Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

krakowskie Party u Asi


Recommended Posts

No tak, do wykonczeniowki to jeszcze daleko, ale przy niektórych decyzjach budowlanych trzeba już mieć jakąś wizję, ja tak mojemu mężowi tłumaczę:) łazienka ok, tylko jak dla mnie kobiecznie z szybą, może taką uchylaną żeby łatwiej było pod prysznic wejść? Teraz to już sama zaczelam zastanawiać się nad kabiną na dole:) szafka nad blatem właśnie w tym stylu, z trzymaniem na blacie nie ma problemu - mam fobię pustych powierzchni:) my też chcemy pralnie na górze, jak wrócę do domu to wstawie rozkład po ostatnich zmianach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 140
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Aga, po pierwsze baaaardzo dziękuję za życzenia świąteczne. Ja w rozjazdach w te dni i nie zaglądałam na forum, ale rowniez życzę wszelkiej pomyślności w Ńowym Roku, oczywiscie budowy bez problemów i szybko zakończonej :)

A co do zlewu, to właśnie nie chcę pod oknem, jakoś nie jestem do tego przekonana. Wiem, że to się sprawdza, ale planuję tam okno horyzontalne o szerokości 260cm, blat i parapety jako jedna płaszczyzna i jakoś nie chcę tej perspektywy zaburzać wystającą baterią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Po przerwie ( nawet nie będę pisać co się działo, urzędy, pozwolenia, uzgodnienia, warunki....wrrr!!!! ) zaczynamy wreszcie budowę :)

Pozwolenie gotowe, ekipa jutro przyjeżdża na działkę :)

Postaram się na bieżąco uzupełniać postępy.

Dziś wklejam finalny projekt naszego Party po zmianach.

Rzuty parteru i poddasza poniżej:

RZUT PARTERU.jpgRZUT PODDASZA.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cezść Asiu, właśnie tak jakoś to twoje forum ucichło :) Najgorsza ta papierologia:/ Fajnie wymyśliłaś z tą wnęką w kuchni, powiedz mi poszerzaliście dół? Bo jakoś przedsionek mi się wydaje większy:) Co do góry to mi osobiście przy 2 dzieci trochę szkoda było by zmniejszenia jednego pokoju ale z drugiej strony wy macie swoją prywatną łazienkę :) Jeżeli wolisz żebym pisała w komentarzach a nie dzienniku daj znać :) Powodzenia na budowie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cezść Asiu, właśnie tak jakoś to twoje forum ucichło :) Najgorsza ta papierologia:/ Fajnie wymyśliłaś z tą wnęką w kuchni, powiedz mi poszerzaliście dół? Bo jakoś przedsionek mi się wydaje większy:) Co do góry to mi osobiście przy 2 dzieci trochę szkoda było by zmniejszenia jednego pokoju ale z drugiej strony wy macie swoją prywatną łazienkę :) Jeżeli wolisz żebym pisała w komentarzach a nie dzienniku daj znać :) Powodzenia na budowie :)

Hej Kasia,

nie zmienialiśmy wymiarów domu, trochę pokombinowaliśmy z układem pomieszczeń biorąc pod uwagę nasze potrzeby. W tym czasie przeżyłam kilka kryzysów, że wybrałam beznadziejny projekt ( decyzję podjęłam w dwa dni), bo człowiek chciałby mieć i fajne, przestronne pokoje i komfortowo oddzielić różne strefy życia...Nie można mieć wszystkiego :) Ale przynajmniej jest o czym marzyć ;)

Co do przedsionka - jest trochę większy kosztem holu, bo powiększając wnękę w kuchni przesunęliśmy również ściankę spiżarni i wiatrołapu.

Wpisuj się gdzie chcesz i jak tylko masz na to ochotę, dla mnie to fajne, że w ogóle piszesz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz krótkie streszczenie z placu budowy...

O ile urzędowe sprawy przeciągały się w nieskończoność to teraz tak szybko wszystko się dzieje, że trudno nadążyć:)

Po kolei:

- ściągnęli humus + wykonano badania archeologiczne ( na szczęście brak jakichkolwiek odkryć)

IMAG1749.jpg

- geodeta wytyczył dom i ruszyli z kopaniem dołków pod ławy fundamentowe

2014-04-01 09.34.24.jpg2014-04-01 09.34.30.jpg

- pierwszy beton przywieziony i zalany

2014-04-01 16.35.55.jpg2014-04-01 17.34.27.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2014-04-08 17.57.33.jpg2014-04-08 17.57.51.jpg2014-04-08 17.59.26.jpg2014-04-08 18.08.57.jpg

 

Pogoda dopisała, więc ekipa się uwinęła i dziś dokończyli izolację - podwójna warstwa - spód Dysperbit, a w miejscach szczególnie narażonych na wilgoć - polecam szczególnie Izohan Izobud WM 2K. Trochę zmieniliśmy ocieplenie - na całym fundamencie jest Styrodur 8cm, a na garażu 2x8cm. Na wierzchu elegancka folia kubełkowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2014-04-10 18.10.26a.jpg

Fotka z dziś - ekipa dziś przygotowała podłoże pod wylanie suchego betonu - 4 warstwy piachu zasypowego po 10 cm a na koniec 1 warstwa piachu ze żwirem o wdzięcznej nazwie pospółka :) Zdecydowanie poszerzam zasób słownictwa w tematach budowlanych:) Teraz kilka dni przerwy, żeby grunt osiadł. Teraz trzymam kciuki za deszcz a w międzyczasie dopinamy kolejne etapy i ekipy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą folią to mogłabyś napisać co Was przekonało, żeby ją na tym etapie rozłożyć i czy będziecie ją wywijać na fundament? My się wciąż zastanawiamy czy dawać folię teraz czy dopiero po wylaniu betonu czy położyć folię dwa razy. Różne opinie czytałam, a ciekawa jestem Twojej. Do nas też hydraulik po świętach ma przyjść:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość opinii było na nie, niczemu to chyba nie szkodzi, chociaż zastanawiamy się czy położenie folii pod chudziak może wpłynąć na związanie się betonu z podłożem - musimy o to dopytać naszego szefa ekipy. Ogólnie planujemy teraz dać na podłoże siatkę 2mm z oczkami 15, na siatkę chudziak, który trzeba zdylatować, na fundament 2 warstwy papy, ona ma 50 cm szerokości, a pustak 25, więc będzie zachodzić na beton, potem na chudziak folię, pewnie też dwie warstwy i ją z kolei nałożyć na tą wystającą papę i tak żeby nachodziła też na ścianę. Na folię 2 warstwy styropianu EPS100 "na zakładkę" - pewnie 5cm i 8 cm. A potem wylewka 7-8 cm zbrojona siatką 4 mm z oczkami 15 i to też trzeba zdylatować:)

Opisałam po kolei etapami, chociaż samej mi to trudno spamiętać. Ale to jeszcze po Świętach obgadamy z ekipą i kierownikiem budowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...