Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Acha i jeszcze coś na temat żaluzji , właśnie przeglądając zdjęcia ( patrz poniżej) przypomniało mi się , że kwestie wyboru zasłaniania okien rozwiązałam w podwójny sposób ...

Tzn . mam zamontowane i żaluzje wewnętrzne na szerokości szyby , jak i też (ponieważ bardzo mi sie podobają rolety materiałowe impregnowane ) automatyczne roletki wewnętrzne . To daje mi dużą możliwość kreowania wystroju okna a delikatna roleta jest doskonałym tłem o wieczorowej porze dla kompozycji okiennej .

Natomiast jeśli chodzi o kwestię zaciemnienia pomieszczenia w dzień to żaluzje zdecydowanie lepiej się sprawdzają dając większy półmrok

http://foto.onet.pl/upload/7/24/_285144_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Nie jestem pewna, czy dobrze odczytałam fotografię, ale wydawało mi się, że żaluzja nie zachodzi na ramę okna a jest tylko na szybie. Oznaczałoby to, że mocowana jest "od dołu" do listwy przyszybowej. Poszukuję takiego właśnie rozwiązania, ale wszystkie (już z siedem) zamocowań są tak duże (albo moja listwa prezyszybowa tak płytka), że umocowanie ich jest niemożliwe.

Chciałabym uniknąć wychodzenia żaluzją na ramę okna.

Właśnie przed chwilą zmierzyłam z ciekawości listwę przyszybową ; ma niecałe 3 cm , a same montownie jest szerokie 2,5 cm -wchodzi więc całkowicie pod ramkę , pozdrowionka :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam "gorzej" - nie mogę teraz zmierzyć - ale listwy przyszybowej na pewno jest mniej niż 2,5 cm i do tego jest lekko zaokrąglona (profil softlinie). Otwory na śrubki, we wszystkich uchwytach jakie przeszły mi przez ręce, wypadały już na łuku listwy albo wręcz poza listwą :(

Natknęło mnie jednak by obejrzeć żaluzje wewnętrzszybowe ( u siebie w mieszkaniu ). Nie mogę wyjść ze zdumienia dlaczego nikt ze sprzedających nie zaproponował mi takiego rozwiązania - konstrukcja wydaje się być mniejsza niż w wersji naszybowej i mocowana od dołu (bo jak inaczej).

Dzięki za odzew. Zakasuję rękawy na lekko opadniętych skrzydłach i drąże temat dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka Teska :p

A to jest kawałek "gnieciucha" zawieszony na karniszu po lewej, po prawej z tego samego uszyłam roletę RZYMSKĄ - dół ma ozdobnie podpięty w wachlarz .Wszystko razem spięte malusieńką żabką od tyłu za narożniki materii , jeśli masz ochotę to mogę wrzucić fotki rolet rzymskich -zasłonek jakie uszyłam do pokoju dzieci .

Buziaczki :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to obiecane roletki made in moja produkcja, szyte na miarę na okno pokoju dziecęgo , prezentuje je na innym oknie , nie chciało mi się szybko biegać na górę - mam nadzieję , że przez to nie straciły na urodzie ( fotki robię na bieżąco )

http://foto.onet.pl/upload/38/75/_285367_n.jpg

 

A tak wygląda lekko podciągnięta ( można ją całkowicie zwinąć do góry by odsłonić okno ) . Poza tym okno u dzieci mam trzyskrzydłowe - tak , że i roletek jest sztuk trzy powieszonych obok siebie , wygląda to bardzo interesująco - gdy każda jest podciągnięta na inną długość. I można tworzyć dzięki temu fajne kompozycje ....

http://foto.onet.pl/upload/49/22/_285369_n.jpg

 

 

Natomiast to jest na szyfoniku -aplikacje wycięłam z innych materiałów i naszyłam taki "obrazek"

 

http://foto.onet.pl/upload/34/38/_285386_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tesiu :p A dlaczego w kompleksy? ...nie chciałam , przepraszam...

