Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Olga, daj mi lepiej znac, co Ci potrzeba, ale tak wiesz... jak lajkonikowi mi wytlumacz... Moge kiedys zawadzic o praktikera, to Ci kupie. 8)

Jak lajkonikowi, proszszszsz:

1. http://lh6.ggpht.com/_tcq6CDR4oow/SwEhPJRorZI/AAAAAAAADgE/XAv4sLaDImQ/s400/tassma.jpg

2. http://lh3.ggpht.com/_tcq6CDR4oow/Svpt-bBf5CI/AAAAAAAADcA/RHyQUywSYyQ/s400/2faldy.jpg

Taśma marszcząca do zasłon 2 fałdy (motyl), marszczenie 1:2 (200%), co najmniej 7 cm szerokości. Najlepiej bawełniana (nr 1), ale i z żyłkową (nr 2) sobie poradzę, byle szeroka była (najlepiej 8-10 cm) :lol:

 

Ale mocno wątpię, bo widzę, że ogólnie na rynku jest wszędzie to samo i do 5 cm szerokości jest pełen wybór, a powyżej 5 cm to tylko firanowe, czyli jakieś smoki, sroki i insze szachownice, względnie sztywnik do przelotek :x

 

Jeszcze podjadę do 2-3 bardziej specjalistycznych sklepów i potem zacznę molestować Asię :oops:

Względnie poszukam alternatywy :roll: :roll: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

KOCHANE przeczytajcie i oddajcie głos...bo wiadomo że pomysł jest genialny...chodzi o AKCJĘ ŚWIĄTECZNĄ.....Zelijka wymyśliła zeby w tym roku była dla naszego Forumowego twardziela Frania Walecznego- synka Agnes....

http://forum.muratordom.pl/post3788735.htm#3788735

piszcie tam i głosujecie ....oczywiście ZA...inaczej nie wolno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.swiat-firan.pl/files/Julia.jpg

 

Czy ktoś mi pomoże w sprawie uszycia takiej firanki :cry:

 

Możesz mi poradzić ile nałożyć te firany (jedna na drugą) żeby to wyszło coś tak jak na tym zdjęciu powyżej. Mam karnisz 1,80 m i nie wiem ile założyć żeby to dobrze wyglądało. W tym samym pokoju mam też okna 90cm i nie wiem czy jak na dużym oknie założę np 40 cm to na małym tyle samo czy proporcjonalnie wyliczyć?

 

Proszę może ktoś się wypowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Betka, wg mnie na różnych oknach trzeba proporcjonalnie - tzn. albo całość, albo połowę szerokości, 1/3 itd. :roll:

A jak daleki chcesz mieć zakład, to chyba już sama musisz zdecydować. Im głębszy zakład, tym bardziej zasłonięte masz okno - bo po pierwsze, na większej powierzchni jest podwójny materiał, a po drugie, niżej się rozchodzą na dole te firany :roll: No i tym więcej tkaniny potrzebujesz...

Jaki efekt chcesz uzyskać?

 

Ciężko jest doradzić, co Ci bardziej pasuje, skoro nawet nie wkleiłaś fotek własnych okien :roll:

 

Asia gdzieś wcześniej opisywała, jak wymierzyć potrzebną ilość materiału do takiego upięcia. Kup materiału na całkowity zakład i sprawdź, jak Ci najbardziej pasuje :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK dzieki za odzew. Prawdę powiedziawszy to nie wiem jak daleko chcę mieć to założenie bo nie wiem jak będzie dobrze wyglądać. Chciałabym zszyć te 2 części na stałe, a jak zszyję to już kaplica.

OK dobrze radzisz że im większy zakład tym bardziej przysłonięte okno. Zadałam to pytanie bo może są jakieś standardy w takich firanach że np 1/3 czy 1/4?

Ostatnio chodzę i patrzę ludziom w okna i niektóre firanki są takie jakieś rozlezione, nie zakładaja sie ładnie i nie chcę zrobić czegoś takiego u siebie.

 

Materiału na cały zakład nie będę kupować bo by mnie to fortunę wyszło. W salonie mam 6 okien. Jak dla mnie to by to dużo kosztowało.

 

OK dzięki za odzew, pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Betka, po prostu nie zszywaj na stałe od razu - kup więcej tkaniny i zobacz, jak Ci najbardziej pasuje. Trochę z tym będziesz miała roboty, ale przynajmniej najlepiej zrozumiesz o co biega :wink: Jak już się upewnisz, co chcesz mieć, to zawsze możesz przeszyć na stałe, ewentualnie obcinając nadmiar tkaniny.

 

Ja na początku założyłam jakieś 50% i dla mnie to było za dużo - i bez tego mam dość ciemne mieszkanie. Teraz jest założone na 3 żabki i jest dobrze - po prostu nie rozjeżdżają mi się na boki, a w zależności jak wysoko je upnę/zwiążę - taki mam efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK dzieki za odzew. Prawdę powiedziawszy to nie wiem jak daleko chcę mieć to założenie bo nie wiem jak będzie dobrze wyglądać. Chciałabym zszyć te 2 części na stałe, a jak zszyję to już kaplica.

