Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dzieki :) mnie tez sie podobaja :)

 

 

te bąbelki to lampa (jaka? skąd?) czy dekoracja?

 

tak to lampa, w temacie o salonach widac cala jakbys chciala kuknac, kupilam ja przez internet, ale nie pamietam jak sie nazywala.

 

Znalazlam cos podobnego

 

http://karestyle.pl/KARE_design__Lampa_Bubbles-366.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

 

podziwiam Wasze dekoracje i jestem pod wrażeniem pomysłów :-)

może ktoś z Was mógłby mi pomóc: mam "łukowate"okno w kuchni i nie wiem co z nim zrobić; chciałabym je jakoś zasłonić, ozdobić (dodatkową trudność stanowi fakt że szafki kuchenne dochodzą do samego okna); myślałam o naklejkach na szybę (gdzieś kiedyś widziałam takie ażurowe), ale nie wiem jak się sprawdzają w praktyce; może ktoś z Was ma takie?

załączam zdjęcie mojego kuchennego okna

http://images46.fotosik.pl/301/03f5d2153946a9b2.jpg

 

Z góry dziękuje za pomoc

 

Piękne okno w kuchni, szkoda całego zasłaniać firankami czy zaslonkami. Moze robione na klej/wcisk zaslonki od polowy okna w dól, z koronka na wzor ludowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam może głupie pytanie, ale u mnie w jednym pokoju okno mam na węższej ścianie, na dodatek nie jest po środku tej ściany i teraz zaczęłam się zastanawiać czy muszę karnisz wyporśrodkować, tzn. czy po każdej stronie okna musi wystawać taka sama długość rurki..... bo chciałabym zrobić inaczej, tzn. z jednej strony dać więcej, ale nigdzie, u nikogo tego nie widziałam....

Na to okno planuję tylko zasłony, więc po ich złożeniu chciałabym aby nie zasłaniały mi za bardzo okna.... a z jednej strony mam tylko 10 cm od końca ściany do okna, a z drugiej (drzwi balkonowe) 60 cm.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie w związku z lamówkami. już wiem, że muszę zaopatrzyć się w lamówkę ze skosu. jak ją doszyć? czy obie strony trzeba szyć na dwa razy? czy wystarczy przejechać maszyną jeden raz, tak, żeby od razu chwyciło obie strony? w jaki sposób ułatwić sobie wszywanie? pospinać szpilkami, czy może wszywać od razu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam może głupie pytanie, ale u mnie w jednym pokoju okno mam na węższej ścianie, na dodatek nie jest po środku tej ściany i teraz zaczęłam się zastanawiać czy muszę karnisz wyporśrodkować, tzn. czy po każdej stronie okna musi wystawać taka sama długość rurki..... bo chciałabym zrobić inaczej, tzn. z jednej strony dać więcej, ale nigdzie, u nikogo tego nie widziałam....

Na to okno planuję tylko zasłony, więc po ich złożeniu chciałabym aby nie zasłaniały mi za bardzo okna.... a z jednej strony mam tylko 10 cm od końca ściany do okna, a z drugiej (drzwi balkonowe) 60 cm.....

 

Trochę dziwnie bedzie na równo karnisz po dwóch stronach , mam na myśli po bokach po 10 cm , daj z tej krótszej strony do samej ściany a z dłuższej przynajmniej 50 cm . Tak żeby zasłony nie zasłaniały całego światła okiennego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie w związku z lamówkami. już wiem, że muszę zaopatrzyć się w lamówkę ze skosu. jak ją doszyć? czy obie strony trzeba szyć na dwa razy? czy wystarczy przejechać maszyną jeden raz, tak, żeby od razu chwyciło obie strony? w jaki sposób ułatwić sobie wszywanie? pospinać szpilkami, czy może wszywać od razu?