Hym.... A czy to pojedyncze okna? Powiedz mi , czy są to w całości tafle , czy jakieś dzielone np. szprosami? Musiałabym widzieć też mniej więcej jakie masz wnętrze tzn.mebelki , styl całości - bo to wszystko razem ma wielkie znaczenie by dobrze wyglądało i spójnie ...

Może wrzucisz mi fotki na priva?

Całuski niedzielne :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osowa.....

 

 

mozna popasc w kompleksy:):) hmm...a na okna wys 2 szer 1 to co byc poradziła?

Uf...Tesiu :p Ale się naczytałam....zanim dotarłam do zdjęć :wink:

Chętnie bym poradziła , tylko nadal nie wiem jakie meble , kolorystyka , na fotkach nie widziałam podłogi tego pokoju ani mebelków :cry:

Jedno co na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć to , że napewno dałabym je dłuższe po bokach od narożników pomieszczenia a krótsze przy kominku .Oba oczywiście symetrycznie względem kominka , I gdybym mogła zasugerować coś co by rozszerzyło to pomieszcznie ( jakiś lambrekin , coś bardziej w szerokości karnisza niż długości ), bo kominek i kształt okien wyciągnęły salon optycznie w górę ...

Może spróbuję Ci to jakoś narysować

http://foto.onet.pl/upload/33/41/_285745_n.jpg

 

albo z jakiejś lekkiej materi fantazyjnie przewiązane w taki mnie wiecej sposób z supłami na karniszu i lużno puszczone dłuższe po zewnętrznej a krótsze bliżej kominka

 

http://foto.onet.pl/upload/6/61/_285746_n.jpg

 

Lub wspomniane wcześniej w innym poście rolety rzymskie też z czegoś muślinowego , półprzeżroczystego , zakończone na półokrągło .W poszczególnych poziomych tunelki na listewki -dadzą efekt rozciągniecia w szerokość pomieszczenia .Proponuje by były na szelkach - to da uczucie zniżenia się ich , no i masz jeszcze ten komfort regulacji długości - codziennie inaczej :wink:

 

 

http://foto.onet.pl/upload/37/13/_285747_n.jpg

 

Nie wiem też czy bedziesz coś jeszcze robić na kominku ..? czy to juz jest jego ostateczny wygląd?

Mam nadzieję , że choć troszkę pomogłam Ci ....

Buziaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zaś chodzi o kuchnię to najważniejsze jest byś kolory szafek znalazła na materiale ; przy czym podstawowym niech będzie :waniliowy" czyli ten z frontów. A dopełnieniem np. wzorki w zależnosci od gustu -jakieś geometryczne ( lub jeśli wolisz moga być np..owoce- koloru boków mebli , jeśli nie uda Ci się znależć takiego zestawu ( lub nie lubisz wzorków , to zastąp je lamówką dookoła po brzegu w tej ciemniejszej tonacji , przy czym ciagnęłabym temat w poziomie , materiał wycięty np jak wzór na ścianie okiennej z kafelków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osowa- ależ Ty masz talent- GRATULACJE. Pięknie to wszystko urządzasz. Zainspirowałaś mnie bardzo. Obecnie jestem na etapie wyboru kolorów farb i malowania. Tak więc dużymi krpokami zbliża się dekoracja okien. Twoje pomysły są nietuzinkowe. Śliczne. Mam nadzieję, że będę mogła sie do Ciebie zwrócić o radę :-? Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osowa- ależ Ty masz talent- GRATULACJE. Pięknie to wszystko urządzasz. Zainspirowałaś mnie bardzo. Obecnie jestem na etapie wyboru kolorów farb i malowania. Tak więc dużymi krpokami zbliża się dekoracja okien. Twoje pomysły są nietuzinkowe. Śliczne. Mam nadzieję, że będę mogła sie do Ciebie zwrócić o radę :-? Pozdrawiam

