Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A powiedz mi, jaką szerokość ma u Ciebie to okno, bo mam coś co pewnie by Ci pasowało :roll:

Jeśli Ci zieleń malachitowa pasuje :roll:

 

No tos mi zadala pytanie teraz... :roll: Musze pomierzyc te okna, wiem. :oops: :oops: :oops: Zieleni nie planowalam w tym pokoju, ale moze w sypialni, a tam podobny problem. :roll:

Do sypialni to na pewno styknie :wink:

O takim lambrekinie mówię :roll:

 

Pokazuj. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A powiedz mi, jaką szerokość ma u Ciebie to okno, bo mam coś co pewnie by Ci pasowało :roll:

Jeśli Ci zieleń malachitowa pasuje :roll:

 

No tos mi zadala pytanie teraz... :roll: Musze pomierzyc te okna, wiem. :oops: :oops: :oops: Zieleni nie planowalam w tym pokoju, ale moze w sypialni, a tam podobny problem. :roll:

Do sypialni to na pewno styknie :wink:

O takim lambrekinie mówię :roll:

 

Pokazuj. 8)

Foty zgrywam :lol:

 

 

 

Zgrałam, ale nie wrzucę, bo do niczego te foty - muszę zrobić przy świetle dziennym bez flesza :-? Jak zrobię, to puszczę na priva :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doradźcie mi proszę jaki materiał firanki pasuje na ekrany do salonu?

Sysia. Napisz ile tych ekranówi chcesz, jak mają wisieć. Masz jakieś zdjęcie takich ekranów?

A jeśli nie, to zdjecia okien. Będzie łatwiej.

tak wyglada obecnie mój salon. Sciany są w kolorze ecru meble wenge.Panele za poradą Asi długie na wsztskich oknach. Nie wiem ile chce paneli bo nie wiem jaką powinny mieć szerokość. Nie wiem jaki wzór i jaki kolor.Liczę na pomoc Asi:)

http://images44.fotosik.pl/225/dc32386fbbed6316m.jpg

http://images38.fotosik.pl/222/4d26f07381866b23m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi, jaką szerokość ma u Ciebie to okno, bo mam coś co pewnie by Ci pasowało :roll:

Jeśli Ci zieleń malachitowa pasuje :roll:

 

No tos mi zadala pytanie teraz... :roll: Musze pomierzyc te okna, wiem. :oops: :oops: :oops: Zieleni nie planowalam w tym pokoju, ale moze w sypialni, a tam podobny problem. :roll:

Do sypialni to na pewno styknie :wink:

O takim lambrekinie mówię :roll:

 

Pokazuj. 8)

Foty zgrywam :lol:

 

 

 

Zgrałam, ale nie wrzucę, bo do niczego te foty - muszę zrobić przy świetle dziennym bez flesza :-? Jak zrobię, to puszczę na priva :wink:

 

Dzienx. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra,chyba juz jestem gotowa aby zacząć szycie.Mam pytanie czy ten materiał ( woal z paskami ze srebrną nitką) mogę uszyć na taśmie 1;2 i potem przeszyć tak jak Asia tłumaczyła wyżej,na górze i dole.To do pokoju,plus jakieś boki tylko nie wiem jakie.A do jadalni z tego 2 rolety po 130.Czy to będzie ok?Nadaje się ten materiał?Czy może jest nieprześwitujący,Kurcze nie znam sie na materiałach.Co myślicie Dziewczyny?

[/img]

roletkę chciałabym jakąś taką spiętą na stałe z tyłu,bez podciągania,ale nie wiem czym to się spina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

http://www.firanka.pl/content/galeria/171/20/partenos1.jpg

 

Już dokładnie napiszę jak to wyliczyć. Do takiej dekoracji przeważnie nadaje się woal lub organza (albo coś w tym stylu). Jeżeli tkanina jest gładka to absolutnie musimy dobrać jej jeszcze raz tyle co szerokość karnisza. Ale jeśli mówimy już konkretnie o tej dekoracji. Załóżmy, że karnisz ma 1 mb. Firanka założona jest jedna na drugą od lewej do prawej strony karnisza. Obie firanki muszą mieć przed szyciem po 2 mb szerokości. Gwarantuję, że nie będzie za grubo to wyglądać. Jeżeli np. chcemy ją tak podwiązać do boku to musi byc ona znacznie dłuższa. Zobaczcie sobie np firankę przy podwiązaniu patrząc od środka. Tu na zdjęciu karnisz jest akurat wąski i spokojnie tej firanki wystarczy na upięcie. Ale jeśli karnisz będzie miał np 3 mb szerokości to już jest problem i jeśli dobrze nie wyliczymy to przy upięciu zabraknie nam firanki. Przy karniszu o szerokości 150 albo 180 to spokojnie firanka musi być dłuższa. Najlepszy sposób na wyznaczenie wysokości takiej firanki: zawiesić sznurek na ostatniej (np. z lewej strony) żabce i dokładnie przewiesić go w prawą stronę tak, jak będzie przebiegała firanka. Przymocować go czymkolwiek do ściany na wysokości podwiązki i potem zaznaczyc jeszcze wysokość. Już wyjdzie nam wysokosć firanki jak zmierzymy sznurek. Podwiązki najlepiej wyglądają jak są przymocowane do haczyków w ścianie za firanką. Najlepiej przy krótszych firanach nad parapetem, przy dłuższych tuż pod parapetem.

