Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

DARCY!

 

Jakie Ty piękne zdjęcia wrzucasz!

Wielkie dzięki!

 

Utwierdzam się tylko w absolutnym przekonaniu, że białe duże okna ze szprosami, żadne inne!

 

Bo na białych oknach wszystko wygląda dobrze. :) (No może z wyjątkiem pałacowych firan w mieszkaniu z sufitem na wysokości 2,60 m).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dziewczyny!!

CZy roleta rzymska zawieszona na oknie uchylnym przy jego otwarciu nie odstaje od okna zbyt dużo? na pewno coś odstaje.. :o)

Marzena, jak nastepnym razem do nas przyjedziesz to sobie jeszcze raz dokładnie sprawdzisz ile od okna odstaje roleta.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha!! Pytanie odnośnie makaronów ....

 

Ja to Cię podziwiam, tyle okien.........

Makaroniette problemette doszytette pasette. Się robiette.

....

 

Asiu dzięki!!! :D Vini, vidi... jeszcze nie vici :-?

Ale instrukcję Twą mniej więcej kumam :p

Wpadam tu i czytam, ale przed świętami jest po prostu jakiś obłęd :evil: nie wiem czy też macie takie wrażenie, ale to jest jakieś kosmiczne zagięcie czasoprzestrzeni i cały świat na kilka dni p r z e d po prostu tak zapiernicza, że nawet spać trzeba bardzoooo szybciutko :lol:

Na razie jest tak jak się obawiałam, czyli makarony są, wiszą tradycyjnie, a po świętach zacznę myśleć o tych paskach na górze :)

Pozdrawiam wszystkich cieplutko! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Besta, nie ma za co. Będę czekać na zdjęcia i jeśli dopiero po Świętach się za to zabierzesz to ja powklejam troszkę fotek z instrukcją jak to zrobić. Będziesz miała łatwiej (mam nadzieję, ze komuś też się to przyda). Będę miała więcej czasu to troszkę popiszę o tkaninach i jak je kroić, i na co zwracać uwagę.

Jest mi bardzo głupio, ze teraz pojawiam się rzadko, ale przed Świętami to masakra, czasu to mi brakuje nawet na sen, nie wspomnę że jedziemy z mężem na kanapkach. On musi mnie chyba bardzo kochać bo kto by z takim pracusiem wytrzymał co tylko firanki ma w głowie. Może nie tak całkiem tylko firanki. Dobrze, ze dziecko nie mówi na mnie jeszcze : proszę Pani. I jak na ironię losu w styczniu mam jeszcze więcej pracy. A mówią, że kryzys...

 

Nawiązując do powyższych postów. Szanuję bardzo fakt, że nie dyskutuje się na temat gustów. To jest moja mocna zasada. Wypowiadam natomiast opinię na pewien temat wtedy, kiedy ktoś mnie o to zapyta. Jest strasznie ciężko i raczej niemożliwe aby każdemu dogodzić. Zresztą jakby tak było to szarość by nas wszystkich pochłonęła a tak.......każdy ma różne wizje, gusta i przede wszytkim możliwości finansowe. To jest chyba najważniejszy "fragment życia" do ogarnięcia. Widziałam wiele zajefajnych (mówiąc młodzieżowo) dekoracji, zrobionych z przecudnych tkanin, jednak powiem szczerze finansowo nie do przeskoczenia. I tak na swoim przykładzie mam w nowym domu 4 potężne okna o wysokości 2,60 i teraz chcę powiesić na każdym oknie po dwie zasłony z boku. Średnio na każdą z nich 2,80 mb. Czyli reasumując 8 sztuk x 2,80 = 22,40 mb zasłon!!!!! Cała belka tkaniny. O cenie nie wspomnę. Są to tylko zasłony, a co z roletami albo firanami, nawet najprostszymi? Stąd na tym forum pojawiają się "proste rozwiązania" ale różne, tak jak my wszyscy. Bo taka jest zapewne większość. Ale nie może to być naszą wyrocznią na styl i sposób. I z tym całkowicie się zgadzam i jak najbardziej potrzebne są wszystkie rozwiązania, czy stać na nie kogoś, czy nie. Zawsze coś innego i warto popatrzeć. I za to wielkie dzięki. Za tą "inność", bo aby coś zmienić trzeba do tego dojrzeć.

