Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Osowa- dziękuję. Jeśli chodzi o zdjęcia to spróbuję je wkleić, ale innym razem. Teraz z grubsza naświetlę Ci moje pokoje. Salon jest "zamknięty" (nie ma jadalni ani kuchni) z dużym otworem drzwiowym (takim na podwójne drzwi) naprzeciwko jest duże okno (270cm szeroka, 150cm wysoka)- nie otwiera się go. Prawie naprzeciw okna jest kominek- w stylu bardziej nowoczesnym niż tradycyjnym, z marmuru -jasny brąz. Naikoło chcę go pomalować na bordowo, a reszta ścian będzie jaśniutka (taki leciutki krem) Komplet wypoczynkowy mam koloru bordowego, dywan jest jaśniutki (krem, pistacja, róż) Podłogi będą dębowe-parkiet. W sumie to pokój jest taki prostokątny (4,5 na 6) Okno jest na długiej ścianie.

Osowa- nie wiem czy połapiesz się w moich chaosowych tłumaczeniach- jeśli nie to czym predzej narobię zdjęć. Może jeszcze znajdziesz chwilkę na sypialnię i jadalnię :-? :roll:

Osowa- jak ci się widzi sypialnia -dwie przeciwległe ściany -fiolet dość intensywny, dwie następne ściany-większe i jedna z oknem- miodowe lub zielona cytryna? Czy wg Ciebie taki zestaw jest nie do przyjecia?

Z góryCi dziękuję za wskazówki. Pozdrawiam

Hym :roll: Czyli jeśli dobrze zrozumiałam to kominek jest na dłuższej ścianie czyli np. okna wejście zaś na krótszej?

Wiesz co , jeśli mogę coś doradzić to raczej nie robiłabym tym ciemnym kolorem tej ściany z kominkiem -myślę , że to bardzo zwęży optycznie pokój i zrobi z niego "kiszkę", takie jest moje odczucie ... :p

Ten bordowy kolor daj raczej na krótszej ścianie to spowoduje , że pomieszczenie zyska ładniejsze proporcje , bo jak wiadomo ciemne kolory "przybliżają"nam sciany.

Najlepiej jednak żebyś mi wrzuciła fotki , nie chciałabym czegoś pomylić lub żle zrozumieć i przez to wprowadzić Cię w błąd , może naszkicujesz mi rzut z góry?

Buziaczki :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

"Osowa- jak ci się widzi sypialnia -dwie przeciwległe ściany -fiolet dość intensywny, dwie następne ściany-większe i jedna z oknem- miodowe lub zielona cytryna? Czy wg Ciebie taki zestaw jest nie do przyjecia?

Z góryCi dziękuję za wskazówki. Pozdrawiam"

 

 

Hihhihi :lol: to ile masz tych ścian w sypialni 5 ?

a tak do rzeczy ... :roll: Intensywny fiolet. a dokładniej jaki ? Bardziej pod buraczek? czy w kierunku lawendy? a może wrzosowy? wiesz o kolorach trudno polemizować - je trzeba widzieć , bo każdy czuje i nazywa inaczej .Czy masz może na myśli taki bardziej adwentowy ? .. pytasz mnie o moje oddczucia? Wiesz , każdy ma inny gust i podobno o nich się nie dyskutuje :wink:

Jeśli miałabym tak od serca ci napisać , to skoro Ci się podoba ten kolor zrób go , ale.. zdecydowanie w jaśniejszych odcieniach takich bardziej pod pastelowe ( wszystko jeszcze zależy od wielkości pomieszczenia ; większe - kolor ciut mocniejszy , mniejsze- zdecydowanie pastelowy )

sypialnia to miejsce w którym się przede wszystkim odpoczywa po całym ciężkim dniu i człowiek potrzebuje wyciszenia ...

Intensywne kolory nie sprzyjają wypoczynkowi wręcz pobudzają , a na dłuższą metę wywołują nawet w podświadomości agresję ...

