpada:)) Moje dzieci mają astmę oskrzelową , w związku z tym muszę często prać tego typu rzeczy ,żeby nie kumulował się na nich kurz. Czy są jakieś wytyczne , co do tkanin , z jakich można uszyć takie rolety? Dodam ,że nie chcę ,żeby to był takie "firankowy" materiał. Czy jest może jakiś filmik , jak uszyć taka roletę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po raz pierwszy! Jestem pod wrażeniem tego forum! jestem taką zszywaczką:) hobbystką. szyłam raczej sobie ubrania, ale, że nasze rolety zakończyły swój żywot postanowiłam zmierzyć się z uszyciem rolet rzymskich. Proszę o radę: gdzie można kupić akcesoria do nich typu te obciążniki wszywane w poprzek rolety, mechanizm ze sznureczkiem, który blokuje roletę na właściwym miejscu itp. Jak najlepiej zamocować je: do ściany czy do ramy okiennej, ( bardziej podobałoby mi się do ramy, ale boję się ,że to będzie mniej stabilne, a mój mąż nie należy do osób szczególnie cierpliwych- nie znosi , gdy coś się rozpada:)) Moje dzieci mają astmę oskrzelową , w związku z tym muszę często prać tego typu rzeczy ,żeby nie kumulował się na nich kurz. Czy są jakieś wytyczne , co do tkanin , z jakich można uszyć takie rolety? Dodam ,że nie chcę ,żeby to był takie "firankowy" materiał. Czy jest może jakiś filmik , jak uszyć taka roletę?
Polecam się. Mechanizm radzę kupić łańcuszkowy, sznurkowe nie są już takie stabilne ponieważ z reguły mają mniej sznureczków podciągających przez co materiał nie układa się równiutko jak w łańcuszkowych. Wszystkie akcesoria daję w komplecie z mechanizmem. Jeśli jest miejsce to zdecydowanie montaż ściana lub sufit. Do rolet można użyć większość dostępnych tkanin, oby nie były bardzo sztywne, ale mogą być grube. Szyję rolety z bawełny 284g/m2, w dotyku prawie jak obiciowa. Jest filmik na youtube, ale bardzo powierzchowny. Pytaj na forum, może coś pomogę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duo nie widziałam na żywo.

wygląda to podobno tak:

[ATTACH=CONFIG]274083[/ATTACH]

 

Ale prostszym rozwiązaniem wydają się być lekkie rolety rzymskie (na dzień) i dodatkowo zasłony (na noc). Podobnie jak w tych realizacjach powyżej.

 

tylko ze w dzien tez bym chciala zeby te okna były "przysłonięte" a roleta rzymska to trochę za duzo jak dla mnie na stałe/cały dzień. Chciała bym cos bardziej przejrzystego :yes:

Klienci sami sobie montują rolety, więc nie mam możliwości zrobienia zdjęć. Ale w internecie jest tego mnóstwo, więc jest się w czym zainspirować

 

Tak właśnie działają Duo. Myślę że to dużo lepsze rozwiązanie niż lekka roleta i zasłony. Tym bardziej że ma tam stać kanapa,jeśli dobrze pamiętam, a krótkie zasłony - zdecydowanie nie.

Mechanizm Duo ma 2 łańcuszki sterujące i wygląda trochę inaczej niż zwykły mechanizm. Są w internecie też Duo gdzie działają na zasadzie firana w górę, zasłona w dół i odwrotnie,ale to nie ma sensu wg mnie- to tania chińszczyzna.

.

 

właśnie chyba cos takiego bym chciała , tylko muszę poszukać bo nie widzę takich rozwiązania za dużo, przeważnie klasyczna roleta + zasłony :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ze w dzien tez bym chciala zeby te okna były "przysłonięte" a roleta rzymska to trochę za duzo jak dla mnie na stałe/cały dzień. Chciała bym cos bardziej przejrzystego :yes:

 

 

właśnie chyba cos takiego bym chciała , tylko muszę poszukać bo nie widzę takich rozwiązania za dużo, przeważnie klasyczna roleta + zasłony :(

 

W internecie raczej nie widzę takiego systemu DUO jak ja mam. Jest tylko ten na zasadzie jak pisałam wcześniej firana w górę zasłona w dół. Przy tym systemie nigdy nie ma możliwości otwierania okna na oścież, a w moim można oba materiały podnieść niezależnie od siebie - jest to ich zaletą. Mój mechanizm doskonale sprawdza się na oknach balkonowych i tarasowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam się. Mechanizm radzę kupić łańcuszkowy, sznurkowe nie są już takie stabilne ponieważ z reguły mają mniej sznureczków podciągających przez co materiał nie układa się równiutko jak w łańcuszkowych. Wszystkie akcesoria daję w komplecie z mechanizmem. Jeśli jest miejsce to zdecydowanie montaż ściana lub sufit. Do rolet można użyć większość dostępnych tkanin, oby nie były bardzo sztywne, ale mogą być grube. Szyję rolety z bawełny 284g/m2, w dotyku prawie jak obiciowa. Jest filmik na youtube, ale bardzo powierzchowny. Pytaj na forum, może coś pomogę.

