Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

pytanie dla doświadczonych o karnisze...

 

czy zamawiać pojedyncze czy lepiej podwójne? podwójne to chyba też cena podwójna... a na całym domku się nazbiera :(

 

planuję okna zasłaniać roletami więc zasłonki i tak nie będą spełniały swojej funkcji

 

czy może jednak zasłonki zapinać do tego samego karnisza co firankę?

 

ponawiam pytanie o karnisz do wykuszu, czy łatwo go rozmontować przy zmianie firnaki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

a czy ktoś z Was ma może w oknach "makarony"? Właśnie sie nad nimi zastanawiam. Maja tę zaletę, że można je upinać na różne sposoby, albo mogą sobie wisieć prosto. Tylko nigdy nie widziałam ich "na żywo", więc nie wiem, czy rzeczywiście ładnie prezentują się na oknie

 

Ja mam w lazience (fotka w dzienniku) tylko ja nie upinalam, bo do wystroju pasowala prostota, no i sporo przycielam tych makaronow, ogolnie polecam, bo fajnie wyglada szczegolnie zlote sa sliczne (widzialam u kogos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem użytkowniczką makaronów od roku -prałam je już kilka razy. Możecie mi wierzyć -zachowują się po praniu idealnie-=nie plączą sie. Maja taka gładka strukturę, ze po praniu jak je wyciągam z woreczka wieszam od razu na karnisz i same sie rozplątują.

 

KasiaR --mam pytanie w jaki sposób masz podpiętą tą środkową firaneczkę-czy tam masz jakiś magnes czy podpięta jest jakoś do karnisza. Wiem ze upięcie tych firan nie należy do łatwych,ponieważ one "żyją" swoim życiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Zieljką.

 

Karnisze są połączone łacznikami.

 

a czy nie ma problemu potem przy zakładaniu firanek, ale na ten pręt, nie na żabki. trzeba to chyba rozmontowywać za każdym razem jak chce się wyprać lub zmienić firnatki i potem znowu nawlekać... ;)

 

 

Tak to wygląda

 

http://images41.fotosik.pl/51/7e72c2ed5de16655med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Zieljką.

 

Karnisze są połączone łacznikami.

 

a czy nie ma problemu potem przy zakładaniu firanek, ale na ten pręt, nie na żabki. trzeba to chyba rozmontowywać za każdym razem jak chce się wyprać lub zmienić firnatki i potem znowu nawlekać... ;)

To zrob sobie na guziki :wink: bo inaczej trzeba demolke (nie da sie tego tak tylko zdjac, trzeba poluznic taka mala srubke) robic jak zabek nie chcesz. A swoja droga jak fajne guzki sie wybierze to moga nawet za dekoracje robic. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Zieljką.

 

Karnisze są połączone łacznikami.

 

a czy nie ma problemu potem przy zakładaniu firanek, ale na ten pręt, nie na żabki. trzeba to chyba rozmontowywać za każdym razem jak chce się wyprać lub zmienić firnatki i potem znowu nawlekać... ;)

To zrob sobie na guziki :wink: bo inaczej trzeba demolke (nie da sie tego tak tylko zdjac, trzeba poluznic taka mala srubke) robic jak zabek nie chcesz. A swoja droga jak fajne guzki sie wybierze to moga nawet za dekoracje robic. :p

 

Albo szelki :)

może coś w tym stylu

 

http://www.swiatfiran.pl/data/gfx/pictures/large/9/3/839_5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie mi proszę (jeśli tak macie, to może zdjęcia...) jak rozwiązać firany w salonie. Mam okno tarasowe na jednej ścianie i zwykłe na drugiej ścianie. Powiesić na nich długie firany, czy może na tarasowym długie, a na zwykłym krótkie? Zasłonki mam już kupione na oba okna długie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nastka79 mam tak samo jak Ty. Ja na oknie tarasowym dałam długie, a na zwykłym krótkie. Zasłonki wszędzie mam długie. Tylko że u mnie na tym zwykłym oknie stoi sofa, więc pomyślałam że nie ma sensu dawać długich. Jest ok. Wydaje mi się, że niezależnie jak zrobisz będzie dobrze :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wszedzie dlugie firanki (w salonie duze okna, w jadalni normalne okno)- Natalia, masz mnie po drodze wiec zapraszam, Sonika to wie, ze zaproszenie tez ma. Zaslonki, a wlasciwie boczki mam do poziomu podlogi, bo takie lezace wszyscy majacy mi odradzali. Wieczorem postaram sie wkleic zdjecia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam ten problem, sa u mnie 3 okna i 4 balkonowe. Z tych 3 pod jednym stoi sofa takze nie ma dostepu i juz sama nie wiem co w tych oknach powiesic. Dodam, ze chce albo firanki albo zaslony i maslalam o czyms dlugim, bo salon jest wielki i boje sie, ze krotkie zgina w pomieszczeniu.

Moze w Waszych fotkach cos podpatrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...