Jeśli mogę doradzić to kolory intensywniejsze zastosuj minimlanie , w zasadzie tylko w dodatkch - abażur lampki nocnej , obrazek , jakieś pudełeczka czy puzderka na biżuterie , świeczniki itd.

Natomiast jesli chodzi o wybór połącznia czy z miodowym czy cytrynka ZDECYDOWNAIE DORADZAM MIODOWY , sadzę , że bardzo ładnie się skomponuje z fioletemi jego oddżwięk będzie zedcydowanie łagodniejszy i subtelniejszy ( cytrynka i takie połączenie żywych barw raczej bardziej nadaje się na pokój młodzieżowy , czy pomieszczenia w których wre intensywne życie towarzyskie )

Chciałabym ci pomóc , ale najlepiej się doradza bedąc w danym pomieszczeniu , wtedy czuję całość i jestem pewna swego wyboru :p

Na odległość i tylko z literek :wink: , to już troszkę trudniejsza sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osowa

 

 

Moje słowa uznania!!!

Też lubie sie bawic "oknami" , ale te rzeczy które ty robisz to dzieła sztuki.

Jeżeli jsteś tak miła i doradzasz innym , to jaką ozdobe okna zastosowałabyś na okno składające się z trzech 90 cm okien wysokich na 250 cm.Zaznaczam że te okna są jedną całością czyli 270x250.

 

Dziekuję z góry i pozdrawiam

Paty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chętnie pomogę jeśli to tylko w mojej mocy , poproszę o fotkę - bo bez tego raczej ciężko bedzie mi polemizować , muszę zobaczyć wnętrze -kolorystyke (jeśli już jest urządzone) mebelki aby poznać Twój styl :wink: Wtedy spróbujemy coś razem zrobic , o.k.?

Czekam na odzew , buziaczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osowa.....

 

 

mozna popasc w kompleksy:):) hmm...a na okna wys 2 szer 1 to co byc poradziła?

Uf...Tesiu :p Ale się naczytałam....zanim dotarłam do zdjęć :wink:

Chętnie bym poradziła , tylko nadal nie wiem jakie meble , kolorystyka , na fotkach nie widziałam podłogi tego pokoju ani mebelków :cry:

Jedno co na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć to , że napewno dałabym je dłuższe po bokach od narożników pomieszczenia a krótsze przy kominku .Oba oczywiście symetrycznie względem kominka , I gdybym mogła zasugerować coś co by rozszerzyło to pomieszcznie ( jakiś lambrekin , coś bardziej w szerokości karnisza niż długości ), bo kominek i kształt okien wyciągnęły salon optycznie w górę ...

Może spróbuję Ci to jakoś narysować

http://foto.onet.pl/upload/33/41/_285745_n.jpg

 

albo z jakiejś lekkiej materi fantazyjnie przewiązane w taki mnie wiecej sposób z supłami na karniszu i lużno puszczone dłuższe po zewnętrznej a krótsze bliżej kominka

 

http://foto.onet.pl/upload/6/61/_285746_n.jpg

 

Lub wspomniane wcześniej w innym poście rolety rzymskie też z czegoś muślinowego , półprzeżroczystego , zakończone na półokrągło .W poszczególnych poziomych tunelki na listewki -dadzą efekt rozciągniecia w szerokość pomieszczenia .Proponuje by były na szelkach - to da uczucie zniżenia się ich , no i masz jeszcze ten komfort regulacji długości - codziennie inaczej :wink:

 

 

http://foto.onet.pl/upload/37/13/_285747_n.jpg

 

Nie wiem też czy bedziesz coś jeszcze robić na kominku ..? czy to juz jest jego ostateczny wygląd?

Mam nadzieję , że choć troszkę pomogłam Ci ....

Buziaki

 

Wszystko pieknie, ten wystroj i te propozycje ale zainteresowalo mnie cos innego a mianowicie kominek a raczej strona techniczna i mialbym jesli mozna pare pytan.

