Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

mam 3 rolety rzymskie (tkanina Damasco i Jupiter romantica) i zasłony i poszewki dekoracyjne na poduszki.

Jakość OK, Tylko w roletach jest system sznurkowy nie łańcuszkowy- dlatego są tańsze , Ale wszystko działa, tylko sznurki sie plączą.

 

 

Zobaczymy jak będzie po wypraniu tkaniny z rolet...

 

pozdrawiam

 

P.S. Zamów jednak wcześniej próbki tkanin, bo kolory w rzeczywistości sa inne niż w necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 3 rolety rzymskie (tkanina Damasco i Jupiter romantica) i zasłony i poszewki dekoracyjne na poduszki.

Jakość OK, Tylko w roletach jest system sznurkowy nie łańcuszkowy- dlatego są tańsze , Ale wszystko działa, tylko sznurki sie plączą.

 

 

Zobaczymy jak będzie po wypraniu tkaniny z rolet...

 

pozdrawiam

 

P.S. Zamów jednak wcześniej próbki tkanin, bo kolory w rzeczywistości sa inne niż w necie.

 

Dziekuje za informacje. Probki juz zamowilam. Jak beda ok to zamawiam :D Mi sie podobaja tkaniny z serii LUNA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam. Przeczytałam pytania odnośnie dekoracji okien i postanowiłam coś napisać. Od kilku dobrych lat zajmuję się aranżacją okien zarówno w dużych domach jak i w mieszkaniach. Jeśli chodzi o karnisze to zdecydowanie doświadczenie podpowiada mi jedną kwestię a mianowicie, że dwurzędowe karnisze są bardziej praktyczne. Dlaczego? Właśnie dlatego, że na podwójnym karniszu zawsze ma się większe pole do popisu niż na jednym. Jest nieograniczona możliwość kombinacji zasłon, firan, ekranów, rolet, ozdobników itp. Na jednym karniszu takich możliwości niestety nie ma. Karnisz powionien być zamontowany tak, aby światło okna zakrywał po obu stronach po 0,20 - 0,30 cm wtedy uzyskujemy odpowiednie proporcje. Oczywiście każdy montuje jak sam uważa według swoich potrzeb i możliwości. Górą - karnisz powinien być ponad linię okna także około 0,20 - 0,30 cm. Jeżeli lubimy lambrekiny lub inne ornamenty w tym klimacie to musimy zrobić miejsce takiej ozdobie (chodzi o wysokość np. lambrekinu), ażeby przy otwieraniu okna nie zachaczać nim o dekoracje. Pozaciągamy tkaninę, zresztą nie jest to praktyczne w użyciu. Jeśli chodzi o karnisze przysufitowe to jest to jak najbardziej odpowiedni karnisz do takiej dekoracji. Ja natomiast nie polecam ze względu na ograniczone pole działania przy aranżacji okna. Coraz więcej moich klientek odchodzi od przyszywania pospolitych taśm tłumacząc, że mają dość rozciągania a potem ponownego ściągania np. przed i po praniu. Coraz więcej zasłon i firanek szyję na kółka lub na różne rodzaje szelek. Na powyższych zdjęciach z firmy Eurofirany doskonale widać zastosowanie kółek. Są bardzo wygodne, szybkie w zakłądaniu na karnisz, ręce przynajmniej nie bolą a co najważniejsze wyglądają niezwykle elegancko. Należy tylko pamiętać, ze kółka tak jak karnisze mają różne rozmiary (grubość karnisza wyznacza nam rozmiar zastosowania danego kółka). Jeśli ktoś ma jakiekolwiek wątpliwości czy pytania odnośnie uszycia, kształtu, koloru itp. chętnie służę pomocą. nie przepłacajcie drogie koleżanki w takich firmach, o których piszecie. Zgroza. nie mam zamiaru się reklamować, pomogę we wszystkim, wytłumaczę a jeśli trzeba to uszyję nawet z powierzonych przez was tkanin. Ale to już raczej na prv, bo nie chcę aby to źle wyglądało. Same potraficie wiele zrobić i ja mogę w tym pomóc. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma jakiekolwiek wątpliwości czy pytania odnośnie uszycia, kształtu, koloru itp. chętnie służę pomocą. nie przepłacajcie drogie koleżanki w takich firmach, o których piszecie. Zgroza. nie mam zamiaru się reklamować, pomogę we wszystkim, wytłumaczę a jeśli trzeba to uszyję nawet z powierzonych przez was tkanin. Ale to już raczej na prv, bo nie chcę aby to źle wyglądało. Same potraficie wiele zrobić i ja mogę w tym pomóc. Pozdrawiam.

