Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ta tkanina to tafta z pewnej firmy, o której juz kilka razy wcześniej pisałam. Wolę nie używać teraz tej nazwy gdyż akurat tej tkaniny nie polecam. Bardzo, ale to bardzo zeskosowana i wszystko wyszło po uszyciu. Oczywiście klienci przysłali mi małą próbkę, po której wiedziałam już jakie to ziółko. Jednak klienci podjęli decyzję o szyciu.

Zawsze namawiam klientów aby kupili kawałek tkaniny nawet 20 cm i przysłali do mnie w celu określenia jej jakości.

 

Odnośnie tkanin kupowanych w sklepach. W minioną sobotę pojechałam z klientami z Warszawy do Łódzkiego sklepu z tkaninami. Jest to jeden z najdroższych sklepów w okolicy ale tak sobie życzyli moi znajomi. Kolejny raz próbowano w tym sklepie wcisnąć cokolwiek nie patrząc na fakt, czy będzie to komponowało z właśnie omawianym wnętrzem. Poza tym, Pani sprzedawczyni była uprzejma podważać mój pomysł na dekorację okna. Trafiła w punkt zapalny. Zadałam jej kilka podstawowych pytań z dziedziny i szycia, i pomiarów i aranżacji. Oczywiście Pani nie miała i nadal nie ma zielonego pojęcia o czymś co próbuje wcisnąć każdemu, kto tylko wejdzie do tego sklepu. Jak można się domyśleć moja reakcja nie była zbyt miła.

Jestem uczulona na wpychanie wszystkiego co możliwe każdemu, kto nie ma o tym pojęcia. Klienci powiedzieli mi później, że zapewne cel Pani sprzedawczyni zostałby osiągnięty, gdyby mnie tam nie było. Ale bardzo mi dziękowali, że uświadomiłam im jak to będzie w całości wyglądało, a właściwie jak nie będzie wyglądało.

Daleko szukać. Koleżance wymyśliłam również aranżację i wyliczyłam ile firany i zasłony na nią potrzebuje. Była dzis w sklepie (innym) z tkaninami w celu zakupu czegoś na swoje okna. Dzwoni i mówi: Asia, ta Pani mówi, ze muszę kupić nie 4,5 mb a 6,5 mb firany na to co mi wymyśliłaś. Wróciła sobotnia reakcja:) Szok. Poprosiłam Panią do telefonu i pytam skąd u niej takie wyliczenia. To co usłyszałam powaliło mnie na nogi. Dla mnie szokujące jest to, że nie wszystkie oczywiście Panie, ale znaczna większość, nie ma pojęcia ani o szyciu, ani o krojeniu i wyliczaniu. Jest to przykre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nadal interesuje Cię tkanina do sypialni to posiadam taką .

 

Pozdrawiam

 

Dzięki za informacje!

Biało - czarna? Można ją gdzieś zobaczyć? Możesz wrzucić zdjęcia? Co to za tkanina?

Na razie wszystkie moje firany/zasłony totalnie utknęły w miejscu z braku czasu i po części pomysłów, ale pewnie kiedyś ruszą z miejsca :)

Będę wdzięczna za bliższe informacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://images40.fotosik.pl/175/4c05d0ae91edb8bf.jpg

http://images50.fotosik.pl/179/aa889d43ecefa6d0.jpg

 

Postanowiłam troszkę poodwiedzać moje klientki i porobić kilka zdjęć do mojego albumu.

W następnym tygodniu umieszczę zdjęcia o niebo tańszych dekoracji na okna. Będą to ekrany w dwóch wersjach. Jedna z nich jest bardzo ciekawa. Zobaczycie same. Jakbym zapomniała umieścić zdjęcia do następnego piątku, to krzyczcie tu na forum, abym się poprawiła. Myślę, że zawsze można z tych zdjęć odnaleźć jakąś małą inspirację na własne okno.

 

A tak szczerze, ja też bym chciała takie rolety na swoje okna. Chyba nikt mi nie uwierzy jak napiszę, że u mnie w całym domu wisi tylko jedna firanka i nic poza tym. Jest to firanka typowo pod klientki i jak dotąd robi wrażenie. Mam juz inne pomysły na każde okno ale oczywiście nie mam czasu uszyć. Wiadomo, szewc bez butów chodzi.............z pewnością ktoś mądry to wymyślił:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, jesteś wspaniała ! dziękuję, że zechciałaś podzielić się z nami swoimi doświadczeniami. Wszystko co napisałaś, to cenne rady, z których i ja skorzystam.

