Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dziewczyny nie mam pomysłu na ubranie okna w sypialni. Mam w nim tylko. roletę zewnętrzną.

Co byście tam widziały?

 

Niestety nie mam teraz lepszego ujęcia.

Tapeta jest szaro-srebrna.

 

http://images38.fotosik.pl/235/308bcdd3fda7e997med.jpg

 

 

JAKSIE,

 

przepiękną masz tapetę, taka stylowa, elegancka, glamour!

Zdradzisz, co to za firma/ wzór?

 

Ja bym dała same zasłony, gładkie, jednokolorowe, białe lub czarne, podpięte po bokach szarfą, coś jak tamte szare, do których wzdychałyśmy parę postów wyżej:)

 

I poduchy bym takie same zrobiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny nie mam pomysłu na ubranie okna w sypialni. Mam w nim tylko. roletę zewnętrzną.

Co byście tam widziały?

 

Niestety nie mam teraz lepszego ujęcia.

Tapeta jest szaro-srebrna.

 

http://images38.fotosik.pl/235/308bcdd3fda7e997med.jpg

 

--------------------

 

ja bym powiesila szara lub czarna firanke, ktora podpielabym z jednej strony i podwiazala szafirowa/niebieska kokarda.

Lozko przykrylabym szaro-srebrna-polyskliwa kape, a na niej ulozylabym czarne poduchy z jednym/kilkoma pasami szaforowymi/niebieskimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASIU,

bardzo Ci dziękuję za obszerny i dokładny wykład nt. karniszy, długości i szerokości zasłon:)

 

 

 

Mam jeszcze jedno pytanie:

 

jeśli szerokość jednej zasłony ma wynosić 4 metry (tak ma być u mnie w salonie), to czy lepiej:

 

- kupić tkaninę o szerokości 150 cm i zszyć dwie całe szerokości tkaniny i jeszcze kawał trzeciej (150 + 150 + 100),

 

- czy lepiej szukać materiałów o szerokości/ wysokości 300 cm i do 3 m " dosztukować" wówczas tylko 1 m?

 

Czy przy tafcie to ma znaczenie i czy będzie widoczne?

 

Znacznie większy wybór tkanin jest z szerokości 150 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny nie mam pomysłu na ubranie okna w sypialni. Mam w nim tylko. roletę zewnętrzną.

Co byście tam widziały?

 

Niestety nie mam teraz lepszego ujęcia.

Tapeta jest szaro-srebrna.

 

http://images38.fotosik.pl/235/308bcdd3fda7e997med.jpg

 

 

 

jak dla mnie za dożo dzieje si w tym pokoju.............wszystkie elementy wystroju---tapeta---zagłówek----meble ---------piękne tylko jak dla mnie nie pasują do siebie i jeszcze te ciemne belki nie dokładnie widzę w jakim sa kolorze czarne jak tapeta czy w brązie.....myślę że nie gniewasz się za moją krytykę........

 

 

a co do zasłon to dla mnie powinny byc jasne no i chyba krótkie bo żadne inne nie pasuja , byc może jakaś roleta rzymska w jasnym kolorze.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że się nie gniewam, choć nie zgadzam ;)

 

Belka jest czarna, tak jak aksamit na tapecie. Meble w rzeczywistości nie są czerwonawe, ale nie potrafię tam zrobić udanego zdjęcia. Zagłówek jest w oryginalnym kolorze, wiem. Bezpieczniej byłoby, gdyby był np. czarny. Ale ja właśnie tego chciałam uniknąć.

 

W dalszym ciągu czekam na inne propozycje ubarnia okna, wszystkie analizuję. szkoda, ze nie umiem robić wizualek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A koniecznie chcesz coś dawać? Z tego co widzę masz rolety więc nie będziesz podglądana ;) Poza tym okno jest dosć małe więc szkoda zasłaniać. No i pojawi sie pościel, pewnie jakies lampki nocne itp. - pokój się zapełni i może być wszystkiego za dużo. Ja bym nic nie dawała ale ja jestem minimalistka :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny nie mam pomysłu na ubranie okna w sypialni. Mam w nim tylko. roletę zewnętrzną.

Co byście tam widziały?

 

Niestety nie mam teraz lepszego ujęcia.

Tapeta jest szaro-srebrna.

 

http://images38.fotosik.pl/235/308bcdd3fda7e997med.jpg

 

Wnętrze udane i z charakterem.

Skoro:

-wzór jest

-kolory są

-symetria vs wzór jest

-akcent kolorystyczny jest

I linie belek, zagłówka, mebli wyznaczają proste kontury, to do okna pasuje również dekoracja o prostej formie:

- prosty, choć ciekawy materiałem panel zasłonowy

- prosta zasłona

- prosta roleta rzymska

Kolor:

- jednorodny

- oczywiście któryś z użytych już we wnętrzu.