 

...z nieba mi spadasz:) Właśnie próbuję wymyślić dekorację moich okien i mam totalną pustkę w głowie. Może masz jakiś ciekawy pomysł co by tu pasowało:

 

http://fotki.be-3.info/cache/2009-01-08/IMG_5120.jpg_595.jpg

 

W salonie mam 3 takie okna, trzeciego na tym zdjęciu nie widać, jest obok tego z lewej strony.

Na tym zdjęciu widać trochę więcej:

 

http://fotki.be-3.info/cache/2009-01-06/010609193020.jpg_595.jpg

 

Będę wdzięczna za każdą podpowiedź:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jolasia. Na tak duże okna można wymyśleć wiele dekoracji, ale ważna jest informacja, które okno będzie otwierane najczęściej, a które mniej. Z doświadczenia wiem, że na takich oknach dobrze sprawdzają się karnisze. Od Ciebie teraz zależy czy lubisz proste kształty, czy owalne. Ważne jest też to, jakie będziesz miała meble i dodatki. Jeśli o prostych kształtach to dekoracja okna takie kształty też powinna zawierać. Jednym słowem prosta firanka, lekko zmarszczona, jeśli gładka to na dole polecam szeroki zakład, świetnie się prezentuje i obciąża w pewien sposób firankę. Od Ciebie zależy czy dekoracja ma być na kółkach, na taśmie czy na szelkach lub troczkach. Określ kierunek w jakim chcesz się poruszać, a ja postaram się wkleić takie zdjęcia dekoracji, które sobie wybierzesz.

 

Co do Jacki: tak - tu chodziło o 0,20m. Przepraszam za wprowadzenie w błąd i dziękuję za zwrócenie uwagi.

 

A to rolety, które ostatnio uszyłam:

 

 

http://images44.fotosik.pl/65/b6d689c03280ac67med.jpg

http://images37.fotosik.pl/61/e95d0300a1b9625emed.jpg

http://images45.fotosik.pl/65/b12d9147697ef8bcmed.jpg

Wszystkie rolety umieszczone są na mechanizmach, które zostały przymocowane nad otworem okiennym. Postaram się zrobić zdjęcia w salonie na dużym oknie (wyjście na taras) firanek i zasłon na kółkach abyscie miały obraz tego o czym ja mówię.

 

Renias: bardzo ładna dekoracja okna i ogromny plus dla wybranych kolorów. Kobiety zazwyczaj boją się wybierać na okna inne kolory niż biały, ecru czy brąz. A to ogromny błąd. Okno również jak meble ma stanowić jakąś cząstkę w pomieszczeniu. Założę się, że ktokolwiek wchodzi do tego pokoju zaraz zwraca uwagę na okno. I super. Cel osiągnięty. Gratulacje. takich lambrekinów szyję bardzo dużo, oczywiście kształty zmieniam, ale są one raczej ostre niż tzw. półkola. Zamiast tego polecam inny lambrekin, który wygląda tak samo jak woda a jest o połowę tańszy. Czekam na taśmę, ale jak taki uszyję to obiecuję, że zdjęcie wkleję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcecie umiescić na oknie firankę albo zasłonę na kółkach to trzeba koniecznie pamiętać o tym, że karnisz musi być zamontowany pod syfitem około 10-15 cm dlatego, że jeśli nabijemy kółko i nałożymy je na karnisz to jest jeszcze nad kółkiem około 4-5 cm tkaniny. Zobaczcie sobie dokładnie powyższe zdjęcia z Eurofiran to zrozumiecie co mam na myśli. Nie nabija się kółek przy samym brzegu góry zasłony. Wygląda to fatalnie i bez jakiejkolwiek wyrazistości i w ogóle kłóci się to z wszelką normą szycia. Poza tym jest to prawie nie do wykonania, ale i takie cuda już widziałam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renias: bardzo ładna dekoracja okna i ogromny plus dla wybranych kolorów. Kobiety zazwyczaj boją się wybierać na okna inne kolory niż biały, ecru czy brąz. A to ogromny błąd. Okno również jak meble ma stanowić jakąś cząstkę w pomieszczeniu. Założę się, że ktokolwiek wchodzi do tego pokoju zaraz zwraca uwagę na okno. I super. Cel osiągnięty. Gratulacje. takich lambrekinów szyję bardzo dużo, oczywiście kształty zmieniam, ale są one raczej ostre niż tzw. półkola. Zamiast tego polecam inny lambrekin, który wygląda tak samo jak woda a jest o połowę tańszy. Czekam na taśmę, ale jak taki uszyję to obiecuję, że zdjęcie wkleję.