 

1. Jest to kominek/wklad elektryczny do ozdoby?

2. Jezeli nie to gdzie jest wlot powietrza do cyrkulacji no i wylot powietrza ogrzanego.

3. Jest moze zastosowane DGP z turbina? Jezeli tak to jak sie zabezpieczono przed przegrzaniem wkladu przy awari tej turbiny? Patrz punkt 2.

 

Karol N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KAROL N

 

 

wkład Jotul panorama 18.td pali to nie ozdoba ....w zime w domu niezamieszkałaym miałam 23 st:)

 

cyrkulacja?? znaczy czerpanie powietrza z zawnatrz jest od spodu rura poprowadzona pod wyleką na zewnatrz.

 

wyloty ciepłego powietrza 4 sztuki sa z boku...2 na gorze i dwa na dole...wiec gdyby turbinke szlag trafił to spoko powietzre sobie poleci grawitacyjnie i do góry i na dól...ppozatym turbina jak stanie to nie hamuje wylotu powietrza...ono grawitacyjnie sie rozchodzi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolku :p

czy to pytanie do mnie?

Jeśli tak , to pomyłka . W złą stronę je ukierunkowałeś - to nie moje wnętrze

To salon Teski , jej się pytaj :wink:

Pozdrawiam słonecznie

 

Szczerze sie przyznam, ze nie wiedzialem do kogo to pytanie skierowac a nie mialem czasu (czyt. checi :oops: ) studiowac przebiegu dyskusji liczac na to, ze wlasciwa osoba sie zglosi :wink: .

Widze, ze ponizej osoba kompetentna juz sie zameldowala z wyjasnieniem.

Dziekuje slicznie za odpowiedz i rowniez serdeczne pozdrowienia.

Karol N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KAROL N

 

 

wkład Jotul panorama 18.td pali to nie ozdoba ....w zime w domu niezamieszkałaym miałam 23 st:)

 

cyrkulacja?? znaczy czerpanie powietrza z zawnatrz jest od spodu rura poprowadzona pod wyleką na zewnatrz.

 

wyloty ciepłego powietrza 4 sztuki sa z boku...2 na gorze i dwa na dole...wiec gdyby turbinke szlag trafił to spoko powietzre sobie poleci grawitacyjnie i do góry i na dól...ppozatym turbina jak stanie to nie hamuje wylotu powietrza...ono grawitacyjnie sie rozchodzi..

Mam nadzieje, ze zostanie mi wybaczone, ze tak zboczylem od sedna sprawy w tym watku. :D

Na dole rozumie, ze tuz przy podlodze. Jezeli tak to to tam jest wlot powietrza cyrkulacyjnego. Rura z zewnatrz dostarczane jest powietrze do spalania. Czy wlasciwie to zrozumialem?

Jak to jest zrobione ze kratki sa niewidoczne (przynajmniej na zdjeciu). Sa one wygiete w ksztalcie luku?

Pytam bo rozwazam rowniez taka polkolista obudowe jak u Ciebie. Maja inspiracja byla prefabrykowana obudowa firmy Norstar model Valencja.

 

Serdeczne pozdrowienia

Karol N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osowa

talent Się marnuje.

Zbierz jeszcze trochę takich motywów.

Na A3 to i odpłatnie ludziom doradzaj.

Serioooooooo 8) .

Szwagry po przyjacielsku aranżecję malutkiej łazienki miał, to ich koleżenstwo chciało na 1,5 kPLN wykasować. Skończyło się na nieco poniżej 1 k.

A jeszcze jako przedstawiciela, armatyrę zaprojektowaną im dostarczyli (nie mylić z montażem) na czym pewnie też działkę dostali.

Spokojnie możesz drugiej połowie zaimponować, a warsztak może nie być tak kosztowny (kompik i drukareczka A3).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osowa! Czynisz cuda!