OK dobrze radzisz że im większy zakład tym bardziej przysłonięte okno. Zadałam to pytanie bo może są jakieś standardy w takich firanach że np 1/3 czy 1/4?

Ostatnio chodzę i patrzę ludziom w okna i niektóre firanki są takie jakieś rozlezione, nie zakładaja sie ładnie i nie chcę zrobić czegoś takiego u siebie.

 

Materiału na cały zakład nie będę kupować bo by mnie to fortunę wyszło. W salonie mam 6 okien. Jak dla mnie to by to dużo kosztowało.

 

OK dzięki za odzew, pozdrawiam!

 

 

Najproście bedzie uszyć każdą z części na osobnej taśmie.

wtedy próbujesz sobie jaki zakład Ci pasuje i tak upinasz ale masz tez możliwość upięcia na styk-bez nakładania jednej części na drugą :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK dzieki za odzew. Prawdę powiedziawszy to nie wiem jak daleko chcę mieć to założenie bo nie wiem jak będzie dobrze wyglądać. Chciałabym zszyć te 2 części na stałe, a jak zszyję to już kaplica.

OK dobrze radzisz że im większy zakład tym bardziej przysłonięte okno. Zadałam to pytanie bo może są jakieś standardy w takich firanach że np 1/3 czy 1/4?

Ostatnio chodzę i patrzę ludziom w okna i niektóre firanki są takie jakieś rozlezione, nie zakładaja sie ładnie i nie chcę zrobić czegoś takiego u siebie.

 

Materiału na cały zakład nie będę kupować bo by mnie to fortunę wyszło. W salonie mam 6 okien. Jak dla mnie to by to dużo kosztowało.

 

OK dzięki za odzew, pozdrawiam!

 

 

Najproście bedzie uszyć każdą z części na osobnej taśmie.

wtedy próbujesz sobie jaki zakład Ci pasuje i tak upinasz ale masz tez możliwość upięcia na styk-bez nakładania jednej części na drugą :) pozdrawiam

Właśnie też jestem zwolennikiem takiego rozwiązania :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wiecie gdzie w internecie moge zobaczyc firany firmy Margo Textil ? na ich stronie nie ma zdjec a własnie tej firmy firany na panele wybrałam tylko szukam ze może w necie bedzie coś taniej.

 

 

 

Podaj symbol firany to może coś zaradzę :lol:

nie wiem czy dobrze spisałam jest to chyba symbol zasłony a firanka jest biała/ecri w czarne "paski" - frauke 6518

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wiecie gdzie w internecie moge zobaczyc firany firmy Margo Textil ? na ich stronie nie ma zdjec a własnie tej firmy firany na panele wybrałam tylko szukam ze może w necie bedzie coś taniej.

 

 

 

Podaj symbol firany to może coś zaradzę :lol:

nie wiem czy dobrze spisałam jest to chyba symbol zasłony a firanka jest biała/ecri w czarne "paski" - frauke 6518

 

Wysłałam wiadomośc na priv. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I niestety nie udało mi się w dzień tutaj zajrzeć. Byłam dziś na aranżacjach w dwóch domach. Ale nie przypuszczałam, że w domu ktoś może mieć 26 okien!!!!! I jak tu teraz zrobić dekorację od ręki, a do tego wszystko powymierzać. Co się nie robi dla okienek. Ale jak tu teraz to wszystko umyć?

Dobrze, że my w nowym domku mamy o ponad połowę okien mniej, ale i tak już mi się gorąco robi na samą myśl o ich myciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jessssuuu, mi się gorąco robi, jak pomyślę, ile kasy na to trzeba wydać :o

A liczę tylko koszt materiałów, bez szycia :roll: Nawet najtańszych :roll: Ja mam tylko trzy okna i się nadziwić nie mogłam, ile mnie to kosztuje :roll:

 

Już pomijam prasowanie tego tałatajstwa potem :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W chwili obecnej wśród moich klientek przoduje ta dekoracja z firmy Polder i Rajder. Bardzo dużo jej szyję.

http://images38.fotosik.pl/221/b766e99b27107a37.jpg

Osobiście uwielbiam tą firaneczkę z tymi panelami z tyłu.

 

 

Asia, a jak jest ściągnięta ta firana pośrodku, czy jest tam wszysta tasma marszcząca? Czy moze jakiś inny sposób?

 

Ta firana nie jest ściągnięta, ale spięta dosć luźno tasiemką z koralikami, stąd taki efekt. Można uszyć cienki pasek z tkaniny i naszyć jakiś dodatek. Niby banalne ale jednak dużo zmienia całą firankę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...