Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

do josephine

To ostatnie pomiętolone to może być nawet len..., generalnie stawiam na coś naturalnego. Spytaj Asi o praktyczność takiego rozwiązania.

 

Poprzednia tkanina (ta przewiązana) to moim zdaniem tafta. Czyli poliester (?). Jeżeli szukasz gnieciuchów to jest ich mnóstwo w poliestrach..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie kolezanki. Gosiu, masz rację to jest tafta,a na dodatek jeszcze "kreszowana". Jest to bardzo twardy materiał i dlatego taka zasłona wygląda jakby była "napuchnięta". Szyć takie coś to chyba najgorsza kara ze wszystkich ale prasować "blachę" to też niezbyt przyjemne zajęcie. Ale..........rzeczywiscie wyglądają przepięknie i tym bardziej w tym kolorze. Takie "ogromniaste zasłony bardzo pasują do dużych wnętrz, koniecznie tylko do takich. Jeśli zawiesić je na zwykłym oknie w niedużym pomieszczeniu to w znacznym stopniu taka zasłona wizualnie pomniejszy pomieszczenie i będzie tam "duszno". Josephine, jeśli chodzi o rolety to pomysł z ich dołączeniem jest bardzo fajny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AsiaMariusz czy moglabys spojrzec na moj salon post wyzej i doradzic mi jakie bys widziala firany w oknach.

Okna sa 4 (w tym jedno balkonowe). Dwa okna sa za stolem, balkon i podwojne za wypoczynkiem. WIem, ze chce cos w kolorze tofi lub kremowym. Noe mam pomyslu na rodzaj tkaniny ani podpiecie. No i na karniszu jak je powiesic: szelki, kola czy zabki chowane. Na drzwiach balkonowych musi byc takie upiecie zeby latem nie bylo problemu z otwieraniem i wychodzeniem na taras.

Jaki mam styl w domu widac na fotkach, bede Ci bardzo wdzieczna za podpowiedz, bo do swiat chcialabym miec ladne okna ale jakos nie moge sie wybrac do sklepu, bo nie mam pomyslu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magpie, masz zastosowany ciekawy patent w nadprożach okien. Dodatkowo widzę dekoracyjny gzyms na ścianie. Konsekwentnie dobrane meble.

 

Wydaje mi się, że firnaki nie powinny konkurować z wystrojem wnętrza. :oops: Niestety nie potrafię podać gotowe rozwiązania. Sama męczę się ze swoimi oknami, bo nie wiem co z czym połączyć. :cry:

 

marta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj magpie.

Coś wymyślę, daj mi troszkę czasu. Teraz jest sporo pracy i nie zawsze mam czas na internet. Myslę, że w niedzielę odpowiem, a tak pomijając temat to śliczne masz wnętrze. Gratuluję i pozdrawiam. Joanna.

 

W takim razie bede czekac, jestem cierpliwa :p . Mialam jechac dzisiaj i czegos poszukac po sklepach z firanami ale zrezygnowalam z tego pomyslu, bo jak jechac kupowac firany jak nie ma sie w glowie zadnej koncepcji :roll: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie bede czekac, jestem cierpliwa :p . Mialam jechac dzisiaj i czegos poszukac po sklepach z firanami ale zrezygnowalam z tego pomyslu, bo jak jechac kupowac firany jak nie ma sie w glowie zadnej koncepcji :roll: .

 

ja jakos u Ciebie firan nie widzię, zasłony owszem, moze z roletami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie bede czekac, jestem cierpliwa :p . Mialam jechac dzisiaj i czegos poszukac po sklepach z firanami ale zrezygnowalam z tego pomyslu, bo jak jechac kupowac firany jak nie ma sie w glowie zadnej koncepcji :roll: .

 

ja jakos u Ciebie firan nie widzię, zasłony owszem, moze z roletami?

 

Co do rolet to raczej bym nie chciala, mam zewnetrzne, a w srodku mialam w mieszkaniu i byly ladne pierwszy rok dopoki nie zostaly wyczyszczone.

Nie upieram sie koniecznie przy firanach, moze to byc material zaslonowy.

Na stole nie bedzie podstawek bambusowych tylko chce uszyc kremowy bieznik na cala dlugosc stolu i postawic na nim wazon z kremowymi tulipanami.