 

dzięki, to już są trochę "wiekowe" zasłony ;) ale to rawda, że wszystkim się podobają ;) obecnie w domu mam dużo okien i już się zastanawiam jak je urządzić, ale jeszcze nie mam pomysłu, w pierwszej kolejności muszę rozplanować dwa duże okna, jedno w salonie i jedno w jadalni, na zdjęciu jeszcze z etapu wykończeniówki

 

http://images34.fotosik.pl/405/787fbd9b5dd91514med.jpg

 

planuję w tych oknach rolety rzymskie, oczywiście inspiruję się Twoimi oknami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AsiaMariusz tez prosze o pomoc przy oknach :D

Mam dwa duze okna i zero pomyslu na nie :oops:

 

 

Zdjecie ponizej to okno tarasowe 370x230. Lewa strona sie przesuwa. Reszta jest na stałe.

 

http://images46.fotosik.pl/65/0b9f4980b0f93abem.jpg

 

Ponizej okno jadalniane 210x230. Jest na stale, nie otwiera się.

http://images45.fotosik.pl/65/0366890c4b96fdaam.jpg

 

Mam wnętrze nowoczesne w tonacji brazu, bezu, kremu. Myslalam o roletach rzymskich ale z organzy kolor krem. Odpadaja wszelkie makarony bo mam kota ktore je bardzo lubi tarmosić.

BARDZO BEDE WDZIECZNA ZA PARE SLOW POMOCY W UDEKOROWANIU TYCH OKIENEK :D Z GORY BARDZO BARDZO DZIEKUJE. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie dziewczyny. Odpowiadam na Wasze pytania.

 

Alunek> na karniszach można umieścić tylko roletę na szelkach albo na tunel. Z boku przy oknie musi być umieszczony taki "talerzyk", na który nawiniemy sznurek po podniesieniu rolety aby ta nie opadła na dół. Mechanizm natomiast jest odrębną częścią rolety. Ale znam ten problem. Klientka męczyła męża o zakup karniszy. Po kilku latach spodobały się jej rolety i co teraz mężowi powiedzieć? Odpowiedź wymyśliłam natychmiast. Rolety uszyłam i zamontowałam je bezinwazyjnie na ramach okien a karnisze wykorzystałam na zasłony. Bezinwazyjnie znaczy, że nie trzeba wiercić otworów w ramie okna tylko zawiesza się na ramy specjalne zaciski, do których przykręcany jest mechanizm. Moje prywatne zdanie jest takie. Jak już szyć rolety to na mechanizmach. roleta zatrzyma się na takiej wysokości, na którą ją podciągniemy i nie musimy martwić się o sznurki. Jeżeli roleta jest na mechanizmie to mamy po boku tylko jeden sznurek koralikowy. Przy rolecie na karniszu sposób podciągania jest taki sam ale mamy już z boku kilka sznurków i jeśli tylko jeden mocniej naciągniemy niż pozostałe to roleta może wisieć krzywo. Poza tym sznurki strasznie się plączą. Ale do wszystkiego można się przyzwyczaić. Tak więc Alunek da się roletę uszyć na karnisz choć różnica w jakości i używaniu jest bardzo duża.

Mechanizm do rolety można przymocować do ściany, do sufitu, do ramy okna.

 

RenataS> muszę wiedzieć, czy te okna będą otwierane czy są zamontowane na stałe tzw. fiksy. Ma to znaczenie dla wyboru dekoracji, ponieważ tam gdzie okno jest duże a nie otwierane to pomysłów jest bardzo dużo. Modne jest teraz to, że zasłony są o wiele, wiele za długie i leżą na podłodze. Stosuję to właśnie przy oknach dużych gdzie nikt nie chodzi. Jest to wtedy wyłącznie typowa dekoracja.

 

Anisia3> pochodzę z Łodzi natomiast firmę mam pod Łodzią.

 

majcia> bombowe jest to, że masz tak dużo dużych okien. Nie ma to jak światło. Rolety można śmiało uszyć i zamontować nad oknami, na ścianie. Rarytas jest też taki, że okno, które będzie otwierane jest oknem przesuwnym. Przy otwieraniu nie zahaczy ono o roletę albo o inną dekorację.