 

Proszę jeszcze określić cenę za jeden mechanizm. Widziałam filmik, ale właśnie przy użyciu sznureczków. Jeszcze mam pytanie odnośnie tych obciążników , które są włożone w tunele w poprzek rolety, z czego one maja być wykonane i czy kupię to w jakimś markecie budowlanym. Co ile cm mają być te tunele? Jeśli to będzie mocowane do ściany to muszę kupić karnisz i roleta musi trzymać się na '' żabkach ' lub grubych szelkach? Bardzo dziękuję za pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę jeszcze określić cenę za jeden mechanizm. Widziałam filmik, ale właśnie przy użyciu sznureczków. Jeszcze mam pytanie odnośnie tych obciążników , które są włożone w tunele w poprzek rolety, z czego one maja być wykonane i czy kupię to w jakimś markecie budowlanym. Co ile cm mają być te tunele? Jeśli to będzie mocowane do ściany to muszę kupić karnisz i roleta musi trzymać się na '' żabkach ' lub grubych szelkach? Bardzo dziękuję za pomoc:)
Cena zależna jest od szerokości rolety.W mechanizmie łańcuszkowym też są sznureczki podciągające. Mechanizm łańcuszkowy od sznurkowego różni się tym że w łańcuszkowym roletą steruje się łańcuszkiem, a w sznurkowym- sznurkiem. W mechanizmie łańcuszkowym łańcuszek sterujący pracuje dookoła a to oznacza że jeżeli roletę zamówimy z łańcuszkiem o pętli np. 150cm to ona zawsze tyle będzie miała niezależnie od tego jak roleta będzie podciągnięta. Natomiast w sznurkowym sznurek sterujący przy podniesionej rolecie będzie nam się wyciągał czasem nawet aż leżąc na podłodze. Mechanizm łańcuszkowy jest w ładnej kasecie, sznurkowy to tylko zwykły profil z rzepem. W łańcuszkowym roleta zahamuje w każdym momencie. Sterowanie roletą w mechanizmie sznurkowym już nie jest takie proste. Z czasem nieźle daje w kość, że się odechciewa rolet rzymskich. Lepiej ponieść większy koszt na początku i zainwestować w mechanizm łańcuszkowy a z czasem wymieniać tylko tkaninę jak się znudzi roleta rzymska. Mechanizm łańcuszkowy jest tak naprawdę niezniszczalny. Jeszcze nigdy nie miałam reklamacji mechanizmu. Przy zakupie mechanizmu u mnie pręty są w cenie. Nie trzeba ich kupować osobno. Pręty do rolet są wykonane z włókna szklanego ( nie polecam bo zaciągają tkaninę) oraz z tworzywa transparentne 4 lub 5mm w zależności od szerokości rolety. Mam jeszcze pręty transparentne 8mm- szczególnie polecane do rolet o szerokości od 2m. Tunele mogą być w różnej odległości, ale zazwyczaj to ok. 25cm. Jeśli jest mało miejsca nad oknem trzeba zrobić gęściej, żeby można było otworzyć okno przy podciągniętej rolecie. Tkanina na roletę jest montowana za pomocą rzepu do mechanizmu, a mechanizm za pomocą uchwytów do ściany lub do sufitu. Nie potrzebne już są żadne karnisze, żabki, szelki, itpzamknieta1.jpgSzurkowaikona.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ankubek czy twoje rolety duo mają 2 łańcuszki gdzie firana podciąga się niezależnie od zasłony czy mechanizm działa na zasadzie firana w górę zasłona w dół i odwrotnie? Pytam bo ja mam w ofercie innowacyjny system gdzie firana podciąga się niezależnie od zasłony. Mechanizm ma 2 łańcuszki. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie. Firana otwory na przelotki ma wypalane.

 

podciąga się tylko tkanina zasłonowa, natomiast firany wiszą na stałe w formie ekranów, przymocowane do szyny na rzep; taki podwójny mechanizm chodził mi po głowie :)

Mechanizm łańcuszkowy sprawdza się rewelacyjnie, polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...