 

Wygodniej Ci będzie niż szpilkami przyfastrygować sobie nićmi na gotowo lamówkę do tkaniny, a potem dopiero ją przeszyć maszynowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam, mam pytanko odnośnie okienka trójkątnego a dokładnie jego aranżacji. Czy macie jakieś nowe pomysły poza tymi które już się pojawiały w wątku o trójkątnych oknach? Mam na myśli coś z zastosowaniem tych nowoczesnych karniszy żyłkowych czy tych z połączeniami kątowymi!!!! Większość porad dotyczących okien nietypowych kończy się na zastosowaniu rolet plisowanych. Może i są fajnym rozwiązaniem ale chyba nie tego szukam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam serdecznie!

Od razu zaznaczę, że jestem kompletnym laikiem, jeśli chodzi o dekorację okienną. Wstępny wybór mam już jednak za sobą - chcę rolety rzymskie do salonu i jadalni. Wygląda to tak:

http://images45.fotosik.pl/326/670dc2e283b8c0ffm.jpg

http://images39.fotosik.pl/321/23526c02de6df991m.jpg

http://images50.fotosik.pl/326/d3c213df51758328m.jpg

Jako, że mam malutkie dziecko i nie mam go z kim zostawić długi pobyt w salonie firan mam uniemożliwiony - malutka od razu się wybudza, więc same rozumiecie, że trudno się dokładnie zorientować...Pani jedynie zdążyła mnie poinformować, że koszt uszycia za 1m2 to 35 zł. I powiedziała, że generalnie drogi jest mechanizm do takich rolet ale jest możliwość ominięcia tego mechanizmu i zastosowanie taśmy na rzep, która przykleja się do ramy okiennej..Kompletnie się na tym nie znam. Mąż stwierdził, że to chyba prowizorka a ja boję się wydać tyle pieniędzy i nie być zadowoloną. Doradźcie proszę, czy warto decydować się na ten rzep?? I jak to jest później z użytkowaniem takich rolet? Łatwo się je pierze? Zdejmuje? I jeszcze zastanawiam się, czy taka roleta jest odpowiednia na okno tarasowe - bo rozumiem, że żeby wyjść muszę za każdym razem podnosić tą roletę..Przepraszam, że zadaję pewnie dla Was głupie pytania, ale naprawdę się nie orientuję..:( Widziałam też na allegro gotowe rolety - co sądzicie - czy one są godne zainteresowania? I jak wymierzyć, ile potrzeba tkaniny na takie okno? Mnożnik wysokości i szerokości pewnie nie jest najwłaściwszy..Chciałam sobie mniej więcej wyliczyć, ile by mnie wyniosły takie rolety. Bo rozumiem, że na cenę składają się: cena wykonania, cena materiału + mechanizm, tak? Czy coś jeszcze??

Jaksie - pisałam do Ciebie na priva odnośnie Twego pięknego zdobienia okien, ale coś mam chyba od czasu zmienienia wizualki forum zmienione w ustawieniach i chyba nie doszło..Mogłabyć mi napisać - jaki był koszt firanek i zasłonek oraz jaki to model?? Są PIĘKNE! Pewnie mnie cena zniechęci, ale trudno...

Aha! I jeszcze mam pytanie: jaki musi być minimalny wymiar karnisza na okno o szerokości 180 cm? Bo niestety z jednej strony takiego okna mam tylko 8 cm i nie wiem, czy w przyszłości będę mogła pokusić się na jakieś zasłonki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inka 14 takich slicznosci ja bym nie uszyla...przenigdy... to sa rolety rzymskie woalowe szyte przez Naszego Mistrza w sprawach firankowych - Aske :) - wiec jesli chcesz wiedziec czy trudno sie je szylo naskrob do niej - choc pewnie dla niej to pestka :) :) :)

 

A tak wogole to korci mnie jeszcze aby wrzucic fotke moich przegenialnych sopelkow... a co tam popatrzcie sobie :) :) :)

 

http://img63.imageshack.us/img63/4092/1005565.jpg

 

jejku, takie rolety to jest moje marzenie!!! mam pytanie - Asia szyje na zlecenie w całej Polsce? Konkretnie chodzi mi o Warszawę, bo tu ceny za takie rolety są gigantyczne...a na żywo gorzej niż uszyte przez Asię na zdjęciach wylądają...Złotek ręce masz Asiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

 

Angeliko, w jaki sposób (jakiś mechanizm?) rolety są przyczepione do ściany? czy w oknie balkonowym są dwa osobne mechanizmy, czy jeden wspólny na dwie roletki?