Jeśli natomiast nie rolety to muszę wiedzieć ile ściany jest po lewej stronie jednego i drugiego okna.

Przykład: jeśli wybierzesz zasłony to jedna z nich może być umieszczona na połowie prawego okna a druga właśnie na lewej ścianie. Lewe okno musi być raczej dostępne z uwagi na dużą częstotliwość jego otwierania. Na lewym oknie, środkowym i prawym - firanka, którą śmiało możesz odsunąć z lewej strony na prawą podczas wychodzenia na taras.

Jeśli chodzi o drugie okno to sytuacja jest podobna z tym, że możliwości jest więcej ponieważ dekoracja nie będzie przesuwana. Jak możesz to napisz albo zrób zdjęcia ściany obok i koniecznie weź pod uwagę to, czy na tych ścianach przy oknach będzie stał jakiś mebel lub tp.

 

Kilka zalet rolety rzymskiej:

=modna,

=wygodna w użyciu,

=niesamowicie elegancka,

=do prasowania zaledwie niewielki prostokąt w porównaniu z ogromnymi metrażami firanek,

=przy odpowiednio dobranej tkaninie chroni wyśmienicie przed słońcem jak i przed upierdliwymi sąsiadami,

=rewelacyjna pod względem wszelkich zwierzątek w domu, mają one utrudniony dostęp gdy jest podciągnięta, w skutek czego jest ona zawsze czysta i oczywiście bez zaciągnięć, dziur itp.

=jeśli mamy już mechanizm to koszt następnej rolety jest znacznie mniejszy, gdyż dotyczy tylko nowej tkaniny i uszycia. Pręty z poprzedniej rolety wyciągamy i umieszczamy w nowej.

Wada:

=koszt.

Z roletami tak jak z butami. Lepiej trochę dołożyć, a posłuży nam na dłużej.

 

 

[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie dziewczyny. Odpowiadam na Wasze pytania.

 

 

majcia> bombowe jest to, że masz tak dużo dużych okien. Nie ma to jak światło. Rolety można śmiało uszyć i zamontować nad oknami, na ścianie. Rarytas jest też taki, że okno, które będzie otwierane jest oknem przesuwnym. Przy otwieraniu nie zahaczy ono o roletę albo o inną dekorację.

Jeśli natomiast nie rolety to muszę wiedzieć ile ściany jest po lewej stronie jednego i drugiego okna.

Przykład: jeśli wybierzesz zasłony to jedna z nich może być umieszczona na połowie prawego okna a druga właśnie na lewej ścianie. Lewe okno musi być raczej dostępne z uwagi na dużą częstotliwość jego otwierania. Na lewym oknie, środkowym i prawym - firanka, którą śmiało możesz odsunąć z lewej strony na prawą podczas wychodzenia na taras.

Jeśli chodzi o drugie okno to sytuacja jest podobna z tym, że możliwości jest więcej ponieważ dekoracja nie będzie przesuwana. Jak możesz to napisz albo zrób zdjęcia ściany obok i koniecznie weź pod uwagę to, czy na tych ścianach przy oknach będzie stał jakiś mebel lub tp.

 

Dziekuje bardzo za odpowiedz :D raczej zostane przy roletach, jakos zaslony wydaja mi sie za "ciezkie" :roll:

A jak myslisz czy na tym moim oknie tarasowym powinnam zrobic 3 oddzielne rolety czy moze dwie :roll: Obawiam sie ze dwie bylyby za szerokie i moglyby popsuc caly efekt :cry: ?? Daj znac jak ty to widzisz? Wkleilam tez roletke ktora raczej bedzie pasowac ( tak mi sie wydaje :roll: ) . Co sadzisz ? Dzieki za wszelkie sugestie :D Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsza rzecz umknęła mi z głowy. Na okna "stałe" można śmiało umieścić ekrany. Są o niebo tańsze od rolet a również wyglądają niesamowicie. Są one na równi modne jak rolety i wspaniale komponują się z nowoczesnymi wnętrzami. Wkleję zdjęcia do fotosika i postaram się dziś lub jutro je umieścić. Będzie ich trochę. Są to zdjęcia z wizyty w Firmie Eurofirany w Żywcu. Już widzę poruszenie........ :lol: same zobaczycie. Każde zdjęcie krótko opiszę abyście wiedziały o czym czasami piszę i co czasami mam na myśli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...