Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GWC i rekuperacja


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 130
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gość Arturo72
No i bardzo fajnie Arturo,że jesteś zadowolony. Ty jesteś zadowolony,ja jestem zadowolony,kszhu jest zadowolony.To po kiego się nie lubimy skoro się osobiście nie znamy? Świat jest dziwny.

nydar,ja Cię lubię :)

A że mam inny pogląd na pewne rzeczy to co innego ;)

Latem nie jest zadowolony bo ma za małe fi : ).

 

Jakbym miał fi 200 to miałbym temperaturę za GWC 10st.C zamiast 17st.C obecnie ?

Nie sądzę i chyba nawet Ty w to nie wierzysz.

Wg ankiet przytoczonych przez witka mam takie same temparatury w lecie z GWC jak drogie "profesjonalne" GWC :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie to drogie i profesjonalne? Ok, zostawmy to, miałeś wszystko przemyślane i opanowane przed budową. Niestety się nie udało. Ja nie narzekam, wręcz twierdzę, że za dwa tysiące mam coś bez czego dzisiaj nie wyobrażam sobie lata. Zimy też : ). Tym bardziej że bez centrali to śmiga.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
A jakie to drogie i profesjonalne? Ok, zostawmy to, miałeś wszystko przemyślane i opanowane przed budową. Niestety się nie udało. Ja nie narzekam, wręcz twierdzę, że za dwa tysiące mam coś bez czego dzisiaj nie wyobrażam sobie lata. Zimy też : ). Tym bardziej że bez centrali to śmiga.

 

Ale co się nie udało ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abstrachując od za małego fi (co nasze żony powiedzą).Skoro się lubimy to po h..uj się kłócimy?A może by tak się napić po staropolsku do utraty przytomności. Myslę że to niezły pomysł i wdrażam go .Dobranoc wszystkim przeciwnikom i poplecznikom GWC. Pokłóćmy się jutro.Wiecie.Nowe siły ,nowe argumentacje.

Słyszałem o wpływie drzownic na wydajność GWC. Wiecie drążą kanały a przewodność maleje.Ciekawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W domu z 40cm izolacji wokoło chcesz instalować dedykowane kanały nawiewny tylko do chłodzenia ?

Nie tylko a do chłodzenie, oraz do dogrzewania. Przecież pompa ciepła do chłodzenia ma zimowy COP 4 - dlaczego mam tego nie wykorzystać?

Są "fachowcy" co pompę ciepła robią tylko do ogrzewania, ale to drogie nieporozumienie.

Dom który zużyłby nawet 3000kWh "schodzi" do poniżej 1000. Nawiew jest niewyczuwalny. 10-20 sporadycznie 30m3/h na nawiewniku ściennym.

Koszt 50m kanałów i skrzynki to 1300zł a instalacja PPC z kanałówką to 4000 - 12 000 - zależy jakiej firmy. Na ogół wybierane są takie po 8000zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko a do chłodzenie, oraz do dogrzewania. Przecież pompa ciepła do chłodzenia ma zimowy COP 4 - dlaczego mam tego nie wykorzystać?

Są "fachowcy" co pompę ciepła robią tylko do ogrzewania, ale to drogie nieporozumienie.

 

Mącisz strasznie ! Kable grzejne o mocy 100W/2 i PC do dogrzewania w domu z 40cm izolacją ?! To jest dopiero nieporozumienie. Przecież taki dom zyżywa tylko 5kWh/m2 ! To prawie tyle co zyski bytowe.

 

Tu masz temp. wewnątrz takiego domu w największy upały:

http://static0.asmira.com/photo/29/355129/album/15252610_720.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura jest bardzo stabilna - termostaty mają histerezę 0.1 st. Co w połączeniu ze spora mocą zapewnia szybką reakcję i pełen komfort. A, że jest w domu chłodzenie (opcja) , skuteczniejsze od GWC - to dlaczego ma nie dogrzewać powietrza przy COP 4?

