Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Osowa

 

 

Moje słowa uznania!!!

Też lubie sie bawic "oknami" , ale te rzeczy które ty robisz to dzieła sztuki.

Jeżeli jsteś tak miła i doradzasz innym , to jaką ozdobe okna zastosowałabyś na okno składające się z trzech 90 cm okien wysokich na 250 cm.Zaznaczam że te okna są jedną całością czyli 270x250.

 

Dziekuję z góry i pozdrawiam

Paty.

Witaj :p

Zdradż mi tajemnicę , w jakich kolorach masz wnętrze , w jakim stylu urządzone? Może masz jakieś fotki , które mi nakreślą cały obraz..?

Trudno jest komuś radzić bez wglądu we wnętrze , chętnie pomogę ale i Ty musisz mi pomóc :wink: czekam więc i gdyby co proszę się uzbroić w cierpliwość ( czas wakacji - jestem to winna dzieciom , będę mieć więc ograniczony dostęp do netu ...).

Pozdrawiam wakacyjnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jestem strasznie spóźniona z tym hymnem pochwalnym - osowa - to naprawdę dzieła sztuki - strasznie fajne te twoje ozdoby na okna. Zazdroszczę weny twórczej i umiejętności - nie wyobrażam sobie takich rzeczy robic sama.

Mam problem - może coś doradzisz? :wink:

 

Zafundowałam sobie strasznie duże wyjście na taras - to drzwi suwane o szerokości 3 metrów, jedna częśc 1.5 metra zachodzi na drugą. Nie ma szans na rolety - zresztą też umiarkowanie mi się podobają. Muszę czymś to wyjscie wieczorami zaslonic - aby sąsiad nie widział co u nas :wink:

 

Co proponujesz? Chciałabym jakieś płótno, cokolwiek niby lekkiego - ale żeby wieczorem zasłaniało lub przciemniało. W dzien mogę to na bok jakoś przekładać lub sznurować.

Sciany będa oliwkowe, podloga sosna bejcowana na biało.

 

Nie chcę cie nadwyrężać - pewnie tu wszyscy teraz proszą cię o pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem strasznie spóźniona z tym hymnem pochwalnym - osowa - to naprawdę dzieła sztuki - strasznie fajne te twoje ozdoby na okna. Zazdroszczę weny twórczej i umiejętności - nie wyobrażam sobie takich rzeczy robic sama.

Mam problem - może coś doradzisz? :wink:

 

Zafundowałam sobie strasznie duże wyjście na taras - to drzwi suwane o szerokości 3 metrów, jedna częśc 1.5 metra zachodzi na drugą. Nie ma szans na rolety - zresztą też umiarkowanie mi się podobają. Muszę czymś to wyjscie wieczorami zaslonic - aby sąsiad nie widział co u nas :wink:

 

Co proponujesz? Chciałabym jakieś płótno, cokolwiek niby lekkiego - ale żeby wieczorem zasłaniało lub przciemniało. W dzien mogę to na bok jakoś przekładać lub sznurować.

Sciany będa oliwkowe, podloga sosna bejcowana na biało.

 

Nie chcę cie nadwyrężać - pewnie tu wszyscy teraz proszą cię o pomoc :)

Witaj serdecznie

Jeśli zależy Ci na tym by okno wtopiło się w ścianę , to proponuję znależć materiał - płótno lub coś innego naturalnego w kolorze ścian czyli zbliżone do oliwki ; jeśli jest ono wizualnie za duże dla Ciebie w odbiorze - kolor wybierz o dwa tony ciemniejszy( to zmniejszy je optycznie )

Jeśli jednak nie chcesz by udawało mniejsze , niż jest w rzeczywistości śmiało się kuś o dwa tony jaśniejszy niż ściana .

Może warto by było zrobić to jako trzy proste podłużne ekrany na szynach? To będzie pasować jeśli masz nowoczesnie urządzone wnętrze , przy czym np. ten środkowy pas niech ma jako główne tło oliwkę i będzie przyozdobiony jakimś wzorem geometrycznym lub dużymi kwiatami ( wszystko zależy od tego jakie masz upodobania ).

Tę wersję możesz tez zrobić w odwrotnej kolejności np. dwa brzegowe materiały we wzory a środkowy gładki - możliwości jest wiele ..

