Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

ojejki, ale fajnie wątek się rozwija. Mamy ekspertki. Super! Z dużym zainteresowaniem czytam o Waszych doświadczeniach. Ja póki co to dostałam od siostry jej starą maszynę do szycia. Bardzo chciałabym kiedyś sama uszyć firanki, bo moje w salonie przestały mi się podobać i już mnie drażnią:-? (chociaż wiem, że siostra sporo pracy w nie włożyła).

 

Besta77 pokaż nam swoje dzieła :) . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie: potrzebuję białą firankę bez wzorków na okno balkonowe i nie wiem czy jest taki materiał którego nie będę musiała prasować (6 mb, nigdy w życiu!!!). Taki jakiś woal kreszowany bez wzorów nie wygląda za dobrze.

Moga być ewentualnie jakieś drobne paseczki w pionie, prążki takie raczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie: potrzebuję białą firankę bez wzorków na okno balkonowe i nie wiem czy jest taki materiał którego nie będę musiała prasować (6 mb, nigdy w życiu!!!). Taki jakiś woal kreszowany bez wzorów nie wygląda za dobrze.

Moga być ewentualnie jakieś drobne paseczki w pionie, prążki takie raczej.

 

Jeśli mogę się wtrącić...

 

Ja firanek nigdy w zyciu nie prasowałam (a w domu były też kilkunastometrowe). Sposób mojej mamy (i pewnie wilu innych gospodyń :wink: ) - po praniu firankę wieszamy na okno wilgotną. Wysycha i prostuje się pod swoim ciężarem.

No i dodatkowo zyskujemy swieży, bardzo przyjemny zapach w domu i wilgotne powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany dobrze że tu trafiłam, tez szyję na maszynie i marzą mi się różniste firanki, poszukuję możliwości kupna tzw osprzętu do rolet rzymskich i instruktarzu jak szyć fachowo takie rolety. mam maszynę dobrą, dużo chęci i trochę umiejętności. Kupiłam już woal i organtynę, poszukuję jeszcze ciekawych materiałów na zasłony.lub rolety

Asiamariusz-skąd te piękne fotki- gdzieś tam jest zasłona i firanki w czarno-białe esyfloresy-mam chyba identyczną narzutę, czy wiecie gdzie takie cudo można kupić, gdzie można kupić mechanizm do rolet rzymskich.? Prosze podpowiedźcie, byłam w jednym zakładzie to powiedzieli że to tajemnica. Ale ja sama też uszyję tylko potrzebuję pomocy fachowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie: potrzebuję białą firankę bez wzorków na okno balkonowe i nie wiem czy jest taki materiał którego nie będę musiała prasować (6 mb, nigdy w życiu!!!). Taki jakiś woal kreszowany bez wzorów nie wygląda za dobrze.

Moga być ewentualnie jakieś drobne paseczki w pionie, prążki takie raczej.

 

To zależy jak dużo masz światła,jeśli jest jasno może być woal kreszowany ale on jest dość "mleczny"a jeśli zależy Ci żeby było jasno zdecyduj się raczej na kreszowaną organzę.

 

A teraz firanki z kółkami;mozna kupić taki wybijak,który wycina kółko z materiału a potem na tej dziurce zaciska się plastikową obręcz do kupienia n.p. w Ikea trzeba tylko pamiętać,żeby te kółka zrobione były na materiale podklejonym jakimś sztywnikiem-wtedy materiał się nie łamie i dobrze układa

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acca5:

nie widać moich zdjęć, gdyż okazało się, że przekroczyłam miesięczny limit transferu na fotosiku. Dokonaliśmy wpłaty na dodatkowy transfer ale nadal nic się nie pojawia. Myślę, że niebawem się one pojawią wtedy zobaczę, które to zdjęcie. Prawdopodobnie jest to firanka i zasłona w zestawie z Firmy Eurofirany. Moja koleżanka stale z nimi współpracuje i ma ich próbki. Jeśli będzie wśród nich to, czego szukasz, to postaram się załatwić te tkaniny bez marży sklepowej. Mam nadzieję, że koleżanka się zgodzi. Oczywiście jeśli będziesz chciała.