Żadne podpięcia łukowate i dekoracje wiązane wg mnie tu nie pasują.

 

Super skomponowane wnętrze, jaksie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASIU,

bardzo Ci dziękuję za obszerny i dokładny wykład nt. karniszy, długości i szerokości zasłon:)

 

 

Mam jeszcze jedno pytanie:

 

jeśli szerokość jednej zasłony ma wynosić 4 metry (tak ma być u mnie w salonie), to czy lepiej:

 

- kupić tkaninę o szerokości 150 cm i zszyć dwie całe szerokości tkaniny i jeszcze kawał trzeciej (150 + 150 + 100),

 

- czy lepiej szukać materiałów o szerokości/ wysokości 300 cm i do 3 m " dosztukować" wówczas tylko 1 m?

 

Czy przy tafcie to ma znaczenie i czy będzie widoczne?

 

Znacznie większy wybór tkanin jest z szerokości 150 cm.

 

 

 

 

-----------------------

 

Ja bym ich nie zszywala, lecz zsuwala. Duzo latwiej i wyprac, i ewentualneie wyprasowac w kawalkach , niz w jednym wielkiim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaksie, a jakbyś wybrała jednolity materiał koloru tła tapety? i ten sam materiał na przykrycie łóżka? Może to rozjaśniłoby sypialnię, no i niebieskie dwie poduchy jak sugerowała Iwa byłyby odjazdowe :wink: Czy łóżko masz dosunięte do okna? Bo jeśli tak, to chyba ładnie wyglądałyby te pliski, które ma Iwa....

Iwa, a gdzie je można kupić, bo nie spotkałam ich jeszcze w sklepie :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaksie, a jakbyś wybrała jednolity materiał koloru tła tapety? i ten sam materiał na przykrycie łóżka? Może to rozjaśniłoby sypialnię, no i niebieskie dwie poduchy jak sugerowała Iwa byłyby odjazdowe :wink: Czy łóżko masz dosunięte do okna? Bo jeśli tak, to chyba ładnie wyglądałyby te pliski, które ma Iwa....

Iwa, a gdzie je można kupić, bo nie spotkałam ich jeszcze w sklepie :oops:

 

=============

Jaksie ma juz zaluzje:)

 

=============

 

moje zakladalam przez firme, ale zanim to zrobilam 'zwiedzilam' te strone: http://zaluzjeroletki.pl/Plisy___zaluzje_plisowane,10.html .

Ja mam model AB23.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASIU,

bardzo Ci dziękuję za obszerny i dokładny wykład nt. karniszy, długości i szerokości zasłon:)

 

 

Mam jeszcze jedno pytanie:

 

jeśli szerokość jednej zasłony ma wynosić 4 metry (tak ma być u mnie w salonie), to czy lepiej:

 

- kupić tkaninę o szerokości 150 cm i zszyć dwie całe szerokości tkaniny i jeszcze kawał trzeciej (150 + 150 + 100),

 

- czy lepiej szukać materiałów o szerokości/ wysokości 300 cm i do 3 m " dosztukować" wówczas tylko 1 m?

 

Czy przy tafcie to ma znaczenie i czy będzie widoczne?

 

Znacznie większy wybór tkanin jest z szerokości 150 cm.

 

 

 

 

-----------------------

 

Ja bym ich nie zszywala, lecz zsuwala. Duzo latwiej i wyprac, i ewentualneie wyprasowac w kawalkach , niz w jednym wielkiim.

 

 

IWA,

 

ale myślisz, że to będzie ładnie wyglądało?

Rozsuwanie takich " pojedynczych" zasłon, by przesłonić okno, chyba zepsuje cały efekt, tego się boję....

Musiałabym mieć sześć pojedynczych zasłon na jednym karniszu!!!

Obecnie mam w jednym pokoju zasłony o szerokości 300 cm, zszywane z dwóch kawałków po 150 cm, wyglądają ładnie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W Jysku bylam w grudniu tuz przed swietami, ale we wszystkich 3. sklepach byly. Moze przegapilas:(

 

dzieki - podjade jeszcze raz - mam bardzo blisko i moze uda mi sie upolowac :)

 

 

Bylam, kupilam, powiesilam ... pokoj syna od razu nabral charakteru ...

Iwa_P jesczze raz dzieki ze pojawilas sie w tym watku :)

pokoje dzieciece uwazam tym sposobem za skonczone ;)

 

postaram sie wkleic zdjecie wieczorkiem .... szkoda tylko ze sznurki maja szerokosc 90 cm bo to na styk bardzo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...