Pojawily sie tez serwetki z koronki, wiec mam troche inaczej. Zaraz wstawie fotke zeby mozna sobie wyobrazic te serwetki na meblach i polaczyc wszystko w calosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklejam jeszcze zdjecie salonu, kacik wypoczynkow-tv (nad jedna kanapa tez bedzie firana, to jest to podwojne okno)

 

http://x.screeny.pl/ga3849/6ae133a65135521ff8724440/murator_085.jpg

 

A tak jest w kuchni, a ona jest otwarta na salon, wiec wszystko musi tworzyc jedna calosc

 

http://x.screeny.pl/ga8264/a4484620cb807148f7200980/murator_056.jpg

 

A tutaj widok z kuchni na salon, stoly w salonie i kuchni stoja na wprost siebie

 

http://x.screeny.pl/ga8264/a4484620cb807148f7200970/murator_060.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może w takim razie w te koronki iść? jakies delikatne tylko góra tzn, od karnisza 50-60 cm., nie wiem jak takie krótkie sie nazywaja?) ? taka delitaktna robota na siatce.... hmmmm :p

 

No wlasnie nie mam pomyslu i dlatego mam nadzieje, ze AsiaMariusz mi pomoze i cos doradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magdo, ja musiałam zmienić kierbuda i ten nowy dodatkowo zajmuje się firanami, ma sklep w Twardogórze. Ponoć mogą dojechać do klienta i pomóc w doborze-jak u mnie był w chałupie w sprawie odbioru pytał się o moje zasłony - i twierdził, że ma u siebie taniej. Nie wiem, ja u niego w sklepie nie byłam.

 

Osobiście u ciebie nawet nie widzę zasłon, jest tak ładnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sie zastanawiam nad rolatami rzymskimi do salonu... takimi z dekorii.... tylko tak sie zastanawiam jak one sie sprawdzają w oknach balkonowych... mam okno dwuskrzydłowe 180x250cm.... czy nie bedą sie bardzo brudzięc... jeśli ktoś z was już takowe użytkuje to powiedzcie jak to jest????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, szybko tylko napiszę, ze pojawię się późnym wieczorem i postaram się pomóc, natomiast jeśli chodzi o rolety z Dekorii to przyznaję, ze są śliczne ale uwaga, sprawdzcie jakie to mechanizmy. I nie tylko u nich ale u każdego sprzedawcy. Była u mnie klientka i chciała rolety, zaczęłam jej pokazywać moje mechanizmy i uswiadomiłam ją co w nich jest najważniejsze i na co trzeba zwrócić uwagę i jaka jest ogromna różnica pomiędzy mechanizmem łańcuszkowym a sznurkowym. Usiadła. Piszę o tym bo potencjalny klient nie ma pojęcia o mechanizmach, a zresztą nie musi. Przestrzegam tylko, zeby przed zamówieniem u kogokolwiek poprosić o zdjęcia mechanizmu i o sposób jego działania. Osobiscie odradzam montaż mechanizmów sznurkowych chodź mam je w swojej ofercie. To tak jak ze wszystkim, lepiej troszkę poczekać, dołożyć kilka złotych ale mieć towar na lata, dobry towar. Ale tak, jeśli natomiast decyduję się na coś tańszego i gorszego to z pełną świadomoscią, ze nie wystarczy mi to na długo. Decyzja zawsze należy tylko do nas samych.

Do usłyszenia wieczorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://images48.fotosik.pl/75/82232e3fcc6a6326med.jpg

Eurofirany

 

Asiu oraz wszystkie Dobre Kobiety - bardzo proszę o radę.

 

Strasznie podobają mi się te firany, ale przy cenach w eurofiranach oraz ilości i wielkości moich okien mój budżet raczej nie pyknie takiego napięcia :) i gotowe na wymiar kupione odpadają.

Czy orientuje się ktoś czy te firany to taki gotowy model czy też są one szyte tzn. firana + pas materiału? Czy to da się zrobić?

Myślałam sobie, żeby gładką taftę albo satynę połączyć (albo naszyć?) z - no właśnie! - po ostatniej wizycie w sklepie materiałowym mam już totalny mętlik w głowie (czy organza to to samo co organtyna? czy dobrze qmam, że organza to ta bardziej sztywna, z której są dekoracje przy kwiatach, wstążki itp? a organtyna to taka bardziej mechata, miękka?)

Tak więc połączyć tą np. taftę z organzą? czy nie wyjdą takie wybrzuszenia na organzie? o tym mi właśnie mówiła kobieta w sklepie i polecała bardziej organzę/organtynę kreszowaną - taką mniej przezroczystą, jakby szczypaną.

Będę wdzięczna za podpowiedź.

A mam też nadzieję, że w końcu wrzucę zdjęcia i doradzicie mi tak w całości :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...