Ot, natchnienie mnie wzięło czy cóś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jej piękne te okna współwłaścicielki almi decor. Te zdjęcia utwierdzają mnie w przekonaniu, że jednak wystrój okna ma duży wpływ na to, jak wygląda całe nasze pomieszczenie. Ja niestety mieszkam w mieszkaniu w bloku i nie mam zbyt dużych pomieszczeń więc za bardzo nie mogę szaleć w wyborze zasłon, bo niektóry tylko zmniejszają optycznie mój pokój. W sypialni zainstalowałam sobie rolety rzymskie, natomiast w salonie postawiłam na zasłony na taśmie marszczonej w kolorze ciemnego fioletu, o takie: http://www.dekoria.pl/offer/product/18/4/Zaslona-na-tasmie-marszczacej-w-kolekcji-Arcana-tkanina-101-43

Mam do tego białe sofy z poduszkami w kolorze tych zasłon i całość tworzy fajny efekt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam, bardzo podoba mi się ten wątek i często tu zaglądam :D

Któraś z Was chciała uszyć lambrekin warkocz - proszę jest tu

http://picasaweb.google.pl/olena57/uvGDlI#

zaś szycie lambrekinów bufki i boa jest podobne - tu bufka

http://terkul52.fotosik.pl/albumy/550230-18.html

Boa to 4 lub 5 tuneli i szeroka taśma typu smok.

------------------

pozdrawiam Ala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASIU,

 

specjalistko najlepsza:) pytanie do Ciebie:

 

ile należy kupić materiału, by zasłony były takie, jak na zdjęciu, czyli spływające po podłodze?

 

 

ile powinny być dłuższe, niż standardowa długość od karnisza do podłogi, oraz ile przeznaczyć na szerokość?

 

1.5 x całkowita szerokość karnisza, czy więcej?

 

Jak oceniasz tak długie zasłony?

Pewnie mało praktyczne?

 

http://images38.fotosik.pl/240/d7705355a2a03500med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASIU,

 

specjalistko najlepsza:) pytanie do Ciebie:

 

ile należy kupić materiału, by zasłony były takie, jak na zdjęciu, czyli spływające po podłodze?

 

 

ile powinny być dłuższe, niż standardowa długość od karnisza do podłogi, oraz ile przeznaczyć na szerokość?

 

1.5 x całkowita szerokość karnisza, czy więcej?

 

Jak oceniasz tak długie zasłony?

Pewnie mało praktyczne?

 

http://images38.fotosik.pl/240/d7705355a2a03500med.jpg

 

Dodam od siebie, że faktycznie takie zasłony są mało praktyczne, bo zbiera się w nich cały kurz i inne paprochy z podłogi...ale jakie cudne, sama o takich opierających się na podłodze myślę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu,

 

pocieszmy się, że jak się regularnie, często i dokładnie sprząta, to kurz nie atakuje wcale przepotwornie zasłon :)

 

Nawet, jeśli trzeba je dość często prać, to efekt wszystko rekompensuje, prawda? :)

 

Ja mam teraz w 3 pokojach śnieżnobiałe zasłony z tafty, do samiutkiej podłogi - nie uważam wcale, że to niepraktyczne.

 

A takie " majtające" się romantycznie po podłodze są jeszcze ładniejsze.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te zasłony są piękne i też o takich myślałam. Dla mnie problemem jest jednak to, że trudno je zasunąć. Mogą pełnić wyłącznie dekoracyjną rolę.

 

Niestety mój salon wychodzi na południowy-wschód, jadalnia na południe, więc w czasie niedzielnego obiadku w słoneczny letni dzień trudno byłoby wytrzymać bez zasłon. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darcy,

 

ja planowałabym zasłony tak uszyte na taśmie, by pełni funkcję dekoracyjno - użyteczną.

 

Na dzień bym je pięknie podpinała i zsuwała na boki.

 

Nie chcę i nie mogę mieć przedmiotów cieszących oko, ale niepraktycznych - akurat zasłony muszą być " działające".

 

Myślę, że uszycie zasłon z 1.5 szerokości materiału spokojnie na to pozwoli, chyba, że Asia poradzi, że jednak muszą być dwie długości......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od wielu lat, mysle, ze z ok. 10. nie korzystam z karniszy podwojnych i typowych firan. Dawniej bylam niemal samotnikiem w tej kwestii, dzis juz duzo osob ma odsloniete okna:) Uwielbiam takie.

 

http://fotoo.pl/zdjecia/files/2010-01/50e2fabc.jpg

 

http://fotoo.pl/zdjecia/files/2010-01/fcc55400.jpg

 

-------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...