 

Kolejne pytanie, czy jak się stoi na zewnątrz i patrzy z odległości kilku metrów przez woalową roletę widać co się dzieje w domu? (w przypadku jak światło jest zgaszone)

 

Rozmawiałam z panią w sklepie materiałowym o roletach, która twierdzi, że gładki woal da efekt powieszonego prześcieradła i że lepsze wzorzyste, natomiast bardzo podobają mi się gładkie i na Twoich zdjęciach absolutnie nie ma efektu "prześcieradła" i wyglądają fantastycznie, co utwierdza mnie w wyborze, a zakończenie sopelkowe to jest to

pozdrawiam

Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałam z panią w sklepie materiałowym o roletach, która twierdzi, że gładki woal da efekt powieszonego prześcieradła i że lepsze wzorzyste, natomiast bardzo podobają mi się gładkie i na Twoich zdjęciach absolutnie nie ma efektu "prześcieradła" i wyglądają fantastycznie, co utwierdza mnie w wyborze, a zakończenie sopelkowe to jest to

pozdrawiam

Monika

Moniko, pozwól że ci odpowiem - to co usłyszałam w sklepie z firankami. Podstawową wadą woalu jest to, że się bardzo gniecie i trzeba go dokładnie prasować po każdym praniu. Ja wybrałam coś co się nazywa francuski kryształ, był jeszcze b. fajny batyst, ale biały a ja chcę ecru. Wszystkie są gładkie, ale łatwiejsze w "obsłudze".

Niewątpliwie gładkie rolety wyglądają super i takie będę miała - za jakieś 2, 3 tygodnie :) Ale bez koralików - mąż by nie przeżył ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

podziwiam Wasze dekoracje i jestem pod wrażeniem pomysłów :-)

może ktoś z Was mógłby mi pomóc: mam "łukowate"okno w kuchni i nie wiem co z nim zrobić; chciałabym je jakoś zasłonić, ozdobić (dodatkową trudność stanowi fakt że szafki kuchenne dochodzą do samego okna); myślałam o naklejkach na szybę (gdzieś kiedyś widziałam takie ażurowe), ale nie wiem jak się sprawdzają w praktyce; może ktoś z Was ma takie?

załączam zdjęcie mojego kuchennego okna

http://images46.fotosik.pl/301/03f5d2153946a9b2.jpg

 

Z góry dziękuje za pomoc

 

btx, jest problem z tymi szafkami. Pomysłów było kilka: firanka jakoś mi nie pasowała, plisy ale, że jest łuk to znowu problem. Można oczywiście nie zasłaniać od góry ale u mnie okno jest od strony południowej i latem musiałabym chodzić po kuchni w ciemnych okularach. Ostatecznie wybraliśmy żaluzje Ikea 3 sztki (na każde skrzydło) mocowane do sufitu o takie:

http://www.ikea.com/PIAimages/81251_PE205886_S3.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Angeliko, w jaki sposób (jakiś mechanizm?) rolety są przyczepione do ściany? czy w oknie balkonowym są dwa osobne mechanizmy, czy jeden wspólny na dwie roletki?

 

Kolejne pytanie, czy jak się stoi na zewnątrz i patrzy z odległości kilku metrów przez woalową roletę widać co się dzieje w domu? (w przypadku jak światło jest zgaszone)

 

Rozmawiałam z panią w sklepie materiałowym o roletach, która twierdzi, że gładki woal da efekt powieszonego prześcieradła i że lepsze wzorzyste, natomiast bardzo podobają mi się gładkie i na Twoich zdjęciach absolutnie nie ma efektu "prześcieradła" i wyglądają fantastycznie, co utwierdza mnie w wyborze, a zakończenie sopelkowe to jest to

pozdrawiam

Monika

 

To może ja trochę pomogę ?!

