Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie,

bardzo dużo tutaj "okiennych specjalistek", może Wy mi podpowiecie jak wykonać taka roletę?

 

http://i41.tinypic.com/25p72xj.jpg

 

Roleta rzymska, wydaje mi się, ze nie ma usztywnienia w przeszyciach...Chciałabym sobie taka uszyć i przydałaby się fachowa pomoc i podpowiedz :-)

I jeszcze jedno - jak zamontować taka roletę nad oknem jesli nie byłoby karniszy...

 

z góry wielkie dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Besta77 ta firanka jest super. Świetnie dobrałaś kolor pasków do mebli kuchennych :) .

Sama przymierzam się do uszycia podobnej firanki - też na szelkach (czy to trudne?) i chciałam również takie paski na dole i u góry w innym kolorze, ale chyba sobie daruję, bo nie bardzo wiem jak je doszyć :oops:. Będzie cała biała :-? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz w życiu mam firany. Od razu się przyznaję, że za tym wynalazkiem nie przepadam, ale puste okno w sypialni drażniło mnie na tyle, że się zdecydowałam i nie żałuję, można powiedzieć, że się nawróciłam :wink:

http://img404.imageshack.us/img404/3558/okno2.jpg

http://img519.imageshack.us/img519/3601/okno3.jpg

docelowo myślę o rolecie rzymskiej lub falbanach z wątku monah (pozdrawiam), ale z braku laku jest co jest :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Besta77 ta firanka jest super. Świetnie dobrałaś kolor pasków do mebli kuchennych :) .

Sama przymierzam się do uszycia podobnej firanki - też na szelkach (czy to trudne?) i chciałam również takie paski na dole i u góry w innym kolorze, ale chyba sobie daruję, bo nie bardzo wiem jak je doszyć :oops:. Będzie cała biała :-? :)

 

Ohh dzięki wielkie :)

Uszyj taką! Jeśli ja uszyłam to nie może być trudne :lol: Prawie nic się na tym nie znam, więc nie będę się wymądrzać, jak mi się to udało, ale jak masz wolną chwilkę to postudiuj troszkę ten wątek i wątek AsiaMariusz o szyciu (nie mogę go teraz namierzyć).

Powodzenia! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, krawcowa ze mnie bardzo poczatkujaca, ale udalo mi się już stworzyć roletkę rzymską. teraz planuję uszycie zaslon i rolet do salonu i kuchni i dlatego zwracam się z bardzo waznym pytaniem. Na elegancką nieprześwitujaca roletę rzymską powinnam użyć jakiego materiału?? Myslę o kolorze ecru ewentualnie popiel - gładki bez ozdób, ponieważ zasłony są szare z tłoczonym czarnym ornamentem (flock).

Czy może to być satyna? Czy raczej gładka tafta? A może jeszcze coś innego?? Z gory bardzo dziękuję za rady i sugestie...

 

ach, i jeszcze jedna ważna dla mnie kwestia - jesli wnęka okienna ma 152 cm szerokości to jak szerokie powinny być rolety?? Ogladam mnóstwo materiałów, ale większość ma szerokość 150 cm...mam dosztukować materiał? w jaki sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

bardzo dużo tutaj "okiennych specjalistek", może Wy mi podpowiecie jak wykonać taka roletę?

 

 

 

Roleta rzymska, wydaje mi się, ze nie ma usztywnienia w przeszyciach...Chciałabym sobie taka uszyć i przydałaby się fachowa pomoc i podpowiedz

I jeszcze jedno - jak zamontować taka roletę nad oknem jesli nie byłoby karniszy...

 

z góry wielkie dzieki

 

Mnie się wydaje, że te upięcia uzyska się dzięki wszyciu pod spodem, wzdłuż wysokości tkaniny, taśmy z agrafkami czy innymi klipsami do spinania. Nie jest to roleta rzymska i pewnie nie da się tego łatwo opuszczać - trzeba rozpinać te agrafki. Problemem podstawowym jest idealnie do tego nadajaca się tkanina - pewnie dość sztywna, ale dobrze się układająca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszkam w domu od października i do tej pory okna w salonie świecą szybami, bo szukam inspiracji... :-?

Ponieważ mam maly salonik, a w nim wykusz, okno potrójne i jeszcze pojedyncze okno tarasowe, mam mały mętlik jak to wszystko z sobą zgrać. Wymyśliłam ostatnio, że znajoma uszyje mi rolety rzymskie z cienkiego woalu, albo czegoś co na ogół sluży jako firanka i zamontuję na oknach. Mam tylko problem z tym oknem balkonowym. Zastanawiam się, czy do rolet w oknach wykuszowych będą pasowaly dodatkowo pasy zasłon z gładkiego woalu na karniszu z linek i wówczas na oknie tarasowym byłaby też właśnie taka zasłona/firana :-?

Nie za dużo szczęścia naraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ i ja będę szyła sama zasłony, kompletnie nie wiem, gdzi się kupuje takie kółka na górę, przez które przewleka się karnisz, i jak się je mocuje?

 

Magdala zobacz w sklepach, nawet marketach typu obi, zobacz na alle... - są na pewno, poszukaj w sklepach internetowych - nazywa się to przelotki, oringi. Ja kupowałam w http://www.karnisze.net.pl/ łącznie z tym "wycinakiem" do kółek w tkaninie. A mocujesz tak, że "wycinakiem" wycinasz dziurkę w zasłonie, firanie i w to miejsce wpinasz przelotkę (przelotka - to kółeczko, składa się z dwóch części).

 

Przejrzyj ten wątek wstecz - kilka, kilkanaście stron do tyłu AsiaMariusz ze zdjęciami tłumaczyła całą "przelotkową procedurę" :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw było ściąganie...

ilości 10 sztuk, rolet rzymskich, z organzy...

cały proces zajął mi jakieś 40 minut.

Ale najgorsze miało jeszcze nastąpić

zakładanie zajęło mi jakieś, bagatela, 1,5h - 2 sztuk :-?

o co kaman?

czy ja czegoś nie rozumiem, czy ja nie zostałam wtajemniczona w arkana zakładania tegoż ustrojstwa, czy to tak działa???

Lalam łzy jak bóbr, bo tych 10 rolet to chyba największa pomyłka w dekoratorskich decyzjach.

Szanowne Panie - jak sobie radzicie? Czy przeplatanie tych sznurków jest naprawdę takie pracochłonne? Ściągacie kasetki i zakładacie na leżąco, czy wspinacie się na parapety i pracujecie z tym "materiałem" w pionie. Pomóżcie proszę, bo przede mną wieszanie jeszcze rolet ośmiu :evil:

Poza tym, jak przeprowadzić te sznureczki aby wyznaczały pion?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...