Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Co polecacie do remontowanego domu z lat 50


Recommended Posts

Witam

Ruszam z remontem kapitalnym domu 240m2

Dom mury cegła 50cm +10 cm styropianu

Przed wymianą okien chciałem założyć wentylacje.

Interesuje mnie wyeliminowanie ewentualnych zagrożeń wynikających z uszczelnienia domu i zwiększenie komfortu użytkowego.

Jakie firmy polecacie? - zależy mi na niskich kosztach obsługowych, jakości wykonania oraz cichym działaniu. Ważne jest też zgranie wszystkich instalacji w całość - wymieniać też będę instalacje wodne i co i dokładać odkurzacz centralny.

Czy pokusi się ktoś o szacunkowe podanie kosztów? (budynek całkowicie podpiwniczony, pater 3 pokoje, kuchnia łazinka, poddasze dopiero będą robione 3 pokoje)

Najbardziej byłbym wdzięczny gdyby pokusił się ktoś na przedstawienie wariantów (wraz z zaletami i wadami) w widełkach cenowych np do 10, 15, 20 tyś PLN z montażem

Proszę też o wskazajnie kogoś z rejonu Poznania kto sensownie i racjonalnie podejdzie do tematu i ma doświadczenie w rekuperaji w takich budynkach.

 

P.S.

Proszę nie piszcie że wady, ceny i zalety są przedstawione w poszczególnych tematach - zależy mi na bezstronnej opini kogoś kto zajmuje się tematem a czytając poszczególne wątki to odczuwam, że każdy chwali to na czym ma największy zysk i nie zawsze zważa na faktyczne potrzeby klienta.

Edytowane przez jarswi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom mury cegła 50cm +10 cm styropianu
mało styropianu.

Z co najmniej 100 zł za 1m^2 elewacji koszt samej izolacji to 10-14 zł za biały styropian i

18-21 za grafitowy ! grzechem nie dołożyć do tych 20cm.

Okna oczywiście dajesz w warstwie izolacji bo wymieniasz.

Izolujesz po same ławy dokładnie i skrupulatnie, balkony rozważ jak masz czy do rzeszy nie wcielić i zabudować itp .

Okna gdzie się da FiX dobrze opatulone izolacją, może być sama szyba wprawiona w XPS'a !

Wentylacja, zobacz jakie masz kominy, jaki stan, przynajmniej część kanałów można będzie wykorzystać do wyciągu

reku albo w piwnicy albo poddaszu spinasz kominy wentylacyjne / polecam tylko wyciągowe kanały tak zrobić.

Wnęki naturalnie możesz wykorzystać do zabudowy kanałów.

Pomyśl o układzie z pompą ciepła powietrzną ... śmiało może pracować jako reku

masz w tedy i klimę na lato i grzanie wody itp ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...