 

Ale człowieku po co !? W domu z 40cm izolacją ???

Sam sobie przeczysz. Uważasz się za przodownika budownictwa zeroenergetycznego a wciskasz kable grzejne i pompy ciepła do ogrzewania i chłodzenia ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale człowieku po co !? W domu z 40cm izolacją ???

Sam sobie przeczysz. Uważasz się za przodownika budownictwa zeroenergetycznego a wciskasz kable grzejne i pompy ciepła do ogrzewania i chłodzenia ..

Dokładnie tak. Ogrzewanie podłogowe zapewnia największy komfort i najlepszy rozkład ciepła w pomieszczeniu. Z tym, że kable nie chłodzą. Coraz więcej ludzi pracuje w domu - dlatego coraz bardziej chłodzenie się przydaje. Pracując przy komputerze, gotując, itp mamy sporo zysków. Dlatego opcjonalnie pojawiło się chłodzenie. A jak jest chłodzenie, które dogrzewa powietrze przy COP 4 - dlaczego mam to trzymać zimą wyłączone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wykresu... nie stosuje pomp ciepła on/of tylko z inwerterem. Zużywają mniej prądu co podnosi ich efektywność energetyczną, są trwalsze i zapewniają większy komfort przy grzaniu i chłodzeniu bezpośrednim.

 

A wiesz co ten wykres przedstawia ? Te czerwone to temp. zewn., te niebieskie to temp. wewnątrz domu zeroenergetycznego. Co ty chcesz w takim domu chłodzić ?

 

Dokładnie tak. Ogrzewanie podłogowe zapewnia największy komfort i najlepszy rozkład ciepła w pomieszczeniu. Z tym, że kable nie chłodzą. Coraz więcej ludzi pracuje w domu - dlatego coraz bardziej chłodzenie się przydaje. Pracując przy komputerze, gotując, itp mamy sporo zysków. Dlatego opcjonalnie pojawiło się chłodzenie. A jak jest chłodzenie, które dogrzewa powietrze przy COP 4 - dlaczego mam to trzymać zimą wyłączone?

 

Kable grzejne w wylewce i PC do dogrzewania i chłodzenia w domu zeroenergetycznym ? :)

Ty widzę, że chcesz jednak przemycić budowę takiego domu:

http://www.domzeroenergetyczny.waw.pl/p/2-dom-zeroenergetyczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale człowieku po co !? W domu z 40cm izolacją ???

Sam sobie przeczysz. Uważasz się za przodownika budownictwa zeroenergetycznego a wciskasz kable grzejne i pompy ciepła do ogrzewania i chłodzenia ..

Mieszkałem w domu z takim "szybko reagującym" systemem grzewczo-chłodzącym. Bardzo podobnym do tego co tak usilnie próbuje sprzedawać Brzęczkowski. Jedno wielkie gówno, krótko mówiąc. Albo było za gorąco albo za zimno. Żaden system nie nadąży za zmianami temperatury wywoływanymi chwilowym pojawieniem się słońca, otworzeniem drzwi czy choćby tym że przez jakieś pomieszczenie przechodzimy. Albo wieje chłodem gdy trzeba grzać, albo grzeje gdy trzeba chłodzić. Takiej bezwładności nie da się uniknąć. Brzęczkowskiemu się nie dziwię. Jakoś musi przetrwać to wciska ludziom to co ma. Firma się wali na pysk więc co ma misiu robić. Dziwię się administracji tego forum, że na to pozwala na wciskanie użytkownikom kitu..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkałem w domu z takim "szybko reagującym" systemem grzewczo-chłodzącym. Bardzo podobnym do tego co tak usilnie próbuje sprzedawać Brzęczkowski. Jedno wielkie gówno, krótko mówiąc. Albo było za gorąco albo za zimno. Żaden system nie nadąży za zmianami temperatury wywoływanymi chwilowym pojawieniem się słońca, otworzeniem drzwi czy choćby tym że przez jakieś pomieszczenie przechodzimy. Albo wieje chłodem gdy trzeba grzać, albo grzeje gdy trzeba chłodzić. Takiej bezwładności nie da się uniknąć. Brzęczkowskiemu się nie dziwię. Jakoś musi przetrwać to wciska ludziom to co ma. Firma się wali na pysk więc co ma misiu robić. Dziwię się administracji tego forum, że na to pozwala na wciskanie użytkownikom kitu..