Dekoracja okna może też być w kolorze głównych elementów meblarskich czyli sof- najbardziej dominujący kolor wnętrza salonu po ścianach i podłodze ....

Może też być zbliżony wybarwieniem do podłogi - ważne jest by nie wprowadzać w pomieszczeniu dodatkowych barw ( to może stworzyć wizualny bałagan) i pamiętać o tych trzech dominujących podstawowych a w okryciu okna powtarzać ich barwy i poruszać się jedynie w tych . tonacjach .

Oczywiście te ekrany muszą mieć w dolnej jak i górnej części wszyte tuneliki do których wciągniesz odpowiednie usztywnienie- np. kijki które proponowałam do rolet rzymskich ( patrz fotki powyżej ) . Ekrany te możesz powiesić na trzech niezależnych szynach - wtedy jednym ruchem je zsuniesz na bok i będą ukryte jeden pod drugim udając pojedynczy pas ...a wyjście na taras nadal będzie wygodne . Poza tym to stwarza możliwość zmiany kolejności pasów na zasłoniętym oknie ( codziennie inaczej :wink: )

Jeśli Twój salon jest w bardziej stylu rustykalnym lub może jesteś tradycjonalistką - napisz , postaram się znależć jakieś inne rozwiązanie a najlepiej jeśli wrzucisz na post fotki lub do mnie na priva .

Pozdrawiam i mam nadzieję , że przydadzą Ci się moje propozycje :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osowa, bardzo dziękuję za podpowiedzi - pozowlę sobie pytać dalej. :D

 

Pomysł z tymi ekranami bardzo mi się podoba, zupełnie nie wiem jednak jak się za to zabrać. Skąd wytrzasnąc takie szyny i jak to zamontować? Dlaczego ugerujesz na trzy podzielić - skoro drzwi są 1,5 zasuwane na 1,5 - pytam moze glupio, z gory przepraszam. :)

 

Myślę, że te duże drzwi są urokiem wnętrza, mieskzam teraz w domu z małymi oknami i pragnę tego światła, które będzie w nowym. Zdjęcie mogę zrobić cyfrówką w każdej chwili, może na początku przyszłego tygodnia wstawię. Narazie nie mam tam założonych desek, lekki bałagan tam panuje więc uprzątne trochę do zdjęcia. :D

Wnętrze będzie bardziej nowoczesne - myslę, że takie ekrany byłyby ok, tylko prosze więcej technicznych podpowiedzi. Mam komu zlecić robotę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osowa, bardzo dziękuję za podpowiedzi - pozowlę sobie pytać dalej. :D

 

Pomysł z tymi ekranami bardzo mi się podoba, zupełnie nie wiem jednak jak się za to zabrać. Skąd wytrzasnąc takie szyny i jak to zamontować? Dlaczego ugerujesz na trzy podzielić - skoro drzwi są 1,5 zasuwane na 1,5 - pytam moze glupio, z gory przepraszam. :)

 

Myślę, że te duże drzwi są urokiem wnętrza, mieskzam teraz w domu z małymi oknami i pragnę tego światła, które będzie w nowym. Zdjęcie mogę zrobić cyfrówką w każdej chwili, może na początku przyszłego tygodnia wstawię. Narazie nie mam tam założonych desek, lekki bałagan tam panuje więc uprzątne trochę do zdjęcia. :D

Wnętrze będzie bardziej nowoczesne - myslę, że takie ekrany byłyby ok, tylko prosze więcej technicznych podpowiedzi. Mam komu zlecić robotę :D

Witaj ponownie :p

Pomysł z trzema ekaranami ....dla urozmaicenia - przecież nie musi być tak jak okno , poza tym jak już Ci wspominałam to możesz dzięki temu zmienaić ich kolejność a to daje naprawdę ciekawy efekt ...

Co do szyn , to pamietasz jakie kiedyś były? takie mocowane do sufitu z żabkami wewnątrz ...

Ale niekoniecznie muszą być to takie szyny , możesz je również zawiesić na linkach ( np. ikeowskich ) to naprawdę zależy do Twojej pomysłowości .

Zrób fotki to będę mieć klarowniejszą wizję Twojego salonu. Czekam i nie martw się jeśli długo będę milczeć - poprostu wakacje :wink:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Pamiętam te szyny, pamiętam :)

Narazie zaopatrzyłam się w IKEA w srebrne kólka i karnisz metalowy - ale to wszystko mogę uzyć w innym pokoju, zdjęcie wstawię jutro. Będę czekać na Twoją opinię.