Serdecznie pozdrawiam.Joanna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11małgosia:

ekrany wspaniale wyglądają w nowoczesnych wnętrzach. Poza tym masz do prasowania tylko prostokąty. Łatwe do uszycia dla kazdego i w porównaniu do rolet dużo tańsze. Choć spotkałam się już z takimi cenami za ekrany prawie na równi z roletami. Włosy stają na głowie. Wiesz, jest tak: są coraz modniejsze to rynek zaczyna to wykorzystywać. Ekrany możesz zamontować i na szynę przysufitową na żabki i na karnisz: szelki, troczki, tunel i też na żabki.

A jeśli lubisz proste kształty to bardzo dobry wybrałaś kierunek. W ogóle podoba mi się Twój pomysł. Mam nadzieję, że te okna przestaną być samotne i zobaczymy zdjęcia.

A na pv odpiszę co do mechanizmu, a jeśli jesteś z Łodzi to zapraszam, pokażę wszystkie dodatki do rolety i wytłumaczę jak ją uszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asia i Mariusz

 

Padam na kolana z powodu talentu i zaangażowania. To najsłodsze zdjęcia jakie widziałam. Przy okazji na jednym ze zdjęć z 18 lutego jest cudna zasłona w kratkę. Bardzo marzy mi sie taka zasłonka na dwa okna w kuchn( kratka w kolorze oliwki). Nigdzie a to nigdzie nie mogę znaleźć takiej kratki, bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam raz jeszcze

W mieszkaniu mojej córki, w którym kuchnia jest połączona z salonem uszyłam do kuchni z resztek firan, które zostały z salonowych taką "pseudo" panelową firankę. Jest ona uszyta jako jedna całość. Nie jest to oczywiście tak ładne jak przesuwane panele, ale wydaje mi się, że małym kosztem udało mi się połączyć stylem te dwa pomieszczenia.

Pozdrawiam

 

http://images46.fotosik.pl/69/d962a2d66c36c141med.jpg

 

http://images44.fotosik.pl/69/270481c04da4954fmed.jpg

 

http://images39.fotosik.pl/65/750f27fd9f7c20b7med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam raz jeszcze

W mieszkaniu mojej córki, w którym kuchnia jest połączona z salonem uszyłam do kuchni z resztek firan, które zostały z salonowych taką "pseudo" panelową firankę. Jest ona uszyta jako jedna całość. Nie jest to oczywiście tak ładne jak przesuwane panele, ale wydaje mi się, że małym kosztem udało mi się połączyć stylem te dwa pomieszczenia.

Pozdrawiam

 

http://images46.fotosik.pl/69/d962a2d66c36c141med.jpg

 

http://images44.fotosik.pl/69/270481c04da4954fmed.jpg

 

http://images39.fotosik.pl/65/750f27fd9f7c20b7med.jpg

 

Bardzo ładnie to wyszło :) Trochę pomysłowości i talentu i przy niewysokich nakładach można uzyskać naprawdę ciekawe efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie: potrzebuję białą firankę bez wzorków na okno balkonowe i nie wiem czy jest taki materiał którego nie będę musiała prasować (6 mb, nigdy w życiu!!!). Taki jakiś woal kreszowany bez wzorów nie wygląda za dobrze.

Moga być ewentualnie jakieś drobne paseczki w pionie, prążki takie raczej.

 

Jeśli mogę się wtrącić...

 

Ja firanek nigdy w zyciu nie prasowałam (a w domu były też kilkunastometrowe). Sposób mojej mamy (i pewnie wilu innych gospodyń :wink: ) - po praniu firankę wieszamy na okno wilgotną. Wysycha i prostuje się pod swoim ciężarem.

No i dodatkowo zyskujemy swieży, bardzo przyjemny zapach w domu i wilgotne powietrze.

 

Też wieszam wilgotne. Jak wyciągam z pralki to są pogniecione, nawet jak je ładnie poskładam. Odwirowuję na programie delikatnym. Jak nie odwiruję to się będzie z nich lać. To jak mam je prać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...