 

To prawda, dlatego będzie wszystkim wciskał budowę takiego domu zero energetycznego:

http://www.domzeroenergetyczny.waw.pl/p/2-dom-zeroenergetyczny

Handlowo to dla niego żyła złota. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz co ten wykres przedstawia ? Te czerwone to temp. zewn., te niebieskie to temp. wewnątrz domu zeroenergetycznego. Co ty chcesz w takim domu chłodzić ?

Mam inne doświadczenia. W domach izolowanych zyski słoneczne, gotowanie, nawet 200-500W ze sprzętu - powoduje wzrost temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty widzę, że chcesz jednak przemycić budowę takiego domu:

http://www.domzeroenergetyczny.waw.p...roenergetyczny

Krytykowałem ten "dom" i pisałem, że będzie drogi oraz że będzie zużywał sporo kWh .

I nie wciskam, a informuje. Domy izolowane ogrzewa się elektrycznie a największy komfort zapewnia elektryczne ogrzewanie podłogowe . O czym się przekonali wszyscy, którzy postawili sobie izolowane domy.

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiały Ci się cyferki poprzestawiać,2x20mb z rury fi 125mm

Cytuje z Twojego dziennika budowy: "Zapomniałem dodać,że planuję GWC rurowe pod płytą.GWC będzie z rury drenażowej bez otworów fi160 ok.50m"

 

...prawdzimy klimatyzator,który ochłodzi mi prawdziwie dom,prawdopodobnie będzie tańszy niż GWC. (2-3tys.zł ?)

OK ale jest nie zdrowy - miele w kółko te samym powietrze. GWC dostarcza cały czas świeże powietrze dla całego domu a nie tylko dla salonu.

Materiały dla pojedynczego GWC (12h) na wydajność 400m3/h - kosztuja 2-3tys. i klima dla całego domu do 150m2 Masz w 100% zapewniona. Przy zużyciu energii ok 150W - jak to sie ma do klimatyzatorów.

 

Grunt to myśleć przed budową o budowie :D

To jest najwazniejsze przy budowie domu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK ale jest nie zdrowy - miele w kółko te samym powietrze. GWC dostarcza cały czas świeże powietrze dla całego domu a nie tylko dla salonu.

Materiały dla pojedynczego GWC (12h) na wydajność 400m3/h - kosztuja 2-3tys. i klima dla całego domu do 150m2 Masz w 100% zapewniona. Przy zużyciu energii ok 150W - jak to sie ma do klimatyzatorów.

 

witek, takie GWC nie obniży Ci temp. w żadnym domu, nawet w pasywnym !

GWC może jedynie nie pozwolić na wzrost temp. w domu i to dotyczy tylko domów przynajmniej pasywnych. Czy to można nazwać klimą ? chyba nie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa wentyle i gwc. Na upały w tym roku nie narzekałem właśnie dzięki rurom w glebie.Nadmuch nie miał więcej latem niż 21 stopni. Koniec kropka.

Arturek, weź ty znowu zedytuj swoje posty, dzienniki, a potem dopiero wykłócaj się o to co napisałeś, chociaż lepiej byłoby chyba milczeć. Inaczej znowu wała z siebie robisz. I jak zakopiesz rurkę grubszą, a nie cieńszą to może i efektywnie wtedy doprowadzisz do momentu gdy się latem w domu nie spocisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...