Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A skąd jesteś?

Mogę zrobić to za Ciebie ,a gładzie też obecnie w domku szlifuję !!![

Jestem ze Śląska. Chętnie popróbowałabym sama, ale... czas. Nie wiem poza tym jakby to wyszło - zasłony są już "gotowe" ale pod żabki a ja bym jednak wolała przelotki. Dzięki za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ze Śląska. Chętnie popróbowałabym sama, ale... czas. Nie wiem poza tym jakby to wyszło - zasłony są już "gotowe" ale pod żabki a ja bym jednak wolała przelotki. Dzięki za odpowiedź :)

 

Ja jestem z okolic Bielska- Białej, jak nikogo nie znajdziesz to prześlij je do mnie. Będziesz mięć pytania to napisz na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img527.imageshack.us/img527/9935/img0072wt.th.jpg

doradźcie czym od wewnątrz zasłaniać takie okna wieczorem.... drewniane żaluzje najbardziej chodzą mi po głowie.... ale czy nie za dużo będzie kwadratów i pasków? w tej części salonu ma znaleźć się jakaś rattanowa kanpka więc stylem pasowałoby... ale.... sama nie wiem.....

Edytowane przez sophia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img527.imageshack.us/img527/9935/img0072wt.th.jpg

doradźcie czym od wewnątrz zasłaniać takie okna wieczorem.... drewniane żaluzje najbardziej chodzą mi po głowie.... ale czy nie za dużo będzie kwadratów i pasków? w tej części salonu ma znaleźć się jakaś rattanowa kanpka więc stylem pasowałoby... ale.... sama nie wiem.....

 

 

 

Ja bym tego widoku wogóle nie zasłaniała !, masz ładne okna i jeszcze piekniejszy widok za oknami. A rolet zewnętrznych nie posiadasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam,

bardzo proszę o pomoc w dekoracji tego balkonowego okna - kupiłam już do niego śliczną białą organzę na firankę, w delikatne białe kwiatki (ale nic nachalnego ) , planowałam dodatkowo zrobić zasłony w odcieniu fioletu - potrzebuję czegoś do zasłonięcia okna wieczorem i w dzień jak słońce za bardzo nagrzewa.

Wybrałam też karnisz , w kolorze antyczne złoto taki jak ten http://www.allegro.pl/item1032363253_karnisz_torino_cristal_ii_240_podwojny_mardom.html

 

No i teraz tak patrze i patrzę...barierka zabezpieczająca schody jeszcze na pewno z 2 lata będzie zamontowana, kanapa też już jest na swoim miejscu , więc zastanawiam się gdzie ja te zasłony w dzień odgarnę ? Chciałam (chyba ) taftę , nic bardzo grubego i cieżkiego.

Jest szansa ze mi sie to wmieści ?

Planowałam przelotki albo na paskach .

Przejrzałam wątek i naprawdę jestem pod wrażeniem wiedzy , pomóżcie początkującej proszę ... :)

DSC05647.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

bardzo proszę o pomoc w dekoracji tego balkonowego okna - kupiłam już do niego śliczną białą organzę na firankę, w delikatne białe kwiatki (ale nic nachalnego ) , planowałam dodatkowo zrobić zasłony w odcieniu fioletu - potrzebuję czegoś do zasłonięcia okna wieczorem i w dzień jak słońce za bardzo nagrzewa.

Wybrałam też karnisz , w kolorze antyczne złoto taki jak ten http://www.allegro.pl/item1032363253_karnisz_torino_cristal_ii_240_podwojny_mardom.html

 

No i teraz tak patrze i patrzę...barierka zabezpieczająca schody jeszcze na pewno z 2 lata będzie zamontowana, kanapa też już jest na swoim miejscu , więc zastanawiam się gdzie ja te zasłony w dzień odgarnę ? Chciałam (chyba ) taftę , nic bardzo grubego i cieżkiego.

Jest szansa ze mi sie to wmieści ?

Planowałam przelotki albo na paskach .

Przejrzałam wątek i naprawdę jestem pod wrażeniem wiedzy , pomóżcie początkującej proszę ... :)

 

Jeśli chodzi o karnisz to polecam, co do zastosowania zasłon to wydaje mi się najlepsza wersja na przelotkach będziesz je mogła zsunąć na boki żeby w dzień zajmowały jak najmniej światła i najlepiej tak jak piszesz uszyte z cienkiej tafty . Możesz również zastosować samą firankę, a na okna rolety montowane na skrzydło okienne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.swiat-firan.pl/files/Aniela.jpg

 

Kiedyś już was męczyłam odnośnie uszycia takiej firanki. Wreszcie zabralam się do szycia i znów wątpliwości.

Dziewczyny kochane może pomożecie.

Chcę te środki obszyć gipiurą (podobnie jak na zdjęciu) i nie wiem jak wykończyć dół. Czy obszyć lamówką, podwinąć (tunel) czy może też gipiurą?

 

Drugi mój problem to długość. Asia kiedyś doradzała żeby zrobić taką firankę dłuższą bo jak się ją tak podepnie to potem może braknąć materiału.