 

Bardzo proszę cie o poradę. Wiem do czego słuzy maszyna do szycia i myslę, że sama cos tam bym wykombinowała. Jak sie robi zasłony rzymskie? Wiem, że podciągają sie do góry marszcząc sie ale technicznie jestem blada. Z jakiego materiału najlepiej je wykonać? Okno 150x150 dzielone na pół.

Dzięki!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osowa! Czynisz cuda!

 

Bardzo proszę cie o poradę. Wiem do czego słuzy maszyna do szycia i myslę, że sama cos tam bym wykombinowała. Jak sie robi zasłony rzymskie? Wiem, że podciągają sie do góry marszcząc sie ale technicznie jestem blada. Z jakiego materiału najlepiej je wykonać? Okno 150x150 dzielone na pół.

Dzięki!!!

Zdradzę Wam mój sposób , a co mi tam.... w końcu niech wszyscy maja radość :wink:

-Kup suchutkie listewki , takie do kwiatków

-rozplanuj sobie jak gęsto chcesz by były i przeszyj w tych miejscach tuneliki ; tam wsuniesz własnie te listewki

-kup sobie odpowiednią ilość oczek do staników ; takich od ramiączek kółeczek

-śliski sznureczek ale taki dość gruby , około 1-2mm ;musisz go policzyć dwa razy długość rolety plus raz szerokość plus dwa razy ramię do podciągania - średnio długość rolety i troszke na uszka do kółeczek

- do każdego tunelika oraqz na górnej części wszyj od podspodu po obu stronach szerokości gdzieś mniej więcej 2-3 cm od brzegu materiału uszka przez które od razu przełóż kółeczka

-przekładanie sznurka ( zawiąż na dolnym kółeczku ) zacznij od strony przeciwnej niż będzie część do podciągania

-przełoż przez górę i wyciągnij tyle po drugiej stronie ile potrzeba by była długość do podciągania i wróć tą samą długością z powrotem do oczka w dół po drugiej stronie rolety i zawiąż równiez na dolnym kółeczku

I GOTOWE

Musisz tylko pamiętać , że odległość od jednej listewki do drugiej przy podciąganiu dzieli się na pół tworząc ozdobną falę , tak więc wymiar tej odległości musi być proporcjonalny do szerokości i być w miarę duży by mogła powstać właśnie ta fala ...

Są prostsze sposoby ale mniej efektowne - można kupić specjalną taśmę do rolet rzymskich w ikea , mam też jedne w tej wersji ale nie polecam ze względów estetycznych - od strony zewnętrznej domu widok nie jest załadny , ponieważ ta taśma jest dość szeroka i niestety biała - wygląda to okrutnie na kolorowych materiałach... no i nie układa się tak ładnie

Mam nadzieję , że choć trochę zrozumiałaś moje zawiłe :wink: objaśnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesująco wyglądają takie rolety uszyte z prześwitującej jasnej takaniny obszytej jakby "ramą" z kolorowgo materiału i z tego samego kolorowego są zasłony (wtedy taka roleta pełni rolę firanki).

Ewentualnie jeden (lub więcej) z pasów pomiędzy listewkami jest wykonany z kolorowej takniny.

 

 

Osowa Twój przepis na rolety jest dla mnie jak najbardziej na czasie (właśnie miałam o to pytać).Tyle, że ja "nie rozbiram" :cry:

Ale pójdę do firanowego salonu, podejrzę od strony technicznej i przeczytam Twoją receptę jeszcze raz i musi się udać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam obiecane zdjęcia , mam nadzieję , że to pomoże.. :p

http://foto.onet.pl/upload/1/28/_288344_n.jpg

http://foto.onet.pl/upload/39/97/_288330_n.jpg

 

http://foto.onet.pl/upload/18/0/_288331_n.jpg

 

http://foto.onet.pl/upload/8/6/_288342_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...