Dzięki osowa :D

Witaj Karolinko :p

Przede wszystkim gratuluje przystojnego synka :wink:

A co do okien to fotka zmienia postać rzeczy , widzę że okien na tej samej płaszczyżnie jest więcej i to nadaje ton ... poza tym wydaje mi się doœć niskim pomieszczenieniem a te okna w jednym cišgu jakby potęgujš to wrażenie ... daj mi trochę czasu na przemyœlenie .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Synka usadziłam na pamiątke budowy :D Siedzieć on musi.... ma niestety mpdz :( dlatego domek parterowy, szerokie wejścia itd...gdyby musial się w przyszłości poruszać na wozku, czego narazie nie biorę pod uwagę - ale jak budowac to z takimi..... :-? Dziekuje za miłe słowa :)

 

Zdjęcie trochę wyszło durnowato, tam dalej za drzwiami biegnie korytarz i juz po tje stronie nie ma okna. Ale w duzym pokoju - z kominkiem - tak, obok drzwi drugie okno. Dzis przyjdzie facet nam rolety proponowac wewnetrzne i az sie boje ze sie zdecyduje....a nie chce :) Chcialabym puscic jakąs tkaninę luzno, nie wiem co..cos coby mialo polaczenie z tym oknem - teraz mysle nawet, ze po co ono tam jest. No ale juz jest :)

 

Osowa- będę wdzieczna za sugestie. A..... o ile nie mowilam to podloga bedzie bielona biala bejca (no moze z lekkim odcieniem blekitu) meble mam jasnego koloru drewna, a wypoczynek gleboki niebieski. NIe chce aby wyszlo mdło, z kolei na esy floresy też sie boje zdecydować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Po pierwsze - kukawki to wg moich fachowców wykusze w dachu, w kórych umieszczono okna. No więc w tych kukawkach mam duże okan i muszę powiesić zasłonki - problem polega na tym, że karnisz, który mogę zawiesić nad oknem jest krótszy od szerokości okna. WYgląda to tak:

 

 

_____________

/ \

/ ------------------- \

/ l l \

/ l l \

l l l l

l l_____________l l

l l

 

No i co z tym zrobić?

:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taki temat "dekoracja okna":

http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=26639&start=60

gdzie można zobaczyć m.in. cudeńka Osowej.

Spróbuj ją zapytać, może Ci coś podpowie.

 

Ja niedługo będę miała podobny "problem": mam trójkątne okno zajmujące cały trójkątny wykusz.

Myślę, że ani w moim ani w Twoim przypadku w grę wchodzi jedynie jakieś nietypowe upięcie zasłon/firan itp. dekoracji.

 

Maria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj :p

zgodnie z obietnicą podrzucam moje przemyślenia i propozycje na Twoje okno;

Tylko zmieniłam zdanie co do ilości ekranów po tym jak wrzuciłaś fotke na forum , myślę , że to mniejsze okno warto by było włączyć jako całość do salonu ( popraw mnie jesli to okno od innego pomieszczenia ale na fotce wygląda jakby było w tym samym pokoju ) .

Wtedy w zależności jaka jest długość łączna tak by przykryć oba okna i scianę je łączącą podzieliłabym sumę tak by mogły byc np. cztery równe prostokaty - ekrany

http://foto.onet.pl/upload/45/40/_326703_n.jpg

Tak możesz zmieniać wystrój - poprostu przesuwasz ekrany w innej kolejności ...

http://foto.onet.pl/upload/38/34/_326664_n.jpg

Lub :

 

 

http://foto.onet.pl/upload/34/87/_326665_n.jpg

 

Mam nadzieję , że jakoś udało mi się Ci pomóc :p ( Kolory specjalnie zrobiłam intensywne by było widać o co chodzi , wiadomo że wzory dobierzesz jakie lubisz -to tylko szkic byś miała wyrażną rónicę materi zaznaczoną .Poza tym patrząc z boku będzie widać różnicę w liniach na podłodze i suficie zachodzących materiałów -jako , że mają się chować jeden za drugim .( starałam się to narysować na pierwszej fotce - wybacz , że tak nieudolnie wyszło )

Pozdrawiam i wrazie czego pytaj , bużka :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...