Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam Was i bardzo proszę o pomoc w „ubraniu” moich dwóch okien, każde o wymiarze 300x235… „ubranko” ma stanowić osłonę przed sąsiadami w ciągu dnia :yes:

Kompletnie nie znam się na materiałach, w sklepie spodobał mi się len (brak wzorków, delikatna faktura materiału, matowy tzn. niebłyszczący materiał), ale nie wiem czy jest to praktyczny materiał na panele/firany :confused:

Interesuje mnie prosta, nowoczesna aranżacja. Opcje są dwie (być może więcej?!? ale mi są one nieznane :p )

- panele (przykładowe zdjęcie z internetu) – ile sztuk paneli i jaka szerokość pojedynczego panela – szerokość pojedynczej „ściany” okiennej = 389cm i 410cm?

panele okienne.jpg

- zasłona (przykładowe zdjęcie z internetu)

firany.jpg

 

„Problemy”: pomieszczenie jest stosunkowo wysokie ok. 3,10m a materiały dostępne w sprzedaży są podobno na max szer. 3,0m – stąd też pojawiła się opcja paneli i cięcia materiału wzdłuż, ale czy wg Was będzie to dobrze wyglądało (miejsce na szynę jest ukryte w podwieszanym suficie)?

Kolor BIAŁY... i moje okienka

IMAG1265.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" pomieszczenie jest stosunkowo wysokie ok. 3,10m a materiały dostępne w sprzedaży są podobno na max. szer.3,0m" tu mi się coś nie zgadza. Materiały firanowe mają określoną wysokość a kupuje się na szerokość natomiast zasłonowe mają okreśoną szerokość, a kupuje się na wysokość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Wam dziękuję za podpowiedzi :)

Bardzo podobają mi się firany, ale czy dobrze będą wyglądały bez zasłon? Czy len jest praktycznym materiałem? I co z tą max długością - będę musiała kupić po szerokości materiału (na długość) a to wiąże się z tym, że na każdym oknie będą przynajmnie 2 firany (łączenia) - czy w przypadku firan dobrze to wygląda?

Przy systemie wave, ile finalnie szerokości ma materiał 3m?

 

duś, 'nowoczesności' się nie boję... mam betonowy sufit w salonie i w całym domu (poza sypialniami) żywicę na podłodze:lol2:

Nie wiem o jakich żaluzjach piszesz, ale mam rolety zewnętrzne a żaluzje wewn narobią mi trochę chaosu tymi poprzecznymi paseczkami... ale może się mylę:p jestem otwarta na propozycję:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze będzie wyglądać materiał nie typowo firanowy lecz coś jak cieniutka bawełna, tkanina matowa oczywiście. Raczej mało tkanin powyżej 3m wysokości, chociaż z firanową się spotkałam, miała 3,30 z ołowianką. Ale to i tak mało, bo jeszcze podwinięcie dołu, myślę że szerokie i góry. 2 firany byłyby bardziej do użytku niż jedna np. przy prasowaniu, i rozsunąć można na 2 boki w razie potrzeby, tylko czy 2 wystarczą? System wave marszczy 1:2 lub 1:1,5.

Popieram, żaluzje narobią chaosu przy tak dużych oknach.

waveulotkaty.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób, które mają w kuchni panel ( firankę roletkę) nie podciągany go góry.

Czy on przeszkadza podczas otwierania okna?

 

Taka sytuacja

[ATTACH=CONFIG]275858[/ATTACH]

 

Przy otwieraniu na oścież tak ale przy uchylaniu zupełnie nie.... choć nic nie stoi na przeszkodzie by ją troszkę odsunąć do otwierania a później zsunąć z powrotem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dziękuję za pomoc...

 

duś, mnie niestety wszelkie podziały drażnią... Rolety zewn używamy zawsze na noc, jak jest zimno/ wieje i jak jest piekarnik na zewnątrz;)

Poza tym chyba na firanach nie widać aż tak kurzu:rolleyes: a ja delikatnie mówiąc nie przepadam za lataniem ze szmatą:p

 

Muszę ponownie wybrać się do sklepu na oglądanie materiałów, ale najpierw muszę zwalczyć choróbsko, które mnie dopadło:bash:

Modnydom, na jakie tkaniny poza bawełną mogłabym zwrócić jeszcze uwagę:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dziękuję za pomoc...

 

duś, mnie niestety wszelkie podziały drażnią... Rolety zewn używamy zawsze na noc, jak jest zimno/ wieje i jak jest piekarnik na zewnątrz;)

Poza tym chyba na firanach nie widać aż tak kurzu:rolleyes: a ja delikatnie mówiąc nie przepadam za lataniem ze szmatą:p

 

Muszę ponownie wybrać się do sklepu na oglądanie materiałów, ale najpierw muszę zwalczyć choróbsko, które mnie dopadło:bash:

Modnydom, na jakie tkaniny poza bawełną mogłabym zwrócić jeszcze uwagę:confused:

Najlepszym rozwiązaniem jest wizyta w sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Potrzebuję porady dot. szerokości karnisza w oknie balkonowym w sypialni. Szerokość okna 176cm, odległość do ściany po prawej stronie jest 60cm, z lewej do kaloryfera jest 25cm, a do skosu po lewej 60cm. Myślałam o szerokości 240cm tylko nie wiem czy będzie to dobrze wyglądało jak będzie dziura pomiędzy zasłoną a ścianą po prawej (tam będzie stała niska komoda). Z kolei jak dam taki żeby zakrył całą tą ścianę po prawej to karnisz musiałby być na szer. 300cm i nie wiem czy nie przytłoczyłoby tego pokoju.

IMG_4715.jpg

 

Mam jeszcze pytanko odnośnie karniszy. Polecał tu ktoś firmę karnix. Patrzyłam na ofertę i nie wiem czy wybrać gr. 19 czy 25mm?

 

2) Planuję na klatce powiesić rolety dzień i noc, będą pasować?IMG_4718.jpg

 

3) Czy ktoś wie coś o zasłonkach dekoracyjnych Borneo z Karnix-a? Czy zasłaniają one okno czy tylko mają służyć jako dekoracja? Cena jest bardzo fajna :-)

Edytowane przez Niureczka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...