 

Asiu dziekuje bardzo! ja bym pewnei kupila na wysokosc okna i bylby klopot pozniej! Teraz jak bede w mieszkaniu to zmierze dokladnie Twoja metoda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małgoś betonowa dziewczyno. Wg. mnie ( a znawcą przecież jestem :wink: ) Do Ciebie powinny być białee albo szare, maxymalnie proste zasłony, najlepiej matowe, może lekko prześwitujące. Albo w duże graficzne wzory z lat 60tych. A wysokość jak ścianki po prawej stronie okna w salonie. Lambrekiny, fale, szczypania... chyba nie dla Ciebie.

Zima idzie, kończy się sezon mądrzenia w ogrodzie, to może w zasłonach podoradzam .( Sama mam zasłony w 2 oknach, reszta woła o pomstę do nieba)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Besiu77

Ważne jest tylko to abyś dała dwa kolory. I jak mówisz najlepiej jeden na duże okna, a na te małe drugi. Już widzę jak to uszyjesz i wkleisz zdjęcia. No spróbuj tylko nie wkleić...

 

No jasne, że wkleję :D obawiam się tylko, że do zdjęć jeszcze droga daleka..

Ogarnęła mnie znowu tępota kolorystyczna :cry: Patrzę i patrzę i jakbym nie spojrzała to znowu mi wychodzi, że aby ożywić ten pokój to musiałabym czerwienią machnąć po tych oknach :roll: Machnę jak najszybciej jakieś zdjęcia co tam teraz mam, może mnie utwierdzicie w przekonaniu, że ta czerwień złym pomysłem nie jest..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malgos2.

Przeglądam zdjęcie tego okna i chyba mimo to Cię uduszę.

Karnisz nad oknem, ale nie tak wysoko. Ty jednak jesteś tu sędzią i wyrok Ty ogłosisz.

Serdecznie pozdrawiam.

Ja też uważam jak Asia,będzie wyglądało jak w kinie,naprawdę ładniej będzie jak dasz karnisze nad oknem niż tak wysoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W chwili obecnej wśród moich klientek przoduje ta dekoracja z firmy Polder i Rajder. Bardzo dużo jej szyję.

http://images38.fotosik.pl/221/b766e99b27107a37.jpg

Osobiście uwielbiam tą firaneczkę z tymi panelami z tyłu.

 

 

Asia, a jak jest ściągnięta ta firana pośrodku, czy jest tam wszysta tasma marszcząca? Czy moze jakiś inny sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

http://www.firanka.pl/content/galeria/171/20/partenos1.jpg

 

Już dokładnie napiszę jak to wyliczyć. Do takiej dekoracji przeważnie nadaje się woal lub organza (albo coś w tym stylu). Jeżeli tkanina jest gładka to absolutnie musimy dobrać jej jeszcze raz tyle co szerokość karnisza. Ale jeśli mówimy już konkretnie o tej dekoracji. Załóżmy, że karnisz ma 1 mb. Firanka założona jest jedna na drugą od lewej do prawej strony karnisza. Obie firanki muszą mieć przed szyciem po 2 mb szerokości. Gwarantuję, że nie będzie za grubo to wyglądać. Jeżeli np. chcemy ją tak podwiązać do boku to musi byc ona znacznie dłuższa. Zobaczcie sobie np firankę przy podwiązaniu patrząc od środka. Tu na zdjęciu karnisz jest akurat wąski i spokojnie tej firanki wystarczy na upięcie. Ale jeśli karnisz będzie miał np 3 mb szerokości to już jest problem i jeśli dobrze nie wyliczymy to przy upięciu zabraknie nam firanki. Przy karniszu o szerokości 150 albo 180 to spokojnie firanka musi być dłuższa. Najlepszy sposób na wyznaczenie wysokości takiej firanki: zawiesić sznurek na ostatniej (np. z lewej strony) żabce i dokładnie przewiesić go w prawą stronę tak, jak będzie przebiegała firanka. Przymocować go czymkolwiek do ściany na wysokości podwiązki i potem zaznaczyc jeszcze wysokość. Już wyjdzie nam wysokosć firanki jak zmierzymy sznurek. Podwiązki najlepiej wyglądają jak są przymocowane do haczyków w ścianie za firanką. Najlepiej przy krótszych firanach nad parapetem, przy dłuższych tuż pod parapetem.

 

Asiu dziekuje bardzo! ja bym pewnei kupila na wysokosc okna i bylby klopot pozniej! Teraz jak bede w mieszkaniu to zmierze dokladnie Twoja metoda :)

 

Ja też dziękuję za wytłumaczenie bo planuję takie coś uszyć i nie przyszłoby mi do głowy z tym sznurkiem żeby to tak zmierzyć.

AsiaMariusz ukłon w twoją stronę.

 

Możesz mi poradzić ile nałożyć te firany (jedna na drugą) żeby były nałożone tylko trochę w środku, a nie w całosci od lewej do prawej. Mam karnisz 1,80 m i nie wiem ile założyć żeby to dobrze wyglądało. W tym samym pokoju mam też okna 90cm i nie wiem czy jak na dużym oknie założę np 40 cm to na małym tyle samo czy proporcjonalnie wyliczyć :cry:

 

Niby to takie proste a im dłużej o tm myślę to mniej wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...