Mam okno 180 cm, założenie będzie 60 cm. Wyliczyłam że firanka musi być dłuższa o ok 15 cm. Ale wtedy te części po bokach będą leżeć na ziemi i nie wiem czy może te boki zrobić takie żeby były nad ziemią a środki dłuższe? Wtedy bym mysiała to uciąć po skosie. Już sama nie wiem.

Może coś doradzicie. Będę wdzięczna za każdą sugestię.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.swiat-firan.pl/files/Aniela.jpg

 

Kiedyś już was męczyłam odnośnie uszycia takiej firanki. Wreszcie zabralam się do szycia i znów wątpliwości.

Dziewczyny kochane może pomożecie.

Chcę te środki obszyć gipiurą (podobnie jak na zdjęciu) i nie wiem jak wykończyć dół. Czy obszyć lamówką, podwinąć (tunel) czy może też gipiurą?

 

Drugi mój problem to długość. Asia kiedyś doradzała żeby zrobić taką firankę dłuższą bo jak się ją tak podepnie to potem może braknąć materiału.

Mam okno 180 cm, założenie będzie 60 cm. Wyliczyłam że firanka musi być dłuższa o ok 15 cm. Ale wtedy te części po bokach będą leżeć na ziemi i nie wiem czy może te boki zrobić takie żeby były nad ziemią a środki dłuższe? Wtedy bym mysiała to uciąć po skosie. Już sama nie wiem.

Może coś doradzicie. Będę wdzięczna za każdą sugestię.

Pozdrawiam!

 

Według mnie to sama odpowiedziałaś sobie zdjęciem.:) Firanka powinna sięgać np.do podłogi a podwiązanie jej uniesie się stosunkowo wyżej.

P.S.Moja rada to wyprać jeszcze ":francę" przed szyciem bo może się skurczyć.Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img527.imageshack.us/img527/9935/img0072wt.th.jpg

doradźcie czym od wewnątrz zasłaniać takie okna wieczorem.... drewniane żaluzje najbardziej chodzą mi po głowie.... ale czy nie za dużo będzie kwadratów i pasków? w tej części salonu ma znaleźć się jakaś rattanowa kanpka więc stylem pasowałoby... ale.... sama nie wiem.....

 

Witam

Faktycznie sporo podziału , ja proponuje wertikal drewniany w brew pozorom wygląda domowo i ciepło

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tego widoku wogóle nie zasłaniała !, masz ładne okna i jeszcze piekniejszy widok za oknami. A rolet zewnętrznych nie posiadasz ?

 

Roleta zewnętrzna mogła by się sprawdzić

Do większej konieczne jest sterowanie elektryczne z powodu jej ciężaru . Sądząc po zdjęciu to jest dobry moment na doprowadzenia instalacji elektrycznej w okolice nadproża

W takiej sytuacji warto pomyśleć też o instalacji do markizy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

bardzo proszę o pomoc w dekoracji tego balkonowego okna - kupiłam już do niego śliczną białą organzę na firankę, w delikatne białe kwiatki (ale nic nachalnego ) , planowałam dodatkowo zrobić zasłony w odcieniu fioletu - potrzebuję czegoś do zasłonięcia okna wieczorem i w dzień jak słońce za bardzo nagrzewa.

Wybrałam też karnisz , w kolorze antyczne złoto taki jak ten http://www.allegro.pl/item1032363253_karnisz_torino_cristal_ii_240_podwojny_mardom.html

 

No i teraz tak patrze i patrzę...barierka zabezpieczająca schody jeszcze na pewno z 2 lata będzie zamontowana, kanapa też już jest na swoim miejscu , więc zastanawiam się gdzie ja te zasłony w dzień odgarnę ? Chciałam (chyba ) taftę , nic bardzo grubego i cieżkiego.

Jest szansa ze mi sie to wmieści ?

Planowałam przelotki albo na paskach .

Przejrzałam wątek i naprawdę jestem pod wrażeniem wiedzy , pomóżcie początkującej proszę ... :)

 

Proponuje od oczyszczenia okna z pianki montażowej , Zostaną wstrętne plamy trudne do usunięcia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AsiaMariusz potrzebuję pomocy, otóż chcę w wykuszu zrobić 3 rolety rzymskie, jednak podobają mi się rolety , gdzieś w internecie znalazłam,że nazywają się chyba schodkowe?! Czy masz może zdjęcia takich rolet, jak wyglądają po rozłożeniu. Wyczytałam ,że odległości między fiszbinami zwiększają się, tzn chciałabym aby każdą fałdkę było widać a nie chowały się jedna pod drugą . Mam nadzieję ,ze wiesz o co mi chodzi ;) Jaka powinna być odległość między fiszbinami ? Dziękuję

Chodzi mi o coś takiego jak na zdjęciach ( jeśli się załączyły)

zaslony_01.jpg

rol_rz_01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sd***gn , dziękuje za pomoc , wezmę taftę i chyba zrobię jakoś ta zasłonkę żeby była tylko z jednej strony, od strony kanapy . Rolety - w całym domu robimy okiennice drewniane ale jeszcze nie teraz, więc muszę powalczyć zasłonkami.

torba74 - taśmy zostały od malowania , już sa zdjęte a boki okna i tak będą całe miały obramowanie i wykończenie z drewna pomalowanego na biało, więc plam nie będzie :) Panka już obcięta, teraz tylko trzeba zabudować drewnem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...