Oczywiście , jesli tylko będę w stanie pomóc , nie ma sprawy .... :p,Jak już zakończysz malowanie i meblowanie (albo bedziesz mieć już konkretną wizję na to ) daj znać i podrzuć fotki dla lepszego rozeznania się w temacie , pozdrawiam :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OSOWA

 

 

jestem pod wrazeniem...dzięki bardzo....a fotki salonu w całosci sa na oststniej stronie mojego dziennika...z meblami:)

Ano teraz widzę :wink:

To sprawa zacieśnia się w temacie kolorystyki , na mój gust jesteś zdecydowaną "jesienią" lubiącą barwy natury -ziemi , musimy zatem się poruszać w tej palecie kolorów od kremów , poprzez beżyki , kolory piaskowca do ciepłych brązów włącznie ...

Jeśli się nie mylę , to sofki są delikatnie kremowe? Bo :roll: fotki nie oddają tego wyrażnie ...

W tym układzie szukaj materiału o podstawowym kolorze-zbliżonym do barwy najbardziej dominującego mebla w pomieszczeniu ; czyli sof .

Jednocześnie może zawieś półokrągły lambrekin w barwie zbliżonej do koloru podłogi tego bardziej ciemniejszego odcienia ( ciemne barwy od góry ściągną nam troszkę okna do poziomu )

Hym... w sumie mogłabyś się pokusić o powtórzenie jedego materiału w całym pomieszczniu łącznie z kuchnią , gdyż jak zauważyłam to w zasadzie jedno wielkie pomieszcznie , tylko by uniknąć monotoni zrób może w ten sposób;

Załóżmy znalazłaś jakiś fajny materiał do kuchni taki leciutko waniliowy z wzorkami w kolorze brązu (zbliżony do boków mebli ) - wykorzystaj go jako spójnik i zrób w salonie z niego lambrekiny , przy czym tak jak mówiłam główna "firana" - sugeruje jakiś muślin , żorżete , organzyne lub coś zbliżonego do szyfonu W KOLORZE SOF .

Lub tylko boki obszyj tym materiałem z kuchni jak lamówką np. gdyby to były rolety rzymskie - też będzie ciekawie wyglądać .....

O jednym jednak pamiętaj , by kolory wnętrza te główne czyli określmy je jako "dominujące plamy koloru "występowały również na oknie , to Ci pomoże w określeniu dekoracji okna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osowa- dziękuję. Jeśli chodzi o zdjęcia to spróbuję je wkleić, ale innym razem. Teraz z grubsza naświetlę Ci moje pokoje. Salon jest "zamknięty" (nie ma jadalni ani kuchni) z dużym otworem drzwiowym (takim na podwójne drzwi) naprzeciwko jest duże okno (270cm szeroka, 150cm wysoka)- nie otwiera się go. Prawie naprzeciw okna jest kominek- w stylu bardziej nowoczesnym niż tradycyjnym, z marmuru -jasny brąz. Naikoło chcę go pomalować na bordowo, a reszta ścian będzie jaśniutka (taki leciutki krem) Komplet wypoczynkowy mam koloru bordowego, dywan jest jaśniutki (krem, pistacja, róż) Podłogi będą dębowe-parkiet. W sumie to pokój jest taki prostokątny (4,5 na 6) Okno jest na długiej ścianie.

Osowa- nie wiem czy połapiesz się w moich chaosowych tłumaczeniach- jeśli nie to czym predzej narobię zdjęć. Może jeszcze znajdziesz chwilkę na sypialnię i jadalnię :-? :roll:

Osowa- jak ci się widzi sypialnia -dwie przeciwległe ściany -fiolet dość intensywny, dwie następne ściany-większe i jedna z oknem- miodowe lub zielona cytryna? Czy wg Ciebie taki zestaw jest nie do przyjecia?

Z góry Ci dziękuję za wskazówki. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...