 

Mechanizmy kasetowe są przyczepione na specjalnych w komplecie uchwytach - sposób montażu do sufitu lub ściany, albo można zakupić uchwyt bezinwazyjny,

na skrzydła okienne - wtedy okno otwiera się razem z roletą , gorzej przy oknie uchylonym bo wtedy roleta sobie dynda.

Co do pytania o okno balkonowe to zazwyczaj klient decyduje czy chce jedna roletę na mechaniźmie czy będzie miał bardziej wygodnie dwie niezależne rolety, w zależności jaka jest częstotliwość używania balkonu?

Gładki woal jest bardzo subtelny a w połaczeniu z różnego rodzaju koralikami nie tylko moim zdaniem wygląda odjazdowo ! , ale zamiast woalu może być również delkiatny batyst. Wieczorem przy zgaszonym świetle nie będzie widać wnętrza domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dziewczyny za praktyczne informacje,

dużą zaletą woalu oprócz uroku i delikatności jest też jego cena :), mam dwa podwójne okna balkonowe i dwa okna w pokoju dziennym, na balkonowe mam w planie woal na przelotkach, a na zwykłe okna myślałam o roletce ale zawieszonej na karniszu, ogólnie chciałam w całym domu uszyć jeżeli dam radę roletki z woalu (zacznę próby od sypialni :) ), chociaż do salonu chyb jednak dam do uszycia. Znajoma kupiła materiał na allegro i przyniosła mi próbki, podoba mi się, ale zmartwiło mnie prasowanie bo okien mam sporo a do ogrodu kursuje często pies i niestety w poprzednim domu dość często musiałam prać firany, postaram się jeszcze obejrzeć wspomniany batyst i kryształ. Po roku zaczyna mnie wkurzać brak czegoś na oknach, po za tym muszę w końcu trochę ocieplić wnętrze

pozdrawiam ciepło

Monika

 

PS mam jeszcze jedną zagwozdkę, kolor firan, okna są orzechowe, ściany i parapety ecru, sufit i pozostałą stolarkę białą i nie mogę się zdecydować czy białe firany/roletki czy jednak ecru, wydaje mi sie ze biały wyglądałby bardziej świeżo i jakoś bardziej mnie ciągnie, jak wieszam próbki to podoba mi się i taki i taki

Edytowane przez Damon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chociaż do ukończenia mojego domku jeszcze zostało troche czasu to jednak zaczynam sie pomału rozglądać za fajnymi firankami. Na lato na pewno bede mieć firanki sznurkowe a na zime wolałabym coś np z woalu. I tu pojawia się mój problem bo mam w salonie jedo okno podwójne i jedno balkonowe kolankowe. Jakie macie pomysły na okno balkonowe koolankowe??? Szukałam troche na necie i znalazłam same takie ciężkie, lecz mi sie nie podobają . Doradźcie coś proszę :)

 

Oto zdjęcie mojego okna balkonowego, tylko zrobione od zewnątrz bo nie mam innego.

 

pozdrawiam :0

 

http://images43.fotosik.pl/331/939450b7d3812058m.jpg

 

ps. Damon jeśli mogę się wtrącić to ja bym dała ecru :)

Edytowane przez Katia0005
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też upraszam o pomoc i radę szanowne doświadczone koleżanki. Przeprowadzka tuż tuż a ja nie mam pomysłu na to, jak zasłonić okna. Chyba będę się skradać po ciemku, żeby nie eksponować się na widok publiczny. Największy problem mam z oknem tarasowym, które wychodzi do ulicy. Znudziły mi się już firanki w bloku i chciałam coś nowoczesnego, ale chyba zasłony będą najłatwiejsze w obsłudze. Okno wygląda tak: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/32343481ff6e63d3.html. Myślałam o zasłonach na kółkach, coś takiego, żeby pasowało do tej tapety: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/adc657fe562d6116.html. Co o tym myślicie? Może widziałyście gdzieś podobną tkaninę?A co z oknem kuchennym: żaluzje drewniane, roleta czy firanka?http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/92608837d7a577fa.html. Będę wdzięczna za wszelkie sugestie i pomysły. Ja jakoś nie czuję się kopalnią pomysłów w tym temacie.

Nie potrafię wstawić zdjęcia w tekst

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...