Mam pytanie - nigdzie nie mogę znaleźć tych zaczepów, do bezinwazyjnego mocowania rolet, z systemem łańcuszkowym też mam problem, czy istnieje możliwość, zakupu od Ciebie, tych sprawdzonych systemów i mocowań ?

Będę wdzięczna za odpowiedź.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://images41.fotosik.pl/172/d0fb297164169c4c.jpg

http://images43.fotosik.pl/176/c6ffde00c735692emed.jpg

 

Asia, cudnie, mnie się ta tkanina bardzo podoba, szkoda, ze z niej się źle szyje? :(

A jest coś podobnego, z czego szyje się dobrze? Równie przejrzystego i surowego, no i robiącego wrażenie lekkości? Chętnie widziałabym takie rolety w swoich oknach!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta tkanina z tych wielkich rolet kosztowała około 35,00 zł za 1 mb ale za to jest wysoka na 3 mtr!!! Powiem tak, jest zeskosowana i ja to widzę na tych roletach, pewnie zwykły przysłowiowy "laik" niegdy tego nie zauważy. Uważam, że jeśli rolety byłyby i węższe i krótsze to pewnie skala widoczności skosu byłaby mniejsza a nawet prawie niewidoczna. Ogólnie rolety wyglądają prześlicznie, ale zobacznie też wnętrze tego domu, włos jeży się na głowie takie piękne wnętrze, a przede wszystkim urzeka mnie to, że wszystko urządzone jest z "takim gustem i spokojem". W całym domu każdy szczegół jest dopracowany, kształty proste, delikatne. To wnętrze zawsze będzie modne.

 

Co do mechanizmów i uchwytów.

Jest mi przykro, ale nie zdradzę skąd zamawiam mechanizmy i uchwyty z jedengo oczywistego względu przynajmniej dla mnie. Kiedys ktoś zadzwonił do mojego producenta i powołał się na mnie. Sytuacja nie była miła, ale mój producent "wyczaił zbrodnię" i dał mi znać.

Nie ma problemu jeśli chodzi o uchwyty bezinwazyjne, mogę zamówić tylko proszę o info na pv jakiej szerokości jest mechanizm, ilość uchwytów zamawiam odnosząc sie właśnie do danej szerokości.

Idę na krótki spacerek i zrobię zdjecie tej firanki i za godzinkę ją umieszczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed zakupem tych uchwytów do ramy lepiej zapytajcie dokładnie do jakiego innego uchwytu jest on montowany, nie ma innej opcji. Przy mechanizmie standardowo dołączony jest zawsze uchwyt, za pomocą którego roletę umieszczamy albo na ścianie, albo na suficie. Do tego właśnie uchwytu dokręcany jest ten bezinwazyjny. Ale jak mówię trzeba sprawdzić czy oba uchwyty będą ze soba wspóldziałać. Ot, taka rada. Osobiscie ja kupuję uchwyty bezinwazyjne o jakości o niebo lepszej a cenie o niebo niższej.

 

A za chwilkę ta obiecana moja firana i jeszcze coś. Przypomniało mi się, a raczej zobaczyłam :) że mam w kuchni roletę....... :o I tak okazuje się, że w jakąś tam niedzielę ją uszyłam, bo wieczorami wszyscy przechodnie widzieli co robię na kolację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiu, to ja chyba już nie kumam :roll:

Myślałam o takich mechanizmach, które umożliwią montaż rolet bez wiercenia czy klejenia skrzydeł okiennych - mi chodzi o takie rolety jak poniżej

 

http://images38.fotosik.pl/175/02786218229415ed.jpg

http://images45.fotosik.pl/179/3e4b65a65ae28358.jpg

http://images46.fotosik.pl/179/f6e008fa5421d8e7.jpg

 

czy te uchwyty umożliwią mi taki montaż, czy bez wiercenia się nie obędzie ? :roll:

 

Z tego zdjęcia, do którego dała link Oliwka (dzięki wielkie), nic nie mogę zobaczyć. Jak ten uchwyt jest montowany :roll: Mam drewniane okna i nie mogę ich kleić, ani wiercić, czy to oznacza, że nie moge mieć rolet rzymskich :-? ?

 

Asiu, dziękuję Ci za chęć pomocy, wszystko wymierzę i prześlę na priva, ale wcześniej muszę być pewna, że wogóle moge rolety